پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

سگ نر بخرم یا سگ ماده

خب شما تصمیم گرفته‌اید که یک سگ داشته باشید و حتما الآن بزرگترین سوال شما این است که بین سگ نر یا سگ ماده کدام را انتخاب کنید.

پاسخ این سوال بستگی به شخصی که از او می‌پرسید دارد. بعضی از مردم بر این باورند که یک جنس از جنس دیگر بهتر است.

جنگ میان دوجنس محدود به انسان‌ها نمی‌شود. برخی معتقدند سگ نر مهربان‌تر است و آسان‌تر آموزش می‌بیند. در حالیکه سگ ماده تهاجمی‌تر است و محافظ خوبی برای صاحبان و توله‌سگ‌هایش است. خب، حقیقت این است که در سگ‌ها جنس برتر وجود ندارد. ویژگی‌هایی که گفته شد تنها روایات تجربیات و مشاهدات صاحبان سگ‌هاست. هیچ تحقیق ثابت شده‌ای مبنی بر اینکه سگ ها رفتار معینی را صرفا به خاطر ماده یا نر بودنشان انجام ‌می‌دهند وجود ندارد.

تفاوت‌های رفتاری
رفتار یک سگ بستگی به این دارد که در هنگام تولگی چگونه تربیت و بزرگ شده است. برخی از سگ ها به علت محیطی که در آن بزرگ شده‌اند مهربان‌تر یا تهاجمی‌تر هستند. تصمیم گرفتن سگ نر یا ماده کاملا فقط به اولویت‌ها و سلیقه خودتان برمی‌گردد.

در حالیکه رفتار یک سگ به آموزش‌هایی که دیده بستگی دارد، جنسیت بر توانایی سگ در آموزش دیدن تاثیر خواهدداشت. این یک حقیقت است که سگ ماده از نظر سایز کمی کوچکتر است و زودتر بالغ می‌شود. برای آموزش دادن، بالغ شدن سگ یک امتیاز به حساب می‌آید. اما این به این معنی نیست که سگ‌های ماده با استعداد‌تر هستند. تنها به این معنی است که آموزش برای سگ ماده نسبت به سگ نری که دقیقا همسن است، به خاطر بلوغ به وجود آمده، آسان تر است.

سگ ماده دوبار در سال فحل می‌شود. این دوره که به آن پریود نیز گفته می‌شود به مدت دو تا سه هفته طول می‌کشد. در طول این مدت سگ‌های ماده ترشحات خونی از واژن دارند که سگ نر را جذب می‌کند. اگر نمی‌خواهید که سگ ماده‌تان باردار شود در این دوران باید او را از سگ‌های نر دور نگهدارید. همچنین بهتر است که در این مدت او را در محدوده‌ای نگهداری کنید که کف آن از فرش پوشیده نباشد تا ترشحات خونی او باعث لک شدن فرش نشود.

عقیم کردن سگ نر یا سگ ماده
اگر برنامه‌ای برای بارداری سگ خود ندارید بهتر است که او را عقیم کنید. بسیاری از کارشناسان معتقدند که بهترین سن برای عقیم کردن 6 تا 9 ماهگی است.

در تحقیقات نشان داده شده است که عقیم کردن سگ ماده به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های رحم و تخمدان منتج می‌شود. همچنین اعتقاد بر این است که عقیم سازی تاثیرات مثبت بر رفتار سگ ماده دارد. مشاهده شده است که سگ‌ های ماده بعد از عقیم سازی خلق و خوی بهتری دارند، آرام تر می‌شوند و کمتر تهاجمی هستند. واضح است که مزیت دیگر عقیم‌ کردن پیشگیری از بارداری‌های ناخواسته است. در نتیجه درصورتیکه مطمئن هستید نمی‌خواهید سگ باردار شود او را عقیم کنید.

از طرفی سگ‌ های نر عقیم نشده، هیجانی تر هستند و میل بیشتری برای زیر سلطه گرفتن دارند. آن‌ها یک تمایل ذاتی شدید نسبت به چیره شدن و تحت سلطه گرفتن سگ‌ های کوچک و گاهی اوقات صاحب خود دارند. یک صاحب ضعیف به راحتی می‌تواند تحت تسلط یک سگ نر بزرگ دربیاید. همچنین سگ‌های نر مستقل تر هستند. بنابراین بسیار مهم است که به محض آمادگی او آموزش را شروع کنید.

همانند سگ ماده، اگر به دنبال جفتگیری حیوان خود نیستید او را در همان سنین پایین، برای بهبود رفتارش و آموزش پذیری بهتر، عقیم کنید. یک سگ عقیم تهاجم کمتری دارد و به طور کلی آرام تر است.

حالا با علم به این مطالب انتخاب شخصی خودتان است که کدام سگ را ترجیح می‌دهید. سگ نر یا سگ ماده
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos