پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چرا سگ ها پارس میکنند

چرا سگ ها پارس میکنند
اگرچه بعضی از سگ ها به طور غریزی تمایل به پارس کردن دارند اما در اغلب اوقات دلیلی وجود دارد که یک سگ شروع به پارس کردن و ایجاد سر و صدا میکند.پارس کردن سگ یک رفتار کاملا طبیعی است و روشی برای ارتباط برقرار کردن و بیان احساسات میباشد. سگ ها با پارس کردن شادی، دلتنگی، خستگی، گرسنگی، ترس و احساس خطر و حفاظت از قلمرو خود و صاحبشان را بیان میکنند. در این مقاله به بررسی دلایل پارس کردن سگ ها میپردازیم.

سگ ها برای کنترل محدوده و قلمرو، نشان دادن قدرت و حمایت از توله ها پارس می کنند. در بیشتر موارد علت اصلی پارس کردن سگهایی که در آپارتمان زندگی میکنند صحبت کردن و پاسخ دادن به صاحبشان می باشد. به طور مثال سگ پارس می کند که صاحبش در را برایش باز کند. سگ پارس می کندکه صاحبش به او آب یا غذا دهد، سگ از چیزی احساس ترس کرده، پارس می کند و صاحب خود را آگاه میسازد و...
 
اکثر صاحبان سگ نمیدانند که خیلی از پارس کردن های سگ ریشه در ترسیدن سگ دارد. آنها ترسشان از سگ های دیگر را از طریق پارس کردن نشان میدهند. سگی که از طریق سگ دیگر مورد وحشت قرار گرفته امکان دارد پارس کند و شروع به غرغر کردن کند. همچنین این اتفاق میتواند زمانی بیوفتد که سگ شما از جانب دیگران دچار وحشت شده باشد. بچه هایی که سوار دچرخه هستند، ماشین های در حال حرکت و ... چیز هایی هستند که میتوانند سگ شما را به وحشت بیندازند.
 
شما باید به سگ خود بیاموزید چگونه با پارس کردنش به خواسته ها و نیازهایش برسد. صاحبان باید قبل از تبدیل شدن پارس سگ به یک عادت آزار دهنده برای خود و همسایگان، از همان دوران تولگی با روشهای تربیتی به کنترل آن بپردازند، زیرا هدفمند کردن پارس سگ در دوران تولگی بسیار ساده تر از دوران بلوغ سگ می باشد. قبلا در مقاله ای با " عنوان چطور سگ را از پارس کردن زیاد باز داریم؟ " توضیحاتی در این باره داده بودیم.
بیاد داشته باشید که پارس سگ ارتباط مستقیمی با نژاد و کارایی حیوان دارد به همین دلیل باید قبل از خرید سگ دربارۀ نژاد آن تحقیق شود که آیا نژاد مد نظر شما در گروه سگهای پر پارس قرار دارد یا خیر و همچنین صاحبان باید برای رفع پارس سگ بسیار حوصله و تلاش داشته باشند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos