پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مدفوع خوردن سگ

مدفوع خوردن سگ
مانند انسان‌ها، هر سگ انگیزه خاص خود را برای رفتارهای فردی خود دارد. سگ‌ها به دلایل بیشماری مانند سن، تربیت، شرایط زندگی و رژیم غذایی‌شان مدفوع می‌خورند. خوب است در این مقاله با دلایل مختلف مدفوع خوردن سگ آشنا می‌شوید.


مدفوع خوردن سگ ، یک رفتار غریزی
قبل از اینکه سگ‌ها اهلی و خانگی شوند غذای خود را در میان زباله‌ها پیدا می‌کردند. مدفوع حیوانات (و دیگر سگ‌ها) یکی از خوراک‌های آن‌ها بوده. امروزه شاید خوردن مدفوع باقی مانده تاریخچه زندگی سگ‌ها باشد.

در مواقع خاص، مانند وجود یک توله تازه متولد شده، خوردن مدفوع او کاری غریزی و کاملا طبیعی است.

یک مادر با توله کوچک، به منظور جلوگیری از جذب حیوانات وحشی و شکارچی، محل زندگی خود را از هر گونه بوی ناشی از مدفوع پاک می‌کند. در نتیجه اغلب اوقات مدفوع او را با خوردن آن از محیط پاک می‌کند.

یادگیری سریع سگ
سگ‌ها اگر دانش‌آموز بودند همیشه نمره عالی می‌گرفتند. سگ‌ها خیلی زود مسائل را برداشت می‌کنند و حتی چیزهایی را یاد می‌گیرند که نمی‌خواستید. برای مثال، اگر بلافاصله پشت سر سگ مدفوع او را تمیز کنید ممکن است او اشتباه متوجه شود و کارهای شما را عینا تکرار کند و من بعد بعد از مدفوع کردن با خوردن آن پشت سر خود را تمیز کند. از دیگر دلایل آن نیز می‌توان به یادگیری سگ‌ها از یکدیگر اشاره کرد. گاهی سگ‌ها با مشاهده مدفوع خوردن سگ دیگر از او تقلید می‌کنند و یاد می‍ی‌گیرند.

برای توله سگ‌ها خوردن مدفوع می‌تواند به راحتی یک تجربه آموختنی باشد. توله سگ‌ها با امتحان کردن هر چیزی توسط دهانشان دنیای اطرافشان را می‌شناسند. بیشتر توله ها در همان چند تجربه اول از خوردن مدفوع از آن بیزار می‌شوند در نتیجه اگر سگ شما هنوز یک توله است تا حدودی خیالتان راحت باشد چراکه شانس این را دارید که  این رفتار خود را به مرور زمان تغییر دهد. تنها چشم از او برندارید و و هر زمان که ممکن بود مدفوع را از محیط بردارید تا از شکل گیری عادت بد در سگ خود جلوگیری نمایید.

چرا باید سگی را که مدفوع می‌خورد به دامپزشکی برد؟
اگر سگ شما مدفوع می‌خورد باید اطمینان حاصل کنید که به خاطر مسائل سلامت نیست. بعضی سگ‌ها به خاطر عدم دریافت مواد مغذی کافی شروع به خوردن مدفوع می‌کنند. گاهی ممکن است انگل داشته باشند یا از مسائل مربوط به پانکراس رنج ببرند. در هر حال تمام سگ‌هایی که مدفوع می‌خورند باید توسط دامپزشک ویزیت شوند.

یک مسئله جالب‌ این است که زمانیکه سگ‌های مختلف در یک مکان نگهداری می‌شوند و یکی از آن‌ها مریض می‌شود سگ سالم گاهی شروع به خوردن مدفوع سگ مریض می‌کند. این کار احتمالا یک واکنش غریزی برای مخفی کردن سگ ضعیف از دید شکارچی است، تقریبا شبیه به همان کاری که مادر برای توله‌اش انجام می‌دهد.

چرا گاهی سگ شما خوردن مدفوع را به غذای خودش ترجیح می‌دهد؟
سیستم گوارشی یک سگ وابسته به ترکیبی خاص از آنزیم‌های مختلف برای شکستن کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و چربی‌ها است.

تحقیقات نشان می‌دهد که سیستم گوارش سگ به میزان کافی با رژیم غذایی امروزی که در آن پروتئین حیوانی کمتر و کربوهیدرات و پروتئین گیاهی بیشتری به او می‌رسد تطبیق پیدا نکرده است. بعضی از متخصصات تغذیه حیوانات خانگی این فرضیه را عنوان کرده‌اند که سگ‌ها برای مصرف دوباره آنزیم‌ها و هضم بهتر غذا مدفوع خود را می‌خورند.

یک نظریه دیگر نیز وجود دارد که عدم دریافت مواد مغذی معینی منجر به مدفوع خواری می‌گردد. گفته میشود کمبود ویتامین ب از دلایل خوردن مدفوع توسط سگ‌ها می‌باشد. تئوری دیگر در این باره این است که خوراندن بیش از حد به سگ منجر به مدفوع خواری می‌گردد. سگی که بیش از حد غذا می‌خورد نمی‌تواند تمام مواد مغذی مورد نیاز بدنش را از غذا جذب کند از این‌رو با خوردن مدفوع شروع به بازیابی مواد مغذی از دست رفته بدن خود می‌کند.

صاحبان اهمالگر
در بسیاری از موارد، رفتار یک سگ مستقیما با رفتار والدین ارتباط دارد. بعضی از سگ‌ها فقط برای جلب توجه از صاحب خود مدفوع می‌خورند. حتی نشان دادن واکنش منفی نیز همچنان از نظر آن‌ها جلب توجه محسوب می‌شود. بدین ترتیب والدینی که برای مدفوع خوردن سگ به او پرخاش می‌کنند در حقیقت در حال تقویت رفتار او هستند.

سگ‌هایی که خسته و تنها هستند نیز ممکن است مدفوع را بخورند یا با آن بازی کنند فقط برای اینکه زمان بگذرد و سرگرم شوند. و عده‌ی دیگری از سگ‌ها ممکن است فقط به خاطر اینکه در طول روز غذای کافی دریافت نمی‌کنند شروع به مدفوع خواری کنند. اگر محیط زندگی یک سگ تمیز نگهداشته نشود بعضی از سگ‌ها برای نگهداری خانه‌شان و تمیز بودن آن ممکن است به مدفوع خواری رو بیاورند
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos