پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

رفتارهای بد گربه ها

پنجه کشیدن به فرش و وسایل خانه، حمله کردن به اشیاء، بد اخلاقی و خشونت با افراد خانه، گاز گرفتن، ادرار و مدفوع کردن در محلی غیر از محل همیشگی، برخی از رفتارهایی هستند که اغلب صاحبان گربه ها از آن شکایت دارند.

هرگونه تغییر رفتار در حیوان را ابتدا باید به اطلاع دامپزشک رساند، زیرا گاهی اوقات تغییر رفتار به علت وجود برخی بیماری ها و مشکلات بروز می کند. برای مثال وجود درد در هر قسمتی از بدن ممکن است باعث پرخاشگری در حیوان شود، یا مشکلات دستگاه ادراری می تواند منجر به این شوند که حیوان در محلی غیر از محل همیشگی ادرار کند و یا ابتلاء به برخی بیماری های گوارشی که منجر به دلدرد و اسهال می شوند، می تواند این را باعث شود که حیوان در مکانی غیر از محل مخصوص(باکس لیتر) رفع حاجت کند. زمانی که از سلامتی جسمی حیوان مطمئن شدید می توانید علت تغییر رفتار حیوان را در مسایل یا مشکلات روانی و محیطی جستجو کنید.

ابتدا باید بررسی کنید که آیا در محیط چیزی منجر به استرس حیوان شده است یا خیر، اگر استرس در محیط وجود دارد و حیوان را آزار می دهد سعی کنید آن استرس را کاهش داده یا برطرف کنید.

پرخاشگری یکی از رفتارهای طبیعی در گربه ها است و مانند سایر گونه ها، پرخاشگری نیز انواع و علت های مختلفی دارد. یکی از دلایل پرخاشگری وجود درد در هر قسمتی از بدن است ولی جدا از علل عدم سلامتی، گاهی اوقات برخی گربه ها هنگامی که مورد نوازش قرار می گیرند پرخاش می کنند و بعضی زمانی که مورد ملامت و سرزنش قرار می گیرند پرخاشگر می شوند.

پرخاش گربه به یک سگ یا گربه دیگر اغلب به دنبال شکست در ایجاد ارتباط رخ می دهد. برای مثال زمانی که گربه، حیوان دیگری را در مطب دامپزشکی و یا در قفس می بیند ممکن است شروع به پرخاش کند.

زمانی که مطمئن شدیدکه علت خشونت و پرخاش گربه شما یکی از علل ذکر شده بالا نیست به پیشنهادات زیر جهت کاهش خشونت حیوانتان توجه کنید.

در صورتی که سن گربه شما بالای یک سال است گرایشات جنسی بر رفتار عادی وی تأثیر گذارده و بی تابی می کند که در این حالت بهتر است با دامپزشک مشورت کنید.

بگذارید گربه تان در همان سن کم با حیوانات دیگر (البته نه حیوانات خیابانی بلکه آن هایی که صاحبان مطمئنی دارند) ارتباط داشته باشد و رفتارهای اجتماعی را بیاموزد چرا که برخورد با حیوانات و محرک های مختلف منجر می شود تا حیوان به مرور زمان نحوه برخورد با هر یک را بیاموزد و در سن های بالاتر کمتر دچار استرس و نگرانی شود.

محیط نگهداری گربه را تا آنجایی که ممکن است آرام نگه دارید و از ایجاد سر و صداهای غیر عادی مانند گوش دادن موزیک با صدای بلند پرهیز کنید.
نگذارید کودکان به بهانه بازی، گربه شما را آزار دهند.

با گربه خود بازی کنید و اجازه دهید تا انرژی خود را تخلیه کند ولی بازی هایی که حیوان را به شدت هیجان زده و یا عصبانی می کند انجام ندهید.

اگر در هنگام نوازش گربه تان، او یکدفعه حمله کند و شما را گاز بگیرد و یا بد اخلاقی کند، رفتار عجیبی از خود نشان نداده بلکه این عمل یک رفتار معمولی برای گربه ها محسوب می شود. گاهی گربه فقط با دهانش دست شما را لمس می کند ولی گاهی هم ممکن است با جدیت دست شما را گاز بگیرد. این برخورد به این دلیل است که گربه ها دارای روحیات متفاوتی هستند، به این معنی که از یک طرف از اینکه شما او را نوازش می کنید لذت می برند زیرا این کار شما نوازش های مادرانه را برایش یادآوری می کند ولی از طرف دیگر گاهی ممکن است نسبت به این کار بازتاب های عجیب نشان دهد.

برای کاهش این بازتاب ها چند راه پیشنهاد می شود:
زمانی که گربه تمایل به نوازش شدن را از خود نشان داد، او را نوازش کنید و سعی کنید غیر از آن زمان ها این کار را انجام ندهید.

برخی گربه ها دوست ندارند که شکمشان نوازش شود و از این کار عصبانی شده و پرخاش می کنند پس در هنگام انجام این کار بسیار مراقب باشید و اگر احساس کردید که گربه شما به این کار علاقه ای ندارد هیچگاه انجام ندهید.

زمانی که حیوان را نوازش می کنید به سبیل های او توجه کنید اگر سبیل هایش را به سمت جلو چرخاند، به سرعت نوازش کردن را قطع کنید زیرا احتمال حمله، قریب الوقوع است.

اگر در حال نوازش، ناگهان با دهانش دست شما را لمس کرد حتی اگر گاز نگیرد خیلی فوری از نوازش کردن دست بکشید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos