پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

گربه های پر حرف

سر و صدای زیاد گربه‌
حتما برای شما هم جالب است که علت سر و صدای زیاد گربه‎‌تان را بدانید. علت سر و صدای زیاد گربه‌ در تولگی و بزرگسالی‌اش فرق می‌کند. بچه گربه‌ها وقتی می‌خواهند به مادرشان بگویند که سردشان است، یا گرسنه‌اند و یا ترسیده‌اند میومیو می‌کنند. گربه‌های بزرگسال فقط برای ارتباط با انسان‌ها میومیو می‌کنند و برای ارتباط با گربه‌های دیگر از صداهای دیگری، مثل خُرخُر، فِس‌فِس یا مرنو کردن، استفاده می‌کنند.

میومیو کردن گربه‌های بزرگسال در نژادهای مختلف فرق می‌کند. به نظر می‌رسد بعضی گربه‌ها دوست دارند صدای خودشان را بشنوند و بعضی دیگر می‌خواهند فقط با صاحبشان حرف بزنند. اگر گربۀ شما بیش از حد میومیو می‌کند، سعی کنید علتش را کشف کنید. میومیو کردن بیش از حد گربه‌ها علل مختلفی دارد، که در اینجا به بیان چند تای آن می‌پردازیم.

بیماری
گربۀ خود را به‌طور کامل معاینه کنید. بیماری ممکن است باعث درد، گرسنگی و تشنگی گربۀ شما شود. تیروئید پرکار یا بیماری‌های کلیه نیز در گربه‌های مسن از علل رایج میومیوکردن زیاد آن‌هاست.

جلب توجه کردن
برعکس باور عمومی غلطی که وجود دارد، گربه‌ها دوست ندارند تنها باشند. بسیاری از مواقع گربه‌ها میومیو می‌کنند که توجه شما را جلب کنند تا با آن‌ها بازی کنید یا نوازششان کنید یا حتی با آن‌ها حرف بزنید.

وقتی گربه‌تان برای جلب توجه میومیو می‌کند، به او توجه نکنید. وقتی ساکت شد او را نوازش کنید یا با او بازی کنید. اگر دوباره شروع کرد به میومیو کردن، او را نادیده بگیرید یا محل را ترک کنید و دوباره وقتی ساکت شد به او توجه کنید. با این کار گربه‌تان می‌فهمد که نمی‌تواند با میومیو کردن به هدفش برسد و شما دوست دارید او ساکت باشد.

به‌طور کلی به گربه‌تان بی‌توجه نباشد. مدتی از روز را با او سپری کنید. با او بازی کنید، موهایش را شانه کنید و او را نوازش کنید. گربه‌ها وقتی خسته‌اند، آرام‌تر و ساکت‌ترند.

گرسنگی
بله سر و صدای زیاد گربه‌ می‌تواند به خاطر گرسنگی باشد. بعضی گربه‌ها، وقتی زمان غذایشان نزدیک می‌شود، میومیو می‌کنند. بعضی از آن‌ها دوست دارند هر بار که به آشپزخانه می‌روند لقمه‌ای غذا نصیبشان شود و برای همین میومیو می‌کنند. اگر گربۀ شما از این دسته است، صبر کنید تا ساکت شود و بعد غذای او را بدهید. بدین ترتب او یاد می‎‌گیرد که تا وقتی ساکت نشده است از غذا خبری نیست.

خوشامدگویی
بعضی گربه‌ها وقتی بعد از مدتی صاحبشان را می‌بینند میومیو می‌کنند، چه صاحبشان سر کار بوده باشد، چه مدتی در اتاقی دیگر از خانه. تغییر این عادت دشوار است، اما خوشحال باشید که گربه‌تان شما را دوست دارد و هر بار شما را می‌بیند به شما خوشامد می‌گوید.

احساس تنهایی
اگر گربۀ شما، در روز، ساعات زیادی را تنهاست، برای سرگرم کردن او چاره‌ای بیاندیشید. شاید کسی را بشناسید که در نبود شما به گربه‌تان سر بزند و با او بازی کند. همچنین می‌توانید ظرف غذایی برای پرنده‌ها پشت پنجره بگذارید تا گربه‌تان از تماشای آن‌ها لذت ببرد. می‌توانید برایش درخت گربه بخرید یا در اسباب‌بازی‌هایش تنوع ایجاد کنید.

اضطراب
گربه‌هایی که اضطراب دارند بیشتر سروصدا می‌کنند. سعی کنید علت اضطراب او را دریابید تا بتوانید آن را از بین ببرید. تولد یک نوزاد در خانه، آمدن یک حیوان خانگی جدید، از دست دادن یکی از اعضای خانواده می‌تواند باعث شود که گربه‌تان بیش از قبل میومیو کند. در چنین شرایطی زمان بیشتری را با گربه‌تان بگذرانید و به او بیش از پیش توجه کنید تا کم‌کم بتواند با شرایط جدید کنار بیاید.

جفت‌گیری
گربه‌ای که عقیم نشده باشد، زمانی که برای جفت‌گیری آماده است مِرنو (میومیویی با اصوات کشیده) سرمی‌دهد تا به جفتش اعلام کند که آمادۀ زندگی با اوست. عقیم کردن گربه راهی‌ست که به شما کمک می‌کند این صدا را نشنوید.

پیری
سر و صدای زیاد گربه‌ گاهی به خاطر افزایش سن آن‌هاست. گربه‌ها هم با بالا رفتن سنشان ممکن است دچار اختلالات ذهنی و نقص در قوۀ ادراک شوند. آن‌ها آشفته و سردرگم می‌شوند و بی هیچ علتی، میومیوی سوزناک سر می‌دهند. وجود یک چراغ‌خواب در شب می‌تواند به آرام کردن آن‌ها کمک کند، اما در بسیاری مواقع این گربه‌های پیر به درمان دارویی، تحت نظر دامپزشک، احتیاج دارند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos