پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چند نکته کوچک در مورد حیوانات خانگی

چند نکته کوچک در مورد حیوانات خانگی
هنگام صرف غذا حیوان خود را تغذیه نکنید. وقتی که شما مشغول غذا خوردن هستید و سگ یا گربه شما در کنار شما در انتظار خوردن غذا با شماست واقعا سخت است که مقابل خواسته ی او مقاومت کنید. اما اگر در مقابل واق واق کردن سگ خود به او غذا دهید باعث تشویق او به انجام این کار می شوید که مشکلاتی را هم برای شما و هم برای حیوان شما به همراه خواهد داشت. عادت حیوان به تغذیه کنار سفره شما آرامش را از محیط خانه در هنگام خوردن غذا از بین برده و موجب نارضایتی شما و همچنین اطرافیان شما خواهد شد.همچنین مصرف خوراک های انسانی به سبب وجود طعم دهنده ها مشکلاتی همانند حساسیت های شدید پوستی و مشکلات گوارشی برای حیوان شما به ارمغان خواهد آورد که نتیجه آن جز آسیب به حیوان و ایجاد هزینه های اضافه درمانی چیزی دیگر نیست.


از استخوان به عنوان تشویقی استفاده نکنید.

ممکن است شما فکر کنید که استخوان یک تشویقی دوست داشتنی برای سگ شماست. اما بهتر است بدانید جویدن استخوان در سگ های کوچک باعث آسیب به زبان و دهان شده و قطعات ریز آن ممکن است وارد دستگاه تنفس شود یا اینکه در دستگاه گوارش گیر کرده و باعث آسیب و خونریزی شود و ممکن است برای خروج آنها نیاز به آندوسکوپی و یا جراحی باشد. اگر سگ شما جویدن استخوان را دوست دارد می توانید تشویقی های جایگزین ساختگی شبیه استخوان را برای او تهیه نمایید.

برای حیوان خانگی خود بیشتر وقت صرف کنید.

آیا میدانید اگربه حیوان خانگی همانند بچه ها توجه کافی نشود افسرده شده و این افسردگی به شکل واق واق کردن، جویدن اشیاء، لیس زدن خود، کندن زمین و. . . در سگ ظاهر می شود. گربه های افسرده معمولا شروع به خراشیدن اشیاء و میو میو می کنند. برای جلوگیری از این افسردگی بهتر است تشویقی های حیوان را در اطراف خانه پنهان کنید تا خودش به جستجو برای یافتن آنها بپردازد یا برای او اسباب بازی تهیه کنید. با حیوان خود بازی های کششی و پر تحرک انجام دهید. برسس زدن روزانه علاوه بر سلامت پوست و موی حیوان شما به افزایش ارتباط شما با حیوانتان کمک می نماید.

در خصوص رفتارشناسی حیوان خود تحقیق کنید.

مطمئنا شما سگ خود را دوست دارید ولی آیا واقعا او را می فهمید؟ اگر شما فکر میکنید که تکان دادن دم سگ همیشه علامت خوشحالی است سخت در اشتباهید. وقتی یک سگ می خواهد کسی را بترساند ممکن است دم خود را بالا گرفته و با سرعت و به سختی تکان دهد. در این زمان اگر شما اشتباها گمان کنید او خوشحال است و به او نزدیک شوید ممکن است مورد حمله سگ قرار گیرید. پس سعی کنید با علائمی که سگ ها از خود نشان می دهند بیشتر آشنا شوید برای این کار می توانید از کتب آموزشی بهره برده ویا از مشاور و مربی حیوانات کمک بگیرید.

فعالیت های روزانه حیوان خود را بیشتر نمایید.

درست همانند انسان ها حیوانات خانگی هم برای سالم ماندن نیاز به فعالیت و ورزش دارند. گربه های کم تحرک، مستعد چاقی مفرط هستند و به دنبال آن احتمال افزایش خطر مشکلات تنفسی و مشکلات مفاصل برای آنها وجود دارد. مقدار مناسب فعالیت برای سگ ها بستگی به نژاد و سایز آنها دارد. اما دامپزشکان نیم ساعت فعالیت در روز را توصیه میکنند. ضمن اینکه پیاده روی به همراه سگتان در سلامتی خود شما هم موثر است!

پوست حیوان بعد از پیاده روی روزانه بررسی نمایید.

بعد از پیاده روی حتما پوست حیوان خود را بررسی کنید زیرا ممکن است انگل های خارجی وارد پوست او شده باشد که گزش سگ توسط آن موجب انتقال بعضی بیماری ها همچون بیماری لایم و بیماری تب کوه های راکی و … می شود. اگر سگ شما کنه دارد این کنه ها می توانند شما را نیز در معرض خطر قرار دهند. همچنین وجود خار و خاشاک علاوه بر آلوده نمودن محیط زندگی شما برای حیوان نیز مضر بوده و گاهی نفوذ آنها درون پوست حیوان بخصوص در ناحیه دست و پا موجب عفونت و درد خواهد شد . جهت جلوگیری  لز آسیب به دست و پای حیوانتان سعی کنید از کفش های مخصوص پیاده روی برایشان استفاده نمایید.

در پیاده روی کنترل در دستان کیست ؟

اگر سگ شما خوب تربیت نشده باشد ممکن است زمانی که برای پیاده روی می روید او شما کنترل کرده  وبه جلو و یا اطراف بکشد. طبق آمارهای به دست آمده زمین خوردن مردم در اثر این رفتار سگ ها در ۱۰% موارد موجب مشکلات جدی می شود. شما می توانید با آموزش  حیوانتان از طریق افراد متخصص مانع از این رفتار پر خطر او شوید و از گردش به همراه حیوان خانگی لذت بیشتری ببرید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos