پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مرگ گربه های پیر

اگر شما از یک گربه پیر نگه داری می کنید باید علائمی که نشاندهنده مرگ او هستند را بشناسید تا بتوانید راحت تر با این موضوع کنار بیایید و خودتان را از قبل اماده کنید.گربه ها معمولا تا بیست سال عمر می کنند .حتی برخی از گربه ها از بیست سال نیز بیشتر عمر کرده اند.معمولا طول عمر گربه هایی که در داخل خانه نگهداری می شوند از بقیه گربه ها بیشتر است.گربه هایی که بیرون از خانه نگهداری می شوند با خطرات زیادی مواجه هستند به همین دلیل معمولا طول عمر کوتاه تری دارند.تصادف با ماشین,حمله حیوانات وحشی و یا سگ ها,گرسنگی و ... به راحتی باعث مرگ گربههای خیابانی می شوند.علائم فیزیکی که نشان دهنده مرگ گربه پیر هستند:

چشم ها:تمامی گربه ها چشمانی زیبا دارند.چشمان ان ها برق خاصی دارند اما گربه هایی که ممکن است به زودی بمیرند برق چشمان خود را از دست می دهند و چشمانشان فرو رفته تر به نظر می رسد.


خز:خز و موهای گربه ای که ممکن است بمیرد, شروع به ریزش می کند.در برخی مواقع حتی رنگ پوست و مو ها نیز تغییر می کنند و حالت ژولیده و کثیفی به خود می گیرند.موهای گربه های پیر براق و نرم نیستند و بسیار کم پشت هستند

نفس کشیدن:گربه ای که در استانه مرگ است,ممکن است به سختی یا خیلی سریع نفس بکشد.ممکن است شما صدای خس خس از گربه خود بشنوید.ان ها ممکن است چند ثانیه نفس خود را حبس کنند و کند نفس بکشند و یا ممکن است خیلی سریع و یا خیلی عمیق تنفس کنند که این ها غیر عادی هستند و ممکن است نشانه ای از مرگ باشند.


دهان:برخی از حیوانات مانند سگ ها ,وقتی که خوشحال هستند دهان خود را باز می کنند و زبانشان را بیرون می اورند اما گربه هایی که به زودی می میرند ,دهان خودشان را مرتبا باز نگه می دارند.

بدن:اسپاسم عضلات یکی دیگر از نشانه های مرگ است.در این حالت گربه شروع به قوس دادن گردن و کمر خود می کند.


صدا:تقریبا تمامی حیواناتی که ممکن است بمیرند,صداهای عجیبی مانند ناله و خرخر از خود تولید می کنند.اما برخی از انان هم ممکن است اصلا در طول روز صدایی از خود ایجاد نکنند.


مراقبت از حیوان در حال مرگ:

اگر شما همچین علائمی را(علائمی که بالا توضیح داده شد)در گربه خود دیدید,باید خودتان را اماده کنید اما قبل از مرگ حیوان سعی کنید بهترین زندگی را برایش فراهم کنید.بیشتر حیوانات به این که روی بالش و پتو و یا هر چیز نرمی دراز بکشند علاقه زیادی دارند.گربه ها هم همینطور هستند و دوست دارند ساعت ها در جای مخصوص خوابشان دراز بکشند,بنابراین خیلی مهم است که جای خواب حیوان را همیشه تمیز نگه دارید.غذاهای مورد علاقه گربه تان را برایش فراهم کنید.هرکاری که می توانید انجام دهید 

تا او از روز های اخر زندگی خودش لذت ببرد.حیوانات معمولا زمان مرگ خود را می فهمند و سعی می کنند قبل از مرگشان از خانه فرار کنند.در خانه خود را همیشه بسته نگه دارید و اگر گربه دوست داشت به بیرون از خانه برود,شما نیز او را همراهی کنید و با او بروید.گربه هایی که در استانه مرگ هستند دوست دارند زیر درختان و روی چمن دراز بکشند.


از دست دادن یک حیوان خانگی اسان نیست.مخصوصا اگر مدت زیادی در کنار شما بوده است.اما تمامی حیوانات خانگی عمری کوتاه دارند.اوردن یک حیوان خانگی جدید می تواند به شما کمک کند تا بتوانید غم از دست دادن حیوان عزیزتان را کمتر کنید.


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread161304-5.html#ixzz3vi5sHlxu 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos