پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

با ادرار سگم در خانه چه کنم

با ادرار سگم در خانه چه کنم
از جمله اتفاقاتی که با داشتن سگ به عنوان حیوان خانگی بسیار محتمل است که تجربه کنید ادرار نابجای آنهاست. ممکن است این اتفاق گاهی بر روی فرش نیز بیفتد. اما نیازی نیست که وحشت کنیم چراکه راه‌های متعددی برای پاک کردن ادرار و بوی خاصی که تولید می کند دارد که شما را از مصرف مواد شیمیایی که ممکن است به حیوانات آسیب بزند بی‌نیاز می‌کند. در اینجا راه هایی برای از بین بردن بو و لک ادرار سگ از روی فرش را برایتان آورده‌ایم.


از بین بردن بو و لک ادرار سگ
مثلا اگر سگی دارید که در دوران آموزش دستشویی رفتن است یا در زمانی که هیجان زده می شود ناخودآگاه ادرار می‌کند خوب است که کمی در در مورد چگونگی تمیز کردن فرش تان بدانید.

بهترین اقدام برای از بین بردن بو و لک ادرار سگ در زمانیکه با ادرار نابه‌جا روبرو می شوید این است که تا حد ممکن با استفاده از حوله یا دستمال های کاغذی آن را خشک کنید. سپس می‌توانید  به اندازه چند قطره مایع ظرفشویی و آب  بر روی محل بریزین و دوباره حوله را بر روی آن قرار دهید تا تا حد ممکن به خود جذب کند

اگر متوجه مکان خیسی شدید که  کمی قبل تر اتفاق افتاده و تازه نیست جوش شیرین بر روی آن بپاشید و اجازه دهید تمام مدت شب بر روی آن باقی بماند. بعد از اینکه آن محل در طول شب خشک شد بر روی آن ناحیه سرکه سفید تقطیر شده  اسپری نمایید. در صورتیکه کمی روی فرش در زمان ترکیب این دو ماده حباب ایجاد شد نگران نشوید.

راه دیگری برای استفاده از سرکه و جوش شیرین این است که آنها را در یک بطری با یکدیگر مخلوط کرده و اسپری نمایید. یک پیمانه سرکه سفید را با یک پیمانه آب و دو قاشق چای خوری پر  جوش شیرین مخلوط  نمایید.  به خوبی تکان دهید آرا بر روی فرش اسپری کنید و اجازه بدهید تا برای ۵ تا ۶ دقیقه بر روی آن قرار بگیرد سپس آن را توسط یک پارچه تمیز نم‌گیری کنید این ‌ترکیب می تواند برای پنج یا شش ماه شما کافی باشد پس اگر یک توله داری که احتمال خطا ی او زیاد است این بطری اسپری را دم دست داشته باشید

بهتر است لکه ناشی از ادرار را با پاشیدن مقداری هیدروژن پراکسید از بین ببرید. بر روی لکه اسپری کنید اجازه دهید تا حباب ایجاد شود(که به معنای این است که دارد اثر میکند) و جاازه دهید برای 10 تا 15 دقیقه باقی بماند و سپس با یک تکه پارچه نمگیری کنید. قبل از استفاده با تست کردن قسمت کوچکی از فرش تان اطمینان حاصل کنید که هیدروژن پراکسید رنگ آن را از بین نمی‌برد.

محصولات درجه یک تجاری که برای از بین بردن لک و بوی ادرار بر روی فرش است از آنزیم بهره می برند و برای سگ ها سمی نیستند. آنزیم ها پروتئین هایی هستند که به انجام واکنش های شیمیایی در سطح ملکولی کمک می کنند و آنزیم هایی که در محصولات پاک کننده ادرار وجود دارند به ملکول هایی که ادرار را تشکیل میدهند و باکتری هایی که موجب بوی بد آن می شوند متصل می‌شنود و آن‌ها را کاتالیز و تجزیه می‌کنند.

نیازی به شستن یا نمگیری پاک کننده های آنزیمی ندارید. به راحتی اجازه دهید تا کارش را انجام دهد. حل کند و خشک شود. مقدار زمان مورد نیاز برای این کار به محصولی که خریده اید بستگی دارد. بعضی از آن ها 24 ساعت زمان میخواهند و برخی از لکه های شدید حتی نیاز به دو هفته برای رفع کامل بو و لکه دارد. گاهی اوقات بو قبل از اینکه بهتر شود بدتر میشود ناامید نشوید.

برای از بین بردن بو و لک ادرار سگ ، در پت شاپ به دنبال محصولی باشید که فرمولاسیون ویژه برای رفع لکه و بوی ادرار حیوان خانگی دارد. این محصول به دو صورت پودر و مایع وجود دارد.

محصولاتی که از روش های سنتی‌تر که برای پاکسازی از یک حلال (برای حل کردن بو) و یک عامل فعال در سطح (سورفکتانت ها، عوامل فعال سطحی، که فرش را مرطوب میکنند) تشکیل شده اند خیلی موثر واقع نمی‌شوند و می‌توانند تاثیر آنزیم ها را نیز از بین ببرند. مراقب این موادر در مواد تشکیل دهنده باشید چرا که میتواند برای حیوانات و حتی انسان ها مضر باشد: کلر، آمونیاک، سدیم لوریل سولفات.

اگر در طرز استفاده محصول قید شده بود که حیوان خانگی و کودکان را در هنگام استفاده دور نگهدارید، بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید.

برای بیشتر لکه های سخت و بوها، آنزیم های پاک کننده مختلفی وجود دارد. اما به شما پاک کننده های طبیعی یا ترکیبی از آب و سرکه سفید را پیشنهاد می‌کنیم.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos