پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

ایا میتوانم در کنار سگم پرنده هم نگه دارم

حیوانات خانگی پر طرفداری مانند سگ ها و گربه ها طبیعتا موجوداتی درنده هستند و در حیات وحش پرندگان در زنجیره ی غذایی پایین تر از آنها قرار میگیرند. پس امکانش هست که چرخه ی طبیعت در خانه ی شما نیز شکل بگیرد. اما نباید این واقعیت را رد کرد که بسیاری از صاحبخانه های سراسر جهان در نگهداری پرندگان و سگ و گربه ها با هم، موفق بوده اند. به هر حال در بسیاری از این موفقیتها علت اصلی این است که صاحبان آنها شرایط نظارت کامل بر روی حیوانات خود را در تمام وقت در اختیار دارند و همیشه مراقب هستند که سگ و گربه به پرنده آسیبی نرسانند
. شاید آنها در خانه کار میکنند یا اصلا کار نمیکنند یا به هر صورتی میتوانند از دور بودن پرنده از دیگر حیوانات مطمئن باشند. هنگامی که تصمیم به آوردن پرنده ای در کنار دیگر حیوانات خانگی خود میکنید باید اطمینان داشته باشید که خود شما یا فرد دیگری میتواند هر لحظه بر آنها نظارت داشته باشد تا به یکدیگر صدمه ای وارد نکنند.
علاوه بر خطرات ناشی از حیوانات درنده، خطر وجود بیماری های مشترک بین حیوانات خانگی مختلف و طوطی ها وجود دارد. پرندگان بسیار ضعیف و حساس هستند و نیاز به بهداشت همیشگی دارند. برخی از ویروس ها و باکتریها وجود دارند که به راحتی باعث مرگ پرندگان میشوند و خطر ابتلا به آنها در صورتی که در نزدیکی حیوانات دیگر نگه داری شوند بیشتر است. در واقع حتی یک موی گربه نیز ممکن است باعث بیماری پرندگان بشود. پس قبل از آوردن پرنده باید خطرات احتمالی را حتما در نظر بگیرید.
 
 توانایی نظارت در تمام اوقات بر حیواناتتان یک راه بزرگ برای کاهش خطر برای یک پرنده در خانه ای با چند حیوان خانگی است، اما نظارت عشق و توجه برای آن ها به وجود نمی آورد . پرندگان خانگی، مخصوصا طوطی ها، به زمان زیادی برای بازی و صحبت کردن با صاحبشان به صورت یک رابطه موثر نیاز دارند. ایا شما به طور مداوم مراقب حیواناتتان هستید که مطمئن باشید به یکدیگر صدمه وارد نمیکنند؟ آیا شما میتوانید برای ساعت ها در یک مکان نشسته و فقط به طوطی خود توجه کنید؟ از طرفی دیگر، اگر شما مدت زیادی را با پرنده جدیدتان بگذرانید آیا حیوانات دیگر شما احساس تنهایی میکنند ؟ بسیاری از دارندگان پت میدانند که نگهدای از چند گونه از پت ها آنها را خسته میکند و کیفیت ارتباط صاحب با هر پت کمتر میشود. حتی کسانی که احساس میکنند میتوانند به تمام پت هایشان ارتباط کامل برقرار کنند بعد از این کار متوجه میشوند که وقت این کار را ندارند. این اصلا خوب نیست که صاحب یک پت باشین اما نتوانید به طور موثر با آن ارتباط برقرار کنید. در نهایت ، تصمیمی که باید بگیرید اما به شما توصیه میشود به مدت زیاد و خیلی سخت در مورد این موضوع فکر کنید و صادقانه از خودتان بپرسید که میتوانید این کار را انجام دهید.
اگر بعد از توجه به این مسائل شما باز هم در مورد نگهداری از یک طوطی مطمئن هستین ، با پرورش دهنگان پرنده در مورد تجربه هایشان در زمینه نگهداری طوطی با حیوانات دیگر صحبت کنید . اگر میتوانید انسان هایی را که دارای چندین پت در خانه هستند ملاقات کنید و ببینید که چگونه زمان و توجه به پت هایشان را کنترل میکنند . در آخر، شما ممکن است متوجه بشوید که یکی از معدود کسانی هستید که در خانه خوشحال و موفق به نگهداری طوطی با پت ها دیگر شده اید، اما اگر اینگونه نیست دلسرد نشوید . شما میتوانید به پناهگاه پرندگان رفته و زمانی را با طوطی ها بگذرانید یا اینکه به باشگاه پرندگان رفته و افراد دیگر را همراه با پرندگانشان ببینید. همچنین چیزی مشکلی در مورد نگهداری یک طوطی بدون نگهداری حیوان دیگری وجود ندارد. طوطی ها با مردم ارتباط خوبی دارند و این یک حقیقت است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos