پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

سگم کمی غصه داره ج کنم

حقیقات نشان می‌دهد که سگ‌ها‌ طولانی مدت عزاداری نمی‌کنند و اگر صاحبشان صبور باشد و آن‌ها را درک کند، می‌توانند به‌خوبی بر اندوهشان غلبه کنند. درست است که صبوری اطرافیان به سگ عزادار کمک می‌کند، ولی احساسات و رفتار آدم‌ها می‌تواند رفتار یا شرایط روحی سگ را تحت تاثیر قرار دهد. کاملا طبیعی است که انسان‌ها در زمان عزاداری به دلداری، تسکین، مراقبت و همدردی احتیاج داشته باشند، اما دنیای سگ‌ها فرق می‌کند و این کارها احساسات منفی را در او تقویت کند. مثلا اگر در کنار سگی که غذا نمی‌خورد، بنشینید و نوازشش کنید، به سادگی او را تبدیل به سگی بدغذا می‌کنید.

حفظ جریان طبیعی زندگی، مثل زمان غذا خوردن حیوان و یا زمان و نوع بازی‌ها، بیش از هر چیز به سگ شما کمک می‌کند. ما باید از حیات وحش درس بگیریم. حیواناتی که در حیات وحش زندگی می‌کنند به اندازۀ حیوانات خانگی، برای عزاداری، وقت ندارند. آن‌ها باید خیلی زود با اندوهشان کنار بیایند. آن را قورت دهند و به زندگی عادی برگردند. بازگشت به زندگی طبیعی به این معنی نیست که آن‌ها عزادار نیستند، بلکه چارۀ دیگری ندارند.

اگر سگ شما بیش از حد اندوهگین است، می‌توانید به زندگی عادی او کارها و برنامه‌هایی اضافه کنید که ترشح سرتینویین را در بدن او بیشتر کند. برای مثال اگر زیاد با سگتان بازی نمی‌کنید، او را به پیاده‌روی ببرید.

اگر یکی از دو سگ شما به‌شدت بیمار است، اجازه بدهید سگ سالمتان در زمان خواباندن او حضور داشته باشد یا حداقل بگذارید بدن بی‌جان او را ببیند و ببوید. این کار به سگ شما کمک می‌کند آنچه را که اتفاق افتاده بهتر درک کند.

آوردن یک حیوان دیگر، به جای حیوانی که از دست‌رفته، یک تصمیم شخصی است و بستگی به شرایط روحی و روانی هرکسی دارد. ممکن است وقتی فرد عزیزی را از دست می‌دهیم، اینکه شخص دیگری را بیاوریم تا جایگزین او کنیم کمکی به ما نمی‌کند.

در مدت زمانی که همۀ اعضای خانواده دارند به شرایط جدید عادت می‌کنند، وارد کردن یک سگ تازه می‌تواند موجب ایجاد رفتارها و کنش‌های ناخوشایندی شود، چراکه با ورود حیوان جدید رفتار صاحب حیوان تغییر می‌کند و همین امر سگ را گیج‌تر می‌کند. ثبات دائمی رفتار‌ها و شرایط مهم‌ترین چیزی است که یک سگ عزادار به آن احتیاج دارد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos