پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

سگ جیبی یا فنجانی چیست

ا تا به حال در مورد اینکه سگ فنجانی یا تی کاپ (Tea Cup) واقعا چه نوع سگی است کنجکاو شدید؟ ما برای شما توضیحات کاملی در این مورد ارائه کردیم.

سگ فنجانی به چه سگی گفته می‌شود؟
سگ فنجانی یک نام غیر رسمی برای سگ های فوق العاده کوچک است – سگ هایی که می‌توانند در یک فنجان جا شوند!

سگ های فنجانی با این نام ها نیز شناخته می‌شوند:

نژاد های سگ توی (Toy dog breeds) که در ایران به آن سگ عروسکی نیز گفته می‌شود.
نژاد های مینیاتوری (Miniature breeds)
سگ های میکرو (Micro Dogs)
البته برخی معتقدند که سگ‌ های عروسکی و سگ‌ های فنجانی باهم تفاوت کوچکی دارند که باعث تمایز آن‌ها می‌شود.

اندازه سگ فنجانی چه‌ قدر است؟
طبق منابع غیر رسمی یک سگ فنجانی به سگی گفته میشود که زمانیکه حداقل یکسال دارد قدش حدود 43 سانتی‌متر باشد. به طور معمول هنگام بلوغ در حدود 1800 گرم یا 1.8 کیلوگرم وزن دارند. اگر چه تا کنون هیچ اندازه معین و قطعی برای آن‌ها اعلام نشده. چراکه سگ های فنجانی، نژادهای رسمی یا تحت نظارتی نیستند.

انواع سگ های فنجانی
هیچ نژاد معینی برای سگ های فنجانی وجود ندارد. چراکه به طور رسمی به عنوان یک نژاد مجزا شناخته نمی‌شوند. اما به هر حال سگ های فنجانی با نژادهای زیر بسیار محبوب هستند:

شیتزو
شی هوا هوا
یورکشیر تریر
پاگ
پودل
پامرانین
مالتیز
سیلکی تریر
 

خطر سگ های فنجانی
دلایل مختلفی برای نخریدن سگ های فنجانی وجود دارد. سگ های فنجانی به یک مد روز محبوب تبدیل شده‌اند. اما چیزی که بیشتر مردم نمی‌دانند این است که سگ های فنجانی اغلب اوقات توله‌های نارس و رشد نکرده‌ هستند. پرورش‌دهندگان برای داشتن کوچکترین سگ ممکن، دست به هر کاری می‌زنند.

سگ‌ های فنجانی ممکن است نتیجه جفت گیری عمدی تحت نظارت انسان‌ها یا غیر عمدی باشند. بعضی از سگ های فنجانی، همان کوچکترین توله متولد شده هستند.( باید بدانید در این موارد صاحبان این سگ‌ های مینیاتوری فریب خورده‌اند چرا که هیچ تضمینی وجود ندارد که این سگ رشد نکند و به اندازه‌ی معمول برای نژادش نرسد.) . در سایر مواقع، سگ های فنجانی نتیجه جفت‌گیری دو سگ بسیار کوچک از نژادهای معینی هستند. تولید سگ‌ هیا فنجانی هم برای توله‌ها و هم برای مادر بسیار خطرناک است. چراکه مادر بسیار کوچک است، فقط می‌تواند تعداد کمی توله زایمان کند، و اغلب اوقات نیز زایمان دشواری دارد.

بدتر از همه این است که از آن‌جا که تقاضا برای سگ‌ های فنجانی زیاد است این توله‌ها با قیمت‌های غیرمعقولی فروخته می‌شوند. به خاطر همین موضوع پرورش‌دهندگان برای تولید بیشتر آن‌ها به هر وسیله‌ای اقدام می‌کنند. بعضی از پرورش‌دهندگان به توله‌کشی از آن‌ها دست می‌زنند و برخی دیگراز روش‌هایی برای جلوگیری از رشد مانند گرسنگی دادن به آن‌ها استفاده می‌کنند.

جنبه مثبت سگ های فنجانی
احتمالا اغلب افرادی که در آپارتمان زندگی می‌کنند یا زیاد سفر می‌کنند ترجیح می‌دهند سگ های فنجانی را تهیه ‌کنند، چراکه بسیار دستی و قابل حمل هستند. به راحتی می‌توانند در محیط‌های کوچک زندگی کنند و همراهان خوبی برای کسانی هستند که توانایی نگهداری از سگ های بزرگتر را ندارند. همچنین به نسبت نژادهای بزرگ آسان‌تر تمیز می‌شوند و هزینه خورد و خوراک کمتری نیز دارند. اغلب سگ های فنجانی تمام طول عمرشان مانند یک توله به نظر می‌رسند( چیزیکه برای بسیاری از صاحبان آن‌ها یک صفت جذاب محسوب می‌شود.)

مسئله سلامت سگ های فنجانی
از آنجا که سگ های فنجانی به طور غیر طبیعی سایزشان مینیاتوری شده است اغلب اوقات با مشکلات مختلف سلامت دست و پنجه نرم می‌کنند. شکم کوچک آن‌ها رژیم غذایی خاصی را می‌طلبد. در نتیجه نیاز به مقدار کمی غذا اما چند وعده در روز دارند. مثانه کوچک آن‌ها باعث می‌شود ادرار نابجا تقریبا غیرقابل اجتناب باشد. خوب است بدانید که احتمالا نیاز می‌شود حتی مدت‌ها بعد از اتمام دوره کودکی برایشان مت مخصوص ادرار تهیه کنید. مشکلات قلبی، تنفسی و تشنج نیز اغلب سگ های فنجانی را اذیت می‌کند. آن‌ها به اندازه‌ی سگ های استاندارد و طبیعی عمر نمی‌کنند. از آنجا که سگ های فنجانی مشکلات سلامت زیادی دارند لذا در نظر داشتن اقدامات پیشگیرانه ضروری است. در نتیجه قطعا دامپزشک خود را بیشتر ملاقات خواهید کرد و هزینه بیشتری نیز نسبت به یک سگ معمولی پرداخت می‌کنید. قسمت بد این موضوع این است که اصلا بعید نیست این سگ های کوچک به طور تصادفی توسط صاحبانشان کشته شوند. یک زمین افتادن ساده می‌تواند تا حد مرگ به این سگ های نحیف آسیب بزند. سگ های فنجانی نمی‌دانند که تا چه حد ریزه هستند برای همین بر روی کاناپه می‌پرند و بی هیچ ترسی زیر دست و پا راه می‌روند تا به حال چند مورد از له شدن ناخواسته و دلخراش این حیوانات خانگی دوستداشتنی وجود داشته است.

به طور خلاصه:
تا جایی که ‌می‌توانید سگ‌های فنجانی را تهیه نکنید.

در حالیکه سگ های فنجانی هر روز محبوب تر می‌شوند اما به آن‌ها به چشم وسیله سرگرمی نگاه می‌شود و نه یک موجود زنده!  اغلب سگ‌های فنجانی زندگی‌ کوتاه و دردناکی را تجربه می‌کنند و نباید پرورش آن‌ها با استقبال روبرو شود. بازار سگ‌ های فنجانی برای کلاهبرداران بسیار آماده است چراکه هیچ دستورالعمل یا قانون رسمی برای آن‌ها وجود ندارد. پرورش‌دهندگان غیر  معتمد به راحتی سگی را چند هفته کوچکتر از سن واقعی‌اش جا می‌زنند و بدون هیچ ضمانتی در مورد کوچک باقی ماندن سگ، چند برابر بیشتر پول می‌گیرند.

معمولا صاحبان آن‌ها می‌مانند و یک سگ بسیار بیمار و ضعیف و زمانیکه این سگ غیر طبیعی‌شان با مرگ سختی از دست می‌رود به شدت دل‌شکسته و ناامید می‌شوند. نژادهای زیادی از سگ ‌ها وجود دارند که به طور طبیعی کوچک هستند و ما به شما توصیه می‌کنیم که به جای سگ‌های فنجانی از میان آن‌ها انتخاب کنید.

اگر نتیجه گرفتید که با توجه به شرایط زندگی‌تان سگ فنجانی مناسب شماست؛ حتما سراغ یک پرورش‌دهنده مطمئن و قابل اطمینان بروید. هرگز از یک فروشگاه حیوانات یک سگ فنجانی نخرید. آن‌ها را آنلاین سفارش ندهید. حتما والدین سگ فنجانی را ببینید. از پرورش دهنده یکسال گارانتی بخواهید. شاید بهترین کاری که بتوانید بکنید این است که قبل از خرید، حیوان را برای معاینه به یک دامپزشک نشان دهید.

اگر هنوز سگ فنجانی نگرفته‌اید دوباره در مورد خرید آن فکر کنید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos