پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

گربه سیاه و خرافات

گربه‌های سیاه، سال‌های سال، به سبب وجود باورهای خرافی اذیت و آزار دیده‌اند و حتی کشته شده‌اند. متاسفانه، این باورهای خرافی هنوز هم وجود دارد. مردم کمتر گربه‌های سیاه را به سرپرستی می‌گیرند، تقریبا 13 درصد کمتر از گربه‌های دیگر، و آن‌ها را بیشتر اذیت می‌کنند. روز گربۀ سیاه ، در سال 2011، برای افزایش اطلاع عمومی دربارۀ گربۀ سیاه تاسیس شد، تا کمتر به آن‌ها ظلم شود. امروز، بیست‌وششم مرداد برابر با هفدهم آگوست، روز گربۀ سیاه است.

خرافاتی که دربارۀ گربۀ سیاه وجود دارد، در فرهنگ‌های مختلف متفاوت است. در بعضی فرهنگ‌ها گربۀ سیاه با بدبختی و بداقبالی مرتبط است. در برخی کشورهای اروپایی گربۀ سیاه نماد انسان‌های بدکار است. در قرون وسطی معتقد بودند گربۀ سیاه از خانوادۀ جادوگران است و حتی گاهی می‌گفتند که گربه‌های سیاه خود جادوگران هستند که تغییر شکل داده‌اند. در آلمان، حرکت گربۀ سیاه از چپ به راست را بدشگون می‌دانستند.

از طرف دیگر، در بعضی فرهنگ‌ها گربۀ سیاه دارای نیروی خیر و تاثیرات مثبت است. در بریتانیا معتقدند که گربۀ سیاه خوش‌شانسی می‌آورد یا در ژاپن می‌گویند دختری که گربۀ سیاه داشته باشد عشق واقعی نصیبش می‌شود. در بعضی کشورها، ملوانان گربۀ سیاهی را با خودشان به کشتی می‌بردند، چون معتقد بودند که برایشان خوش‌شانسی می‌آورد. گاهی همسران ملوانان، در خانه، گربۀ سیاهی نگه می‌داشتند تا با نیروی خیرش از شوهرانشان در دریا مراقبت کند. این نگاه مثبت به گربۀ سیاه در انگلستان قرن هفده نیز وجود داشت. وقتی گربۀ خانگی سیاه‌رنگ چارلز اول مُرد، او اعلام کرد که با مرگ گربه‌اش بخت خوب او هم مرده است. ادعای او درست از آب درآمد. فردای آن روز چارلز اول دستگیر و به خیانت متهم شد.

انجمن دوستداران گربه‌ها (CFA) اعلام کرده است که گربۀ پوشیده از موهای سیاه در میان 22 نژاد از نژادهای گربه دیده می‌شود، ولی گربه‌های نژاد بمبئی (BomBay) یکدست سیاهند. گربه‌های سیاه اغلب نر هستند. چون رنگ‌دانه‌های گربه‌های سیاه مقدار زیادی ملانین دارد، رنگ چشم‌های آن‌ها اغلب طلایی است. گربه‌های سیاه همه به یک رنگ نیستند. آن‌ها در رنگ‌های سیاه زغال‌سنگی (Coal Black)، سیاه خاکستری (Grayish Black) و سیاه قهوه‌ای (Brownish Black) دیده می‌شوند.

برای جشن گرفتن روز گربۀ سیاه ، شما می‌توانید برای مقابله با باورهای خرافیِ پیرامون گربه‌های سیاه، سرپرستی گربۀ سیاهی را به عهده بگیرید یا اگر گربۀ سیاهی دارید، با او عکس بگیرید و عکستان را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos