پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چرا گربه ام پنجه هایش را روی سطوح می کشد

گربه ها حیوانات مرموز و در عین بسیار حال شگفت انگیز هستند، و یکی از رفتارهای عجیبی که انجام می دهند کشیدن پنجه هایشان بر روی سطوح یا در جهت خلاف آنها ست. این فعالیت که بسیار به آن علاقه مند هستند باعث شده بسیاری از تولید کنندگان به فکر خلق محصولاتی بیافتند تا گربه ها از آنها استفاده کرده و خسارات کمتری را به وسایل خانه وارد کنند.  بهر حال از نظر بسیاری از صاحبان گربه ها این عمل و علت انجام آن قابل درک نیست.

به نظر می رسد که پنجه کشیدن یک فعالیت آرامش بخش برای گربه است. بسیاری از آنها حین انجام این کارخر خر می کنند، حتی ممکن است آب دهانشان جاری شود و از لحاظ ذهنی نیز احساس خوشایندی را تجربه می کنند. متاسفانه، پس از بررسی های بسیار محققان هنوز نتوانسته اند به قطعیت برسند چرا این کار گربه ها را تسکین می دهد ؟ و چگونه این غریزه برای اولین بار در آنها بر انگیخته می شود ؟

با این حال، چند نظریه  بیان شده که در این مطلب مختصری به آنها اشاره می کنیم :

پنجه کشیدن را برای نشان دادن رضایت و یا کاهش استرس انجام می دهند.
علت این عمل به صورت قطعی هر چه که باشد یک چیز را مطمئن هستیم. گربه ای که این کار را انجام می دهد گربه ای خوشحال است. یکی از محققان می گوید : در حالی که ما ممکن است علت دقیق پنجه کشیدن گربه ها را ندانیم، اما به نظر می رسد همه به توافق رسیده ایم که این عملی است که گربه ها از آن لذت می برند، و شاید علتش به همین سادگی است که آن را انجام می دهند.

فرضیه دیگر ذکر شده می تواند ایجاد یک محل نرم برای خواب باشد.
 این تئوری ازآن رو است که اجداد گربه ها که در حیات وحش زندگی می کردند قبل از خوابیدن با این کار چمن ها را به محل خوابی نرم و مسطح تبدیل می کرده اند. این نظریه برگرفته از نظریه ای است در ارتباط با سگ ها  که اجداد شان در زندگی طبیعی قبل از دراز کشیدن در مکان های استراحت خود شروع به دور زدن و چرخیدن  می کردند تا زمین مسطح شود.

پنجه کشیدن را برای بدست آوردن غذا انجام می دهد.
نظریه دیگر بر این باور است که به احتمال زیاد این عمل باقی مانده از رفتار و حرکات دوران ابتدایی زندگی گربه ها ست. در طول مدتی که یک بچه گربه شیر خوار هستند این کار را در مقابل مادرشان انجام می دهند. یک نظریه قدیمی و نسبتا منسوخ شده، بر این مدعاست که بچه گربه هایی که خیلی زود از مادر جدا شده و یا خیلی زود از شیر گرفته شده اند، در بزرگسالی مانند یک بچه گربه رفتار می کنند و آن را ادامه می دهند. در حالی که ما می بینیم تقریبا تمام گربه های بالغ صرف نظر از زمان جدایی از مادر و یا از شیر گرفته شدن این فعالیت را انجام داده و بسیار لذت می برند.

پنجه کشیدن برای مشخص کردن محدوده قلمرو شان.
گربه ها در پنجه های خود غدد عطری دارند، و هنگامی که پنجه هایشان را بر روی سطحی می کشند عطر و بوی خود را بر روی آن سطح بر جا می گذارند تا قلمرو شان مشخص شود و بستر نرم و مناسبی برای استراحت و خواب خود فراهم کنند. بدین صورت گربه شما پس از ترک کردن این مکان بعد از برگشتن با استشمام بوی خود به خاطر می آورد که در کجا بوده است.

چگونه می توانم اسباب و اثاثیه را از پنجه کشیدن و چنگ زدن گربه ام در امان نگاه دارم؟

همانطور که این عمل به گربه شما آرامش داده و او را خوشنود می کند در عین حال با کشیدن پنجه ها بر روی سطوح و تخریب وسایل مانند مبل و یا فرش منزل می تواند کاملا اثر معکوس بر شما بگذارد و شما را آزرده کند. در اینجا چند روش ذکر شده تا هم گربه شما خوشحال باشد و هم شما از تخریب وسایل در امان باشید.

•   ناخن های گربه را کوتاه نگه دارید ( البته نباید بسیار کوتاه شود و آزار دهنده باشد ).

•  به او آموزش دهید این حرکت خود را در نقاط دیگری انجام دهد به این صورت که وقتی شروع به این کار کرد او به آرامی از کنار وسایل به جای دیگری جابجا کنید. فراموش نکنید این جابجایی باید بسیار با آرامش انجام شود. 

•   توجه گربه را با نوازش کردن و یا دادن یک اسباب بازی به او از این کار منحرف کنید.

•   روی پای خود را با لحاف ضخیم و یا پتو بپوشانید و اجازه دهید چند بار این کار را روی آن پتو انجام دهد و آن پتو را به او اختصاص دهید.

 •  می توانید وسایل و اسباب بازی هایی که مخصوص این کار تولید شده را تهیه کنید.

نبایدهایی که  باید رعایت کنید!

گاهی اوقات گربه شما در محلی نا درستی  شروع به چنگ زدن می کند.  برخی پاسخ ها از جانب شما می تواند اثر معکوسی داشته باشد.هیچگاه او را با صدای بلند، تکان دهنده و یا هل دادن مجازات نکنید. گربه ها به تنبیه و برخوردهای  منفی پاسخ خوبی نمی دهند. حتی ممکن است به شما پرخاشگری کنند. همچنین مراقب باشید برای دور کردنش هنگامی که این کار را انجام می دهد پنجه هایش را با کشیدن دستش نکشید چون بسیار دردناک و  خطرناک است.

ازرفتار اسرار آمیز گربه خود تجلیل کنید!

 با توجه به تمام مطالبی که در بالا ذکر شد، باز هم ممکن است این رفتار و برخی دیگر از اعمال آنها برای ما انسانها به طور کامل قابل درک نباشد، اما این به آن معنا نیست که ما نمی توانیم شیفته اعمال آنها شویم. بسیاری از رفتارهای  این حیوانات ناز پرورده ، دوست داشتنی و افسون کننده است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی