پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چرا سگ من زیاد غذا میخورد

چرا سگ من زیاد غذا میخورد
به عهده گرفتن مسئولیت یک سگ کار آسانی نیست. یکی از مشکلاتی که ممکن است سگ ها به آن دچار شوند اضافی وزن و چاقی بیش از حد آنها است که بر اثر پر خوری آنها ایجاد میشود. سگ ها همیشه سگ خواهند بود ، آنها همیشه میخواهند بیشتر از حد معمول غذا بخورند و حتی در زمان سیری سعی میکنند برای دریافت غذای بیشتر با نگاه کودکانه و معصوم خود به شما کلک بزنند.

یکی از دلایل پرخوری در سگ ها استفاده از غذاهای انسانی است که خوشمزه و خوش طعم تر از غذا های معمول آنها است.
به هر صورت، پر خوری سگ ها میتواند مشکلات جدی برای سلامت آنها به وجود بیاورد. بهتر از در صورت مشاهده کردن پرخوری و نشانه های دیگر اعم از افزایش وزن ، نداشتن انرژی، تنگی نفس فورا سگ خود را به دامپزشکی ببرید.
در بعضی سگ های بزرگ  پرخوری و زیاد از حد خوردن امری طبیعی است. ولی در صورتی که مشاهده کردید اشتهای سگ شما بیش از حد نرمال است حتما به دامپزشک مراجعه نمایید زیرا پر خوری بیش از حد مشکلات زیادی را برای سلامتی سگ شما به وجود می آورد.
 
رژیم غذایی :
اگر سلامتی و رفاه سگتان برایتان اهمیت دارد باید هر چه زودتر برایش یک برنامه غذایی مناسب در نظر بگیرید. اگر شما در مورد برنامه های غذایی سگ ها اطلاعاتی ندارید یا در این مورد مطمئن نیستید بهتر است حتما با دامپزشک مشورت کنید. چگونگی ارائه این رژیم و میزان مغذی بودن آن بسیار بسیار حائز اهمیت است. باید وزن، سن و شرایط سگ را در نظر بگیرید چون برخی از این درمان ها احتیاج به دارو درمانی دارند و مشکل تنها با برنامه ی غذایی حل نمیشود. ممکن است سگ شما با این برنامه غذایی کمی بد خلقی و بد رفتاری کند اما به تدریج به این برنامه عادت خواهد کرد.
چاقی :
چاقی نه تنها برای انسان ها بلکه برای تمامی حیوانات بسیار مضر است. تنها پرخوری موجب چاقی نمیشود بلکه نداشتن برنامه غذایی منظم نیز از عوامل اصلی چاقی است.همانطور که میدانید چاقی میتواند سگ را به بیماری هایی مانند فشار خون بالا، دیابت، بیماری های کلیوی، بیماری های قلبی و سرطان دچار کند و احتمال کوتاه شدن عمر را افزایش میدهد.
افزایش اشتها :
در خیلی از مواقع می توانید میزان اشتهای سگ خود را کنترل کنید. صاحبان نا مطلع براحتی میتوانند با  رژیم غذایی نا صحیح سلامت سگشان را به خطر بیندازند. باید به خوبی تغذیه و رژیم غذایی سگتان را مدیریت کنید و اشتهای آنها را در تعادل نگه دارید. البته پر خوری همیشه مربوط به شما نمیشود گاهی پرخوری در سگ ها میتواند نشان از وجود مشکل یا بیماری باشد. افزایش اشتها میتواند بر اثر عوارض جانبی دارو ها، مکمل ها و هورمون ها نیز باشد.پس اگر مطمپن هستیدکه رژیم غذایی سگتان را بخوبی مدیریت میکنید اما باز هم سگ شما بیش از حد میخورد و اشتهایش افزایش یافته بهترین کار مراجعه به دامپزشکی است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos