پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

انبه برای سگ ها

انبه برای سگ ها
انبه برای سگ هیچ ضرری ندارد اما ممکن است شما تعجب کنید. چرا شک دارید که انبه برای سگ خوب است؟ در ماه های گرم تابستان هیچ میوه ای بهتر از خوردن انبه سرد برای سگ ها لذت بخش نیست. انبه رسیده و تازه بسیار شیرین و خوشمزه است. انبه میوۀ گرمسیری است که در فصل تابستان به صورت عمده در دسترس قرار دارد. انبه در مناطق گرمسیری کشت می شود و بام علمی آن mangifra indicaاست.
ن میوۀ خوشمزه دارای فئاید سلامتی بسیاری برای سگ ها می باشد. تحقیقات نشان می دهد که آنتی اکسیدان انبه بدن را در برابر سرطان محافظت می کند این ترکیبات عبارتند از: کورسیتن، اسید گالیک، astragalin-fisetin، methylgallat-isoquercitrin و enzymes.2 فراوان اسن همچنین دارای مقادیر زیادی فیبر، پکتین و ویتامین C دارد که به پایین آوردن سطح کلسترول خون کمک می کند به طوری خاص با چگالی کم لیپو پروتئین انبه را می توان به هر دو حالت داخلی و خارجی برای حفاظت از پوست و مو مورد استفاده قرار داد. به وسیلۀ انبه می توان منافز مسدود شدۀ پوست که سبب ایجاد جوش می شود را از بین برد.
انبه سرشار از ویتامین A است که باعث بهبود بینایی و شب کوری می شود و از خشکی چشم نیز جلوگیری به عمل می آورد. اسید تارتاریک، اسید مالیک و اسید سیتریک موجود در انبه سبب حفظ ذخایر قلیلیی بدن می شود.

سگ می تواند یک برش کوچک ار انبه را روزانه بخورد زیرا حاوی آنزیمی است که باعث شکستن پروتئین می شود. فیبر موجود در انبه نیز به هضم و دفع مناسب دستگاه گوارش کمک می کند.
در نهایت مقادیر زیادی از ویتامین A و C در آن وجود دارد و 25 نوع مختلف از کاروتنوئیدها را دارا می باشدکه سیستم ایمنی بدن را سالم و قوی می سازد.
حتما قبل از دادن انبه به سگ هستۀ آن را خارج کنید همانطور که بارها گفته شد هستۀ انواع میوه ها برای سگ سمی می باشد و البته هستۀ انبه بسیار سخت و بزرگ است و ممکن است در گلوی سگ گیر کرده و باعث خفگی و مرگ حیوان گردد. برگ انبه نیز نباید به سگ داده شود. خوردن انبه بیش از حد می تواند برای سگ تولید درد دل و اسهال کند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos