پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ایا هاسکی سگ مناسبی برای من است

دوست داشتن یک هاسکی (Siberian Husky)، با چشمان قشنگش، اندام زیبایش و رفتار آرام و متینش کار سختی نیست، اما آیا همه کس شرایط نگه داشتن این نژاد را دارند؟ در این مقاله سعی می‌کنیم به این سوال پاسخ دهیم تا بتوانید دربارۀ داشتن این سگ تصمیم درستی بگیرید.

 

آیا هاسکی برای من مناسب است؟
این سوال درست نیست. شما باید بتوانید به این سوال جواب دهید که آیا شما صاحب خوبی برای هاسکی هستید؟ هاسکی‌ها پرورش داده شده‌اند تا سورتمه‌ها را، صدها کیلومتر، در توندراهای یخ‌زده، بکشند. آن‌ها سگ‌هایی نیستند که از لم دادن جلوی تلویزیون لذت ببرند یا بتوانند دماهای بالا را تحمل کنند. انرژی زیاد آن‌ها موجب می‌شود که به فعالیت و ورزش زیاد احتیاج داشته باشند. هاسکی‌ها دوست دارند مهار و لگام ببندند، بدوند و سبد خرید، دوچرخه یا شما و اسکیت‌تان را دنبال خود بکشند.

هاسکی‌ها باهوش و مستقلند. آن‌ها به رهبر قدرتمندی نیاز دارند که بتواند تربیتشان کند و چون خیلی زود حوصله‌شان سر می‌رود، همیشه به چالش‌های جدید و آموزش‌های تازه نیاز دارند. اگر فعالیت بدنی کافی و تمرینات ذهنی مناسب نداشته باشند، خیلی زود راهی برای فرار پیدا می‌کنند. آن‌ها در این کار استادند. باید این موارد را با شرایط زندگی خود بسنجید و ببینید تا چه میزان می‌توانید برای آن‌ها وقت بگذارید؟

همان‌طور که گفته شد، هاسکی‌ها برای زندگی در سرزمین‌های سرد پرورش داده شده‌اند و زندگی در آن شرایط برایشان مناسب‌تر است. اگر شما در سرزمین‌های سرد شمالی زندگی نمی‌کنید، باید بیشتر مراقب هاسکی خود باشید و به این نکات توجه کنید:

– دمای بالای 18 درجۀ سانتی‌گراد برای هاسکی‌ها گرم است. در دمای بیش از 18 درجه، سگتان را از خانه بیرون نبرید و نگذارید که در این دما فعالیت یا ورزش کند.

– در روزهای گرم تابستان، هاسکی خود را پیش از طلوع آفتاب برای ورزش و پیاده‌روی بیرون ببرید و در این زمان، که هنوز خورشید زمین را گرم نکرده، انرژی او را تخلیه کنید.

– هاسکی‌ها فقط در دمای منفی شش درجۀ سانتی‌گراد می‌توانند زیاد فعالیت و کار بکنند. برای همین در روزهای گرم‌تر پیاده‌روی هاسکی باید کمتر از 5 کیلومتر باشد.

– آب خنک فراوان به هاسکی خود بدهید. بعضی از آن‌ها از بازی با یخ و خوردن آن هم لذت می‌برند.

– سگ‌ها از راه دهانشان دمای بدنشان را کنترل می‌کنند. اگر موقع بیرون بردن به دهان هاسکی پوزه‌بند می‌زنید، دقت کنید که بتواند دهانش را به اندازۀ کافی باز کند تا بتواند با نفس‌نفس زدن دمای بدنش را پایین بیاورد.

و نکتۀ خیلی مهم:
برای خنک‌تر بودن هاسکی‌تان موهای او را نتراشید. هاسکی دو لایه مو دارد و لایۀ زیرین مثل یک محافظ عمل می‌کند و مانع رسیدن گرما و سرما به پوست او می‌شود.

هاسکی از چه خانواده‌ایست؟
هاسکی‌ از قدیمی‌ترین نژادهای سگ است. آزمایش‌های دی.ان.ای (DNA) نشان می‌دهد که هنوز قرابت بسیار نزدیکی با اجدادش، یعنی گرگ‌ها، دارد. نژادهای ساموید (Samoyed) و مالاموت (Malamute) از خویشاوندان این نژاد زیبا هستند.

اسم هاسکی از کجا آمده است؟
هاسکی همان کلمۀ اسکی (Esky) است که تغییر کرده و به این شکل در آمده است. اسکی واژه‌ایست که به اسکیموها (Eskimo) اطلاق می‌شده است.

تاریخچۀ مسابقات سورتمه‌کشی چیست؟
هاسکی‌ها بهترین سگ‌ها در مسابقات سورتمه‌کشی آلاسکا هستند. این مسابقات به یاد کار بزرگی که آن‌ها، در سال 1925 میلادی، انجام دادند برگزار می‌شود. در آن سال گروهی از هاسکی‌های سورتمه‌کش تقریبا 966 کیلومتر را، از انکوریج (Anchorage) تا نوم (Nome)، پیمودند تا داروی دیفتری را به بیماران برسانند
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی