پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تغذیه سگ در دوران بارداری

سگ باردار قبل از بدنیا آمدن توله ها باید معاینه شده و از نظر وضعیت واکسیناسیون و درمان ضد انگلی چک شود و اقدامات لازم در مورد او انجام شود. او باید از نظر بدنی و وزنی در وضعیت نرمال باشد زیرا وزن بالا موجب افزایش خطر سخت زایی و وزن پایین موجب بروز مشکلاتی در زمینه باروری می شود. صاحبان باید چگونگی و میزان تغذیه را در این دوران رعایت کنند به مخصوص وقتی که توله سگ ها از شیر گرفته می شوند.
سگ باردار طی دوران بارداری باید با غذایی با کیفیت بالا تغذیه شود و طی شش هفته اول بارداری، او باید وزن طبیعی داشته باشد. معمولاً سه الی شش هفته بعد از جفت گیری سگ ماده دچار کاهش اشتها می شود.
در طول سه هفته آخر بارداری وزن باید ۲۵% بیشتر از زمان جفت گیری باشد که البته به تعداد توله ها بستگی دارد. در طول این سه هفته جیره باید بتدریج به تغذیه مورد نیاز برای رشد توله ها و نیز تغذیه لازم در دوران آبستنی سنگین تغییر یابد تا ضمن فراهم آمدن مواد مورد نیاز مادر و توله ها از تغییر ناگهانی جیره در زمان زایش جلوگیری به عمل آید. ضروری است که طی این دوره تا رسیدن به اطمینان کامل از دریافت غذای کافی میزان غذا افزایش یاد.

برای جلوگیری از خطر افت قند خون(هیپو گلیسمی) و کاهش ریسک مرگ توله ها در هنگام تولد نباید جیره سرشار از پروتئین (گوشت) و عاری از کربو هیدرات باشد.

شیردهی حساسترین دوره زندگی مادر از نظر تغذیه است. برای پی بردن به نیازهای بدنی او کافی است بدانیم که او باید تمام مواد مغذی بدن توله هایی را فراهم کند که باید طی ده روز وزنشان دو برابر شود.

در طی سومین هفته شیردهی نیازهای غذایی مادر بسته به تعداد توله ها سه برابر می شود. تغذیه او باید از بهترین غذاها بوده و همیشه در دسترس او باشد.

از شیر گرفتن توله ها
توله ها باید از سه هفتگی به خوردن غذا تشویق شوند. این کار نیاز به شیر دهی مادر را کاهش می دهد و از طرفی کمک می کند که توله ها راحت تر از شیر گرفته شوند. به منظور این کار باید اجازه داد که توله ها در غذای مادرشان که از بیست دقیقه قبل با آب گرم بتدریج به حالت فرنی در آمده بازی کنند .اضافه کردن آب به غذا قابلیت هضم غذا و دریافت آب توسط توله ها را افزایش می دهد.

توله ها باید در سن شش تا هشت هفتگی از شیر گرفته شوند به این صورت که به مدت یک روز از مادر جدا شوند و غذا در اختیارشان قرار گیرد و مادر هم باید از غذا (نه آب) محروم باشد. در طی شب توله ها به کنار مادر برگردانده شوند و این بار هم مادر هم توله از غذا محروم باشند. با این روش توله ها از مادر جدا شده و از شیر گرفته می شوند. از طرفی این تکنیک کمک می کند که شیر مادر بدون هیچ مشکلی خشک شود.

در پایان بعد از از شیر گرفتن توله ها مادر بتدریج به رژیم غذایی قبل از جفت گیری باز می گردد. که در ابتدا نصف میزان محاسبه شده و پس از طی دو الی سه روز تمامی میزان غذای محاسبه شده را می تواند مصرف کند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos