پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

قبل خرید سگ

قبل از اینکه یک سگ را به عنوان حیوان خانگی به منزل خود بیاورید باید موارد زیر را در نظر بگیرید : 1 - نگهداری از سگ یک مسئولیت دائمی است . این حیوانات بیوند قویی با شما و خانواده تان برقرار میکنند . هرگونه تغییر در صاحب سگ میتوانند عوارض روحی زیانباری به همراه داشته باشد بنابراین شما باید بطور کامل مسئولیت این حیوان را بپذیرید .صاحبان سگ باید بتوانند سربناه، غذا، آب، مراقب های درمانی ، عشق و توجه مورد نیاز حیوانشان را تامین کنند .

2 - نگهداری از یک سگ هزینه دارد ، این هزینه ها شامل غذا ، تجهیزات و هزینه های درمانی میباشد .

3 - قبل از اینکه سگ خود را به خانه ببرید اطمینان حاصل کنید که تمام تجهیزات مورد نیاز را دارید . این تجهیزات شامل قلاده و پلاک مشخصات ، ظرف اب و غذا ( ترجیحا استیل ، شیشه ای و یا سرامیکی ) ، جای خواب راحت و اسباب بازی است .
 
4 - یک دامپزشک خوب پیدا کنید .
5 - منزل خود را قبل از ورود سگ ایمن کنید . اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که میتواند باعث مسموم شدن سگ شما شود دور از دسترس باشد . چیزهای اصلی که معمولا باعث مسمومیت میشوند گلهای سمی و شوینده ها میباشند .
 
6 - توله سگ ها باید آموزش داده شوند ، هیچ سگی بطور غریزی نمیتواند تشخیص دهد که باید بیرون از خانه و در حیاط ادرار کند ، بنابراین باید به او آموزش دهید .این مسئولیت صاحب سگ است که به او آموزش دهد و این کار مستلزم صرف زمان ، صبر و بشتکار میباشد .
 
7 - سگ خود را اجتماعی بار بیاورید . سگ خود را با افراد و محیط های گوناگون اشنا کنید ، این کار باعث انعطاف بذیری ، شادی و بالا رفتن اعتماد به نفس او میشود . اجتماعی کردن سگ را از دوران کودکی آغاز کنید . اجتماعی شدن باعث میشود که سگ احساس ترس و برخاشگری در مقابل حیوانات و یا انسان های دیگر نداشته باشد .
 
8 - به نظافت سگ خود اهمیت بدهید.اطمینان حاصل کنید که بطور مرتب سگ خود را به آرایشگاه میبرید . با جلسات کوتاه تر شروع کنید و کم کم زمان ان را بیشتر کنید . کسی که سگ را تمیز میکند باید بطور مرتب او را نوازش کند و در اخر به او جایزه دهد . ناخن های سگ نباید آنقدر بلند شوند که به زمین برخورد کنند و موهای او باید بطور مرتب شانه شود ، این کار خطر ابتلا به بیماری های خارشی بوستی را کاهش میدهد . دامپزشک شما باید براساس نژاد و نوع موی سگ،به شما یک برنامه منظم برای نظافت او پیشنهاد کند .
 
9 - برای جلوگیری کردن از بیماریهای لثه و دندان بطور مرتب دندانهای سگ خود را مسواک بزنید . 3 تا 5 بار در هفته کافی است . شما میتوانید برای تهیه خمیر دندان و مسواک و همچین اموزش های لازم با متخصصان سایت ما یا دامپزشک خود خود مشورت کنید .
 
10 - از همه اینها گذشته ، صاحب یک سگ بودن ، مخصوصا انتخاب یک سگ مناسب ، یک انتخاب هوشمندانه است که روی زندگی شما و خانواده تان تاثیر میگذارد .
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos