پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

آیا سگ ها از گربه ها باهوش تر هستند

آیا سگ ها از گربه ها باهوش تر هستند جواب سوالی که همه به دنبال جوابش هستند. سگ باهوش تر است یا گربه ؟ پژوهشگران تحقیقات زیادی در رابطه با هوش حیوانات انجام داده اند و از همان ابتدا با دشواری های زیادی روبرو بوده اند. پژوهش های دانشمندان در دهه های اخیر نشان می دهد که ارتباطی بین اجتماعی بودن و گروه گرایی پستانداران با اندازه مغز متناسب با هیكلشان وجود دارد. بر اساس این گزارش ها، طی میلیون ها سال مغز سگ ها نسبت به مغز گربه ها رشد بیشتری داشته است چرا كه گونه های اجتماعی تر حیوانات نسبت به جانوران منزوی تر نیاز به قدرت مغزی بیشتری دارند.

آیا سگ ها از گربه ها باهوش تر هستند

در واقع برای اولین بار است که محققان دانشگاه آكسفورد تلاش كرده اند تا نموداری از تاریخ تكامل مغز گونه های مختلف جانوری طی 6 میلیون سال قبل را ترسیم كنند و به همین منظور اطلاعات موجود در مورد اندازه مغز و بدن 500 گونه جانوری موجود و فسیل شده را مورد بررسی قرار دادند.

این تحقیقات همچنین حاکی است بیشترین رشد طی این زمان مربوط به میمون هاست و اسب ها، دلفین ها، شترها و سگ ها در رده های بعدی قرار دارند. براین اساس گروه هایی از پستانداران كه مغز بزرگ تری داشتند تمایل بیشتری نیز به زندگی در گروه های اجتماعی پایدار نشان دادند. از طرفی مغز حیوانات گوشه گیری مانند گربه، كرگدن و آهوی كوهی طی این دوره، رشد به مراتب كندتری نسبت به حیوانات اجتماع طلب داشته است.

تحقیقات قبلی اثبات کرده بود که نرخ رشد مغز متناسب با اندازه بدن در میان تمامی پستانداران از یك روند كلی پیروی می كند اما حالا تحقیقات انجام شده توسط دكتر سوزان شولتز و پروفسور رابین دانبر در آكسفورد این نظریه را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

در عین حال، این نظریه، نظریه قبلی مبنی بر اینکه اندازه مغز در میان همه پستانداران افزایش داشته است را رد می كند و در عوض اثبات میکند که گونه های خیلی اجتماعی دچار رشد بسیار سریع تری نسبت به گونه های منزوی تر شده اند. مثلا حتی حیواناتی مانند گربه كه ارتباط بیشتری با انسان ها دارند به دلیل عدم یا کمتر اجتماعی بودن، مغز كوچك تری نسبت به اسب ها و سگ ها دارند.

بنابر این تحقیق انجام شده جواب به این سوال بلی است !

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos