پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اختلال در عملکرد غده تیروئید در حیوانات خانگی

اختلال در عملکرد غده تیروئید در حیوانات خانگی
یک مقاله تحقیقاتی که در سال گذشته در مجله سم شناسی و سلامت محیط زیست منتشر شده نشان می دهد مواد شیمیایی بازدارنده اشتعال (PBDEs (polybrominated diphenyl ethers polybrominated که در گرد و غبار خانه وجود دارد با مشکل رو به رشد بیماری تیروئید درگربه های خانگی در ارتباط است. این مطالعه توسط محققان در وزارت علوم زیستی دامپزشکی، دانشکده دامپزشکی دانشگاه ایلینوی انجام شد.


پرکاری تیروئید شایع ترین بیماری غدد درون ریز در گربه است، و در بیش از ۱۰ درصد از گربه های بالای ۱۰ سال این بیماری تشخیص داده می شود. از آنجا که پرکاری تیروئید اخیرا (۱۹۷۹) کشف شد، ظهور ناگهانی و افزایش سریع بیماری هم در انسان و هم در گربه منجر شد محققان مطالعات متعددی برای کشف علل بالقوه انجام دهند.

چندین سال پیش به موادی که حرارت آنها بسیار بالا می رود و امکان آتش گرفتن دارند، PBDEs به عنوان بازدارنده اشتعال، به ترکیبات آنها اضافه می کردند. از جمله در مبلمان و وسایل الکترونیکی استفاده شده است. ترکیبات می توانند از این محصولات به محیط زیست نشت کنند.

PBDEs علت مختل کردن غدد درون ریز و تیروئید شناخته شده است،  بنابراین، این احتمال وجود دارد که تشخیص پرکاری تیروئید درست قبل از اولین استفاده گسترده از این مواد شیمیایی بازدارنده اشتعال تصادفی نباشد.

ارزیابی سطح PBDE در کنسرو غذای گربه و گرد و غبار خانه توسط محققان
هدف از مطالعه در دانشگاه ایلینوی ، بررسی نقش PBDEs در توسعه پرکاری تیروئید در گربه بود. محققان ، رژیم غذایی (کنسرو غذای گربه) ، محیط زیست (به طور خاص، گرد و غبار خانه) و سرم خون گربه هایی که پرکاری تیروئید داشتند و همچنین تیرویید طبیعی داشتند را مورد بررسی قرار دادند. تعداد کمی از گربه های وحشی نیز در این مطالعه مورد استفاده قرار گرفت.

آنها توانستند در یابند که میزان بار سمی PBDEs در خون گربه های همسن در ارتباط با اختلال عملکرد تیروئید در پرکاری تیروئید گربه ها تاثیر دارد.

آنها همچنین غذاهای کنسرو شده تجاری گربه و گرد و غبار خانه را اندازه گیری کردند تا احتمال وجود PBDE بیش از حد مجاز در این مواد را بررسی کنند.

در مرحله بعدی تحقیقات، ارتباط بین سطح PBDE خون، محیط زیست و PBDE تغذیه ای و عملکرد تیروئید را بررسی کردند.

اما نتیجه این تحقیقات چه چیزی را نشان داد؟ 
غلظت PBDE خون گربه هایی که حیوان خانگی بودند ، آنهایی که تیروئید نرمال و طبیعی داشتند و حتی آنهایی که پرکاری تیروئید داشتند تفاوتی را نشان نداد. با این حال، همانطور که ممکن است انتظار داشته باشیم، غلظت آن در گربه های وحشی به صورت چشمگیری پایین تر از هر دو گروه دیگر بود.
مجموع PBDEs در غذای کنسروی گربه در محدوده ۰٫۴۲ تا ۳٫۱ نانوگرم / گرم بود. در حالی که در گرد و غبار خانه، محدوده بسیار بالاتر و حدود ۵۱۰ تا ۹۵۰۰۰ نانوگرم / گرم بود.
اما در ادامه تحقیقات نتایج متفاوتی را خواهیم دید. سطح  PBDEs گربه با تیروئید نرمال که در معرض گرد و غبار خانه بودند از ۵۱۰ تا ۴۹۰۰ نانوگرم / گرم بود، در حالی که سطح آن در گربه هایی با پرکاری تیروئید در محدوده بسیار بالاتر از حدود ۱۱۰۰ تا ۹۵۰۰۰ نانوگرم / گرم بود. علاوه بر این، میزان PBDEs گرد و غبار با میزان غلظت T4 در سرم کامل خون در ارتباط نزدیک بود. PBDEs گرد و غبار و غلظت T4 سرم کامل نیز بسیار قابل توجه بود. (هورمون تیروئید، تیروکسین یا T4 در خون بالاتر از حد طبیعی بود که نشان دهنده فعالیت بیش از حد تیروئید بود.)

یافته های این بررسی نشان می دهد گربه های خانگی با استنشاق یا بلعیدن گرد و غبار خانه که البته زیاد هم رخ می دهد بسیار بیشتر در معرض مواد شیمیایی هستند. این یافته ها مشابه تحقیقاتی بود که نشان می داد گربه هایی که با افراد سیگاری زندگی می کنند بیشتر دچار سرطان غدد لنفاوی و سرطان خون می شوند.

سگ ها نیز به صورت قابل توجهی در معرض PBDEs قرار دارند
در دانشگاه ایندیانا در سال ۲۰۰۷ تحقیقی انجام شد که نشان داد میزان قابل توجهی از PBDEs در سرم خون سگ های خانگی وجود داشت و تخمین زده شد این میزان حدود ۵ تا ۱۰ برابر بالاتر از سگ هایی بود که صاحب آنها در شمال امریکا زندگی می کرد، و در گربه ها هم ۲۰ تا ۱۰۰ برابر بالاتر بود.

به نظر می رسد سوخت و ساز این مواد شیمیایی در سگ ها بسیار سریعتر از گربه ها انجام می شود. علاوه بر این، سگ ها آنزیمی تولید می کنند که موجب شکسته شدن آفت کش ارگانوکلره می شود و محققان استدلال کردند مشابه همان آنزیم می تواند در شکستن PBDEs نیز موثر باشد.

منابع PBDE 
از سال ۱۹۷۰از مواد PBDEs به عنوان بازدارنده آتش در ترکیبات وسایل اضافه شده است. این مواد در داخل برخی از محصولات خاص که دمای آنها بسیار افزایش می یابد و ممکن است آتش بگیرند وجود دارد، که باعث می شود محصولات مقاومت بیشتری در برابر شعله و حرارت زیاد پیدا کنند. زمانی که محصولات در طول استفاده گرم می شوند یا زمانی که محصول شروع به خراب شدن می کند  PBDEsاز آنها نشت می کنند.

اشیایی در اطراف خانه و محل کار هست که ممکن است شامل PBDEs باشد که عبارتند از:

پلیمرهایی که در محصولات و مواد صنعتی وجود دارد مانند: مبلمان، تشک ، پرده ، بالش کامپیوتر، پرینتر، دستگاه های کپی،
اسکنر، فکس

الیاف فرش تونر کارتریج
پوشش و روکش صندلی خودرو تلویزیون و کنترل تلویزیون
لوازم پخت و پز تجهیزات ویدئو
پنکه سشوار و دستگاه های خشک کن
آب گرمکن تلفن های همراه
اجتناب از قرار گرفتن در معرض PDBE 
خوشبختانه، اخیرا به محصولات جدید PBDEs اضافه نمی شود. اگر وسایل و اشیاء خانه، دفتر و یا وسیله نقلیه خود را قبل از ۲۰۰۵ خریداری کرده اید ، به احتمال بسیار زیاد شامل PBDEs هستند. این اقلام ممکن است شامل: الیاف فرش، مبلمان، پرده، صندلی، تشک، بالش های فوم و صندلی وسیله نقلیه باشد.

ما نمی توانیم به طور کامل مواد حاوی PBDEs را از محیط زیست خود از بین ببریم، باید سعی کنیم اقداماتی را بکار ببریم تا کمتر در معرض این مواد قرار بگیریم. کارشناسان محیط زیست راهنمایی هایی برای کمک به اعضای خانواده و حیوان خانگی برای کمتر قرار گرفتن در معرض محصولات حاوی PBDE ارائه می دهند :

• با احتیاط از اشیاء نامبرده استفاده کرده یا روی آنها ورزش کنید. در صورت بد شکل شدن یا شکستن شیء آن را فورا تعویض کنید، چون پس از تخریب ترکیبات سمی به محیط زیست نشت می کند.

• ترجیحا از جاروهایی با فیلتر HEPA استفاده کنید، آنها در به دام انداختن ذرات گرد و غبار ریز کارآمد تر بوده و در از بین بردن آلاینده ها و مواد آلرژی زا از خانه یا دفتر کار بسیار بهتر عمل می کنند. وسیله بعدی که برای استفاده در منزل و محل کار بسیار ضروری است تصفیه هوا با فیلتر HEPA است.

• در اسرع وقت فوم مبلمان قدیمی را تعویض کنیم. مبلمان حتی بدون PBDE می تواند شامل انواع دیگر ضد حریق با اثرات بالقوه مضر باشند، پس قبل از خرید کاملا تحقیق کنید .

• ترجیحا حذف فرش های قدیمی، در صورت نگه داشتن آنها هنگام نظافت بسیار مراقب باشید چون ممکن است لایه زیرین الیاف حاوی PBDEs باشد.

• هنگام خرید یک محصول جدید، بپرسید چه نوع بازدارنده آتش در آن وجود دارد. سعی کنید از خرید محصولاتی حاوی ضد آتش بُرم (BFRs) خودداری کنید. از موادی که کمتر قابل اشتعال باشند به عنوان مثال: پنبه، پشم و چرم استفاده کنید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos