پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

گربه های مو بلند آبی – کرم

گربه های مو بلند آبی – کرم
منشاء این گربه ها بریتانیای کبیر است. این نژاد برای اولین بار در سال ۱۹۲۹ در بریتانیا به رسمیت شناخته شد. اجداد این گربه ها در حقیقت پرشین و آنگورا هستند. رنگ آمیزی این گربه ها بسته به اجدادشان متفاوت است. ولی آنچه در بریتانیا و آمریکا مورد قبول است فقط ترکیب این دو رنگ آبی و کرم است. این گربه ها که در اصل به گربه های تورتویزشل معروف هستند، اغلب ماده هستند و هر نری که متولد می شود به احتمال زیاد عقیم است. صورت گربه های این نژاد گرد و پهن است و چشم های آن ها نارنجی یا مسی پر رنگ هستند. موهای این گربه ها بلند، ضخیم، ابریشمی و نرم است.

آبی دودی
منشاء این نژاد بریتانیای کبیر و اجداد آن ها گربه های پرشین و آنگورا است. بچه های این نژاد را تا ۳ هفتگی نمی توان به راحتی از بچه های گربه های آبیکرم تشخیص داد. نوک موها در این گربه ها آبی است و در جاهای مختلف بدن لکه های کرم دیده می شود. زیر موها سفید است. بینی به رنگ صورتی یا آبی و یا تلفیقی از این دو رنگ است. گوش های کوچک و گردی دارند. دم این گربه ها کوتاه ولی موهای دم بلند است. موهای بدن بلند، ضخیم، ابریشمی و نرم است. گربه های این نژاد بسیار خوش رفتار و آرام هستند.

آبیکرم – سفید
ظهور این گربه ها هم در بریتانیای کبیر و اجدادشان گربه های پرشین و آنگورا هستند. به وجود آوردن این ترکیب بسیار مشکل است. ۲/۱ تا ۳/۱ موهای آن ها سفید و بقیه آن آبیکرم است. در مناطقی که موهای آبیکرم رشد کرده، هیچ موی سفیدی مشاهده نمی شود ولی روی موهای دم، تعدادی موی سفید به چشم می خورد. استفاده از پودر و سپس برس کشیدن موها منجر می شود تا مرز بین موهای رنگی و سفید بسیار مشخص تر شود.این گربه ها دارای چشم های گرد و بزرگ، پنجه های کوچک و موهای بلند، ضخیم، ابریشمی و نرم هستند.

تورتویزشل
منشاء این گربه ها نیز بریتانیای کبیر و اجدادشان گربه های پرشین و آنگورا هستند. گربه های تورتویزشل بسیار آرام و خوش رفتار هستند. ولی ثابت نشده که این گربه ها نمونه های خوب و راحتی برای تولید و پرورش باشند. رنگ این ها مشکی – سفید با سایه هایی از رنگ قرمز تیره است. این رنگ آمیزی برای اولین بار در اواخر ۱۸۹۰ بوجود آمد و بسیار سریع در هر دو سوی آتلانتیک زیاد شد. این گربه ها جمجمه های بزرگی دارند. موها بلند، ضخیم، ابریشمی و نرم است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos