پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

هر انچه درباره خاک گربه باید بدانید

شاید برای شما که گربه خانگی دارید اتفاق افتاده باشد که گربه شما در زمان دفع ادرار یا مدفوع اطراف ظرف خاک خود را کثیف کرده، یا تمایلی به استفاده از ظرف خاک گربه نداشته و جای دیگری را برای دستشوئی انتخاب کرده باشد. نکات مهمی برای انتخاب ظرف خاک مناسب گربه و نحوه آماده سازی آن وجود دارد که فراموش کردن هر کدام از آنها منجر به بروز مشکلات این چنینی می شود. در زیربه نکاتی اشاره میکنیم که برای آماده سازی ظرف خاک گربه و انتخاب مناسب خاک گربه به شما کمک میکند.

 هر انچه درباره خاک گربه باید بدانید
۱-  مهمترین نکته،انتخاب ظرف خاک گربه و خاک مناسب گربه است. ظرف خاک برای بچه گربه ها نباید زیاد بزرگ باشد که داخل شدن به آن برای بچه گربه دشوار باشد و به همان صورت نباید آنقدر برای گربه های بالغ کوچک باشد که امکان چرخش در آن و دفن کردن مدفوع با خاک برایشان سخت یا امکان پذیر نباشد.خاک گربه باید از نوع مرغوب بوده یا اگر از خاک یا بستر با کیفیت پائینتری استفاده میکنید باید در مدت زمان کمتری تعویض شود.
 
۲-گربه ها به ظرف خاک کثیف و بدبو  بسیار حساس هستند و در بعضی مواقع به هیچ وجه حاضر به استفاده از آن نیستند بنابراین تعویض خاک گربه در مدت زمان مناسب (قبل از بدبو و مرطوب شدن بیش از حد) اهمیت ویژه ای دارد، ضمن اینکه ظرف خاک گربه هم باید بصورت هفتگی شسته شود.
 
۳-اگر بیش از یک گربه در منزل نگهداری می کنید بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکلات ذکر شده به تعداد گربه ها ظرف خاک تهیه کنید،همه گربه ها نسبت به بوی ادرار سایر گربه ها حساسند و در بعضی اوقات از دفع در مکانی که گربه دیگری قبلا در آن دفع انجام داده خودداری می کنند.(برای افرادی که چند گربه دارند استفاده از ظرف خاکهای اتوماتیک گربه که به صورت خودکار پس از هر بار استفاده،اقدام به تمیز کردن خاک و زدودن بو می کنند توصیه میشود)
 
۴-اگر گربه بالغی را به تازگی به خانه آورده اید به احتمال زیاد مشکلی برای آموزش او نخواهید داشت و او به راحتی مکان ظرف خاک را در خانه پیدا میکند، اما اگر از بچه گربه نگهداری میکنید رعایت برخی از نکات به شما کمک خواهد کرد.

-با ورود بچه گربه به منزل،او را به محل ظرف خاک گربه برده و مدتی در آنجا نگه دارید تا فضای اطراف را به خاطر بسپارد، گاها بازیگوشی بچه گربه ها مانع تلاش آنها (با استفاده از حس بویائی) برای یافتن خاک و بستر می گردد.
- احتمالا بچه گربه شما در روزهای نخست برای استفاده از ظرف خاک گربه مشکل دارد و اطراف آنرا کثیف خواهد کرد،در این زمان با صدای بلند او را به سمت ظرف خاک برده و داخل ظرف قرار دهید، توجه داشته باشید صدای بلند شما فقط برای جلب توجه او باشد و در او ایجاد اضطراب نکند.چند باری که در زمان دفع او را کنترل کرده و زمان هایی که خارج از ظرف در حال دفع بود او را به داخل ظرف هدایت کنید به خوبی خواهد آموخت که چگونه از ظرف خاک خود استفاده کند.
 -برای بچه گربه های بازیگوش که هیچ زحمتی برای پیدا کردن ظرف خاک خود نمی کشند مدت زمان کوتاهی از روز که احتمال میرود اجابت مزاج دارد او را در اتاقی به همراه ظرف خاک تنها بگذارید، گربه ها حیوانات منظمی هستند و بخوبی از روتین ها پیروی می کنند،فراموش نکنید کلیه اسباب بازی هایی که باعث بازیگوشی میشود را قبلا از اتاق خارج کرده باشید، محبوس کرن گربه نباید طولانی باشد چون امکان نتیجه عکس در اثر لجبازی گربه وجود دارد.
 
۵- برخی از گربه ها نسبت به سر و صدای اطراف و رفت وآمد ها بسیار حساس هستند، برای این دسته از گربه ها ظرف خاک را حتما در مکانی خلوت، به دور از شلوغی و  بدون رفت و آمد اعضای خانواده قرار دهید.
 
۶- تمیز کردن روزانه خاک گربه خود را فراموش نکنید، هرچند ایده آل ست که پس از هر بار استفاده پاکسازی خاک صورت گیرد،برای تمیز کردن خاک گربه حتما از دستکش و بیلچه استفاده کنید و از تماس مستقیم با دست خودداری کنید.
 
۷-خاک گربه ای را انتخاب کنید که قدرت جذب بالایی داشته باشد و کلامپینگ خوبی داشته باشد. به این معنی که قسمتهای آلوده به ادرار تشکیل توده ای را بدهد که به راحتی بتوان آن را از ظرف خاک جدا نمود.
 
۸- استفاده از دانه های رنگی باعث افزایش جذابیت استفاده از خاک برای گربه ها می شود.
 
۹- از مقدار مناسب بستر در ظرف خاک استفاده کنید. اگر مقدار استفاده از بستر گربه در جعبه کافی نباشد، ادرار در کف ظرف جمع شده و بوی نامطبوع و ناخوشایند آن کنترل نخواهد شد.
 
۱۰- دانه های بستر گربه باید طوری باشند که به پنجه های گربه نچسبند، بدین ترتیب بستر از داخل جعبه به برون از آن پخش نمی شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos