پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اموزش های بامزه به پرندگان

درست همانطور که اولین آموزش در تربیت توله سگ‌ها دستور “بنشین” است، اولین آموزشی که نیاز است به طوطی‌سانان داده شود، آموزش روی دست آمدن به طوطی است. این دستور یکی از آسان ترین آموزش‌ها است زیرا پرنده در روز حرکات فیزیکی زیادی انجام می‌دهد. با این آموزش، ترس احتمالی پرنده از شما کاهش می‌یابد، اقتدار شما به او ثابت می‌شود، کنترل شما بر روی پرنده افزایش خواهد یافت و احتمال تعیین قلمرو کاهش می‌یابد. با آموزش صحیح طوطی، پرنده در ذهن خود این یادگیری را به اتفاق‌های خوشایند مانند گرفتن توجه از سمت شما، تشویقی و حتی بازی کردن ربط می‌دهد.

آموزش خوب با چه چیزی شروع می‌شود؟
همانند آموزش برای تمامی حیوانات، جلسات آموزشی آن‌ها باید کوتاه در حدود ۱۵دقیقه باشد. هرگز زمانیکه خسته، آشفته یا بی‌حوصله هستید جلسه آموزشی را با پرنده شروع نکنید. صبر و شکیبایی همیشه کلید تربیت صحیح است. جلسه آموزشی را به تجربه‌ای خوب و مثبت برای خود و پرنده‌تان تبدیل کنید و بگذارید مثل بازی بین شما باشد.

آموزش باید در یک اتاق ساکت و آرام، بدون چیزهایی که باعث حواس پرتی می‌شود صورت بگیرد. باید یک محیط امن فراهم کنید، به این معنی که امکان آزاد بودن پرنده در محیط باشد. بهتر است درها پنجره‌ها بسته و پرده کشیده شود. اگر پنکه در محیط وجود دارد لازم است که خاموش شود. نباید حیوان دیگری در اتاق باشد و پرهای غیر اصلی بال او کوتاه شده باشد.

جلسات آموزشی باید با اتفاق خوشایندی پایان یابد مثل تشویق شدن یا گرفتن جایزه.

ثبات و تداوم در آموزش یکی دیگر از اجزای موفقیت است. از یک عمل تقویتی مثبت برای آموزش استفاده کنید. از تنبیه فیزیکی، بلند کردن صدا و یا هر گونه تنبیه دیگر خودداری کنید.

شما باید شرایطی فراهم کنید که پرنده راحت باشد، تمرکز داشته باشد و به شما توجه کند. اگر نشانه‌هایی از خواب آلودگی، عدم تمرکز ناشی از گرسنگی و غیره، ترس یا عصبانیت در پرنده مشاهده کردید جلسه آموزشی را شروع نکنید.

علائم ترس و پرخاش در پرنده : پرنده صاف ایستاده و بال‌هایش کمی از بدنش فاصله دارد. این حالت او ممکن است همراه با منقار باز یا بسته، تولید صدا، بال زدن و پی در پی باشد. پرنده‌ای که ترسیده یا عصبی باشد احتمالا خودش را خیلی محکم بر روی انگشت شما نگه میدارد یا حتی ممکن است گاز بگیرد. اگر این نشانه‌ها را دیدید باید جلسه را با یک عمل مثبت به پایان برسانید. اجازه ندهید پرنده فکر کند که برنده این تقابل با شما بوده است.

سازگار شدن پرنده :
اگر پرنده به شما عادت ندارد لازم است تا برای چند جلسه تنها به آرامی دستتان را با فاصله داخل قفس کنید. هنگامی که در کنار قفس قرار می‌گیرد و با پرنده کار می‌کنید باید مقداری از افق دیدش بالاتر باشید. این فاصله نباید زیاد باشد چرا که ممکن است از شما بترسد و نباید خیلی کم باشد که احساس کند شما تسلیم شده‌اید. هرجلسه که پیش می‌رود دست خود را به پرنده نزدیک‌تر کنید و بگذارید خودش روی دستتان بیاید(شاید لازم باشد از تشویقی به عنوان محرک استفاده کنید). هنگامیکه با دست شما احساس راحتی کرد می‌توانید دست خود را داخل قفس ببرید، در اصل آموزش روی دست آمدن به طوطی از هم اکنون می‌تواند شروع شود.

اگر طوطی شما گاز می‌گیرد و بزرگ است، بهتر است از پارچه یا دستکش استفاده کنید و آن را روی دست خود قرار دهید. در این حالت، قبل از استفاده آن‌ها را داخل قفس پرنده بگذارید و اجازه دهید پرنده آن را بررسی کند.

آموزش روی دست آمدن به طوطی :
در قدم اول برای آموزش روی دست آمدن به طوطی ، پرنده را به گرفتن تشویقی‌های خاص و خوش‌طعم از دستتان عادت دهید. این نوع از تشویقی‌هایتان باید تنها برای اهداف آموزشی استفاده شود.
بعد از آن، با گرفتن تشویقی در یک دست، پرنده را تحریک کنید تا نزدیکتر شود و بر روی دستی که روبروی او و کمی بالاتر از خودش قرار دارد بیاید. ایتدا شما میخواهید در ابتدا لازم است تنها با نزدیک شدن پرنده به دستی که باید از آن بالا بیاید به او تشویقی دهید.
هنگامی که پرنده شروع به آمدن روی دست شما کرد، هربار بگویید “بیا بالا” یا “بالا”. هر حرف یا کلمه‌‌ی مشابه این مثال‌ها نیز می‌تواند به کار برده شود. تنها شرط آن این است که کلمه‌ای که انتخاب می‌کنید همیشه برای دستور روی دست آمدن پرنده استفاده شود. هماهنگی کلید موفقیت در این کار است، لازم است شما و همه اعضای خانواده برای آموزش روی دست آمدن به طوطی از یک لغت ثابت استفاده کنید. مثلا همه همیشه بگویید “بیا بالا”.
وقتی که پرنده قدم برداشت و روی دستتان آمد، از چیزی که واقعا دوست دارد به مقدار کم به او تشویقی بدهید. باید تشویقی تنها زمانیکه از دستور شما پیروی کرد داده شود.
فقط برای اولین بار، که هنوز دستور به طور کامل انجام نشده است و پرنده برای شروع یک پایش را روی دست شما گذاشته است به او تشویقی بدهید.

پرنده‌های بزرگ‌تر برای بالا آمدن روی دستتان ممکن است از نوکشان کمک بگیرند. هرگز دستتان را از جلوی پرنده زمانیکه از نوکش استفاده می‌کند یا به نظر می‌آید میخواهد نوک بزند عقب نکشید. این مورد برای پرنده‌های کوچکتر هم صادق است. به محض آنکه بفهمند شما از اینکار آن‌ها می‌ترسید از این روش استفاده می‌کنند تا از فرمان شما پیروی نکنند. پس نگذارید پرنده فکر کند از او می‌ترسید. همچنین عقب کشیدن دستتان باعث می‌شود او از ترس خالی شدن زیر پایش از دستور “بیا بالا” پیروی نکند.

وقتی که پرنده بیشتر احساس راحتی کرد او را از قفس بیرون آورده و در محیطی آرام به تمرین بپردازید، در این موقع پرنده احساس آسیب پذیر بودن می‌کند و بیشتر به شما توجه خواهد کرد.

آموزش پایین آمدن به طوطی :
هنگامیکه می‌خواهید پرنده از دستتان پایین بیاید او را نزدیک به قفس یا جایی که میخواهید برود ببرید. شما دقیقا باید از همان روش بالا آمدن استفاده کنید. مثلا چوب میان قفس او گزینه خوبی برای پیاده شدن او از دست شماست. برای انجام اینکار باید دستتان پایین‌تر از محل مورد نظرتان باشد. از یک دستور ثابت استفاده کنید اما اختصاص به همین دستور داشته باشد مثلا به پرنده بگویید “پایین” یا “بیا پایین”. زمانیکه دستتان را به سمت محل می‌برید و کمی از آن پایین تر نگه می‌دارید پرنده سعی می‌کند از آن بالا برود ولی مفهوم این دستور این است که ” از انگشت من پایین بیا و به جایی که نشان می‌دهم برو”. احتمالا دوباره پرنده برای حرکت به بالا از نوکش استفاده خواهد کرد.

حرکت نردبانی روی انگشتان :
هنگامی که پرنده آموخت که روی دست بیاید، زمان آن است که به او قدم برداشتن از یک دست به دست دیگر را آموزش دهید. در این تمرین پرنده از یک انگشت به انگشت دیگر که کمی بالاتر است قدم برمی‌دارد. همان‌طور که گفته شد در این آموزش نیز در هر مرحله که دستور اطاعت می‌شود باید از دستور “بیا بالا” استفاده شود. برای این آموزش تمرین‌های روزانه مورد نیاز است که پرنده آموزش بگیرد و از دستور پیروی کند.

خلاصه :
آموزش روی دست آمدن به طوطی یک آموزش مناسب برای شروع دیگر آموزش‌ها است. این دستور را هر طوطی‌سانی باید بداند. این آموزش به ایجاد یک رابطه دوستانه بین شما و پرنده شما از همان ابتدا منتج می‌شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos