پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

اشنا کردن دو گربه باهم

امروزه خانواده‌ها علاقه به نگهداری بیش از یک گربه را دارند لذا فهمیدن رفتارهای اجتماعی گربه‌ها و ساختار آن به خانواده‌ها در نگهداری آنها کمک می‌کند. اما مشکل از آنجا شروع می شود که گربه جدید به  قلمرو گربه دیگر وارد می شود.

در ابتدا تصور می‌شد که گربه‌ها تنها زندگی می‌کنند و تنها جهت جفت‌گیری اجتماع می‌کنند، اما امروزه مشخص شده است که سیستم رفتارهای اجتماعی گربه‌ها انعطاف‌پذیر است و مجموعه‌ای از رفتارها به گربه امکان زندگی تنها یا اجتماعی را می‌دهد. در این مطلب به بررسی چگونه وارد کردن گربه‌ای جدید به محیطی که گربه‌ای در آن زندگی می‌کند، می‌پردازیم.

گربه جدید

با توجه به این‌که هرچه دو گربه بیشتر با هم آشنا شوند علاقه به زندگی در کنار هم پیدا می‌کنند و کمتر به هم پرخاش می‌کنند لذا سعی در ایجاد شرایط آشنایی توسط صاحب حیوان باید صورت بگیرد و اضافه کردن گربه جدید بدون ایجاد بستر مناسب باعث استرس مزمن شده که در ادامه باعث اختلالات رفتاری مثل حمله کردن، پاشیدن ادرار و… می‌شود. برخی صاحبان گربه‌ها فکر می‌کنند داشتن گربه دیگر برای زندگی گربه تنها، مفید است ولی کمتر اینگونه است.

ولی در صورتی که قصد ایجاد زندگی گروهی برای گربه‌هایتان دارید بهتر است به نکاتی توجه کنید:
بهترین روش این است که دو یا چند بچه گربه یا گربه‌هایی بالغ از یک مادر را انتخاب کنید و اگر این امکان وجود نداشت بچه گربه‌های هم سن و کوچک‌تر از دو ماه بهتر که با هم ارتباط برقرار می‌کنند برای این هدف مناسب‌ترند.

گربه جدید

گربه‌های بالغ که به طور ثابت در یک مکان هستند از شکیبایی بیشتری نسبت به گربه های کوچکتر و یا از جنس مخالف برخوردارند تا گربه‌هایی همسن یا بزرگتر و همجنس و درصورتی که مایل به نگهداری گربه‌هایی از یک جنس هستید دو گربه نر سازش بیشتری از دو ماده دارند.

گربه جدید با یک برنامه محتاطانه وارد شود
فراهم کردن مکان کافی برای گربه جدید

ایجاد منابع کافی، که مهترین منابع برای زندگی گربه شامل، محلی برای توالت گربه، ظروف غذا ، جایگاه آب، محل مناسب برای چنگ انداختن و محل خواب و استراحت هستند.

گربه جدید

این منابع باید به تعداد فراوان و به تعداد گربه‌ها در داخل خانه فراهم شود، مثلا برای ۳ یا ۴ گربه ۲ محل جداگانه برای غذا خوردن وجود داشته باشد.

به طور ایده آل تعداد توالت‌ها باید از تعداد گربه‌ها یک عدد بیشتر باشد و در خانه‌های چند طبقه باید در هر طبقه حداقل یک توالت قرار داده شود.

معرفی گربه جدید
معرفی گربه جدید می‌تواند از چند هفته تا چند ماه زمان ببرد

گربه جدید در اتاق جداگانه نگهداری شود و امکاناتی نظیر غذا، اسباب بازی، توالت، محل چنگ انداختن و استراحت و یک جایگاه بلندتر از سطح زمین در اختیارش قرار داده شود، تا با محیط سازگار شود.

در ابتدا مقابله با گربه‌های قدیمی محدود به رسیدن بوی بدن و صدا باشد.

محل خواب و سایر وسایل بین گربه‌ها جا به جا شود تا به بوی هم عادت کنند.

گربه جدید

در زمانی که گربه‌های قدیمی نیستند به گربه جدید اجازه آشنایی با خانه و محل‌هایی که دیده می‌شوند و محل‌هایی که پتانسیل پنهان شدن را دارند داده شود.

اولین آشنایی مقدماتی دیداری بین گربه‌ها باید به گونه‌ای باشد که گربه در قفس یا دیواره‌های شیشه‌ای باشد و این عمل چند بار در روز صورت بگیرد، در صورت دیده شدن رفتارهای تهاجمی آشنایی متوقف شود.

گاهی گربه‌ها دوستانه برخورد می‌کنند بنابراین با دقت یک زمان برای نظاره کردن فیزیکی و آزاد در یک اتاق داشته باشند و صاحبان آماده باشند تا در صورت دیدن مشاجره پادر میانی بکنند مثلا ایجاد سر وصدا و یا با یک پتو گربه را نگه دارند، البته گربه تحریک شده برای دعوا را نباید بقل کرد زیرا آسیب به فردی که او را بقل کرده است می‌رساند.

گربه‌های قدیمی و جدید باید در ظروف جدا غذا بخورند و نزدیک به هم نباشند زیرا باعث ایجاد استرس مزمن می‌شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos