پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تهوع سگ ها در ماشین

تهوع سگ ها در ماشین
افرادی که دچار ماشین گرفتگی می شوند اگر صورت خود را در جهت حرکت اتومبیل قرار دهند و از پنجره بیرون را نگاه کنند راحت تر هستند. این در مورد سگ ها هم صادقند. صورت آنها را رو به جلو قرار دهید طوری که بتوانند از پنجره بیرون را ببینند.

 سگها خیلی دوست دارند سوار ماشین شوند این برای آنها به معنی رفتن به جاهای جدید و جالب است. آنها سگ ها و افراد جدید وقتی چیزهایی را که دلشان برایش تنگ شده می بینند. برای بعضی از سگها سفر جایزه فوق العاده ای است به خصوص اگر قادر باشد به اطراف نگاه کند و از طریق پنجره باز بوهای مختلف را استشمام کند. اما سگها هم مثل بعضی انسانها ممکن است دچار ماشین گرفتگی شوند. این باعث می شود که سفر کردن برای هر دوی شما مشکل و ناراحت باشد.

۱۰ روش برای کاهش عوارض ماشین گرفتگی در سگها بدون استفاده از دارو:
 
آنها را کم کم به سفر با ماشین عادت دهید:
سگ هایی که به ماشین عادت ندارند بیشتر دچار عوارض ماشین گرفتگی می شوند. حرکات ماشین یا استرس ناشی از سواری می تواند باعث ایجاد استفراغ در سگ شود. اگر شکم پر باشد غذا را بالا می آورند و اگر حتی معده شان خالی باشد هم کمی مایع سبز رنگ را استفراغ می کنند.  با سفرهای کوتاه و منظم او را به ماشین عادت دهید. استفاده از ماشین را فقط به موارد ضروری یا زمانی که انتخاب دیگری ندارید محدود کنید.
 
صورت آنها را به طرف جلو قرار دهید طوری که بتوانند بیرون را ببینند :
افرادی که دچار ماشین گرفتگی می شوند اگر صورت خود را در جهت حرکت اتومبیل قرار دهند و از پنجره بیرون را نگاه کنند راحت تر هستند. این در مورد سگ ها هم صادقند. صورت آنها را رو به جلو قرار دهید طوری که بتوانند از پنجره بیرون را ببینند.
 
برای آنها سرگرمی فراهم کنید:
اگر تمام راه سگ به این فکر کند که تهوع دارد احتمال استفراغ بیشتر است. برایش یک اسباب بازی یا سرگرمی برای طول راه فراهم کنید،  چیزی که برایش جالب باشد. این کار حواس او را از استرس سفر منحرف می کند.
 
ماشین را خنک نگه دارید:
یک ماشین گرم و کندرو حال سگ را بدتر می کند. هوای ماشین را سرد و تهویه آن را مناسب کنید. در روزهای گرم قبل از سوار شدن سگ ماشین را روشن کنید و تهویه آن را به کار اندازید، بنابراین پیش از سوار شدن سگ دما به حد مناسبی می رسد.
 
به او اجازه  هواخوری بدهید ، هوای تازه:
هوای تازه به همان اندازه سرد بودن ماشین مهم است. اینکه به سگ اجازه دهید سرش را به شیشه بچسباند خطرناک است، پنجره را کمی باز کنید به طوری که بتواند بینی اش را داخل شکاف آن کند این حالش را خیلی بهتر می کند این کار او را شاد می کند و حواسش را از شکمش منحرف می کند.
 
با آرامش و نرم رانندگی کنید:
رانندگی بد برای انسانها آشفته کننده و پراسترس است. برای سگها هم همینطور. معقول و نرم رانندگی کنید، مسیرتان را به آرامی عوض کنید و ترمز ناگهانی نگیرید. این باعث راحتی بیشتر سگ و کاهش استرس او و پذیرش راحت تر سفر می شود.
 
قبل از سفر به او غذا ندهید:
اگر احتمال دارد سگ در طول سفر دچار تهوع شود به او قبل از سفر غذا ندهید. شکم پر، حال او را بدتر می کند. اگر آخرین وعده غذایی چند ساعت قبل از سوار شدن به ماشین خورده شود احتمال تهوع کم می شود.
 
سگ را در جای امنی قرار دهید:
اگر سگ در ماشین تلو تلو بخورد یا احساس عدم ثبات و نا امنی کند تهوع او بدتر خواهد شد. یک مهار کننده  خوب سگ برای داخل ماشین خریداری کنید و برای ایمن نگه داشتن سگ در طول سفر از آن استفاده کنید. بنابراین سگ بیشتر احساس راحتی و امنیت خواهد کرد.
 
به سگ قوت قلب بدهید:
توجه کردن بیش از حد و قوت قلب دادن زیاد هنگامی که سگ غمگین و تحت استرس است ترسهای غیرمنطقی او را تشدید کرده و او را متقاعد می کند که خطر، واقعی است. این کار وضعیت را بدتر می کند. اما زمانی که سگ ۱۰۰% احساس خوب ندارد، گفتن یک کلمه با مهربانی، لبخند یا یک حالت اطمینان کلی می تواند به او کمک کند که ریلاکس شده و شادتر باشد.
 
در فواصل منظم توقف کنید.
هنگامی که سگ در ماشین است مسافتهای طولانی را باید تبدیل به مسافتهای کوتاه کنید حداکثر مدت رانندگی نباید بیشتر از ۹۰ دقیقه باشد. بعد از ۹۰  دقیقه، ۵ دقیقه استراحت کنید به سگ اجازه دهید از ماشین بیرون برود، پاهایش را کش دهد، کمی جیش کند و کمی آب بنوشد. در سفرهای طولانی توقف های میان راه و کمی راه رفتن تهوع را کمتر کرده و سگ سفر را با راحتی بیشتری تحمل می کن
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos