پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

نشانه‌های رايج درد در گربه

درست مثل انسان‌ها، گربه‌ها ممكن است مجبور به تحمل درد به علت‌هاي مختلفي از مشكلات دنداني گرفته تا سوء هاضمه باشند. گربه‌اي كه در حال تحمل درد است اغلب ممكن است بيماري و مشكلش را از شما پنهان كند، اما براي كمك به گربه‌ نياز است كه شما برخي از علائم مهم بيماري‌ها را بشناسيد كه در اينجا به برخي علائم هشدار دهنده مي‌پردازيم:
نشانه‌های رايج درد در گربه

1. پنهان شدن

هنگامي كه گربه درد دارد، او تمايل دارد در مكان‌هاي مختلف پنهان شود. در اين صورت ممكن است شما حيوان خانگي خود را در جاهاي خلوت خانه و پستوها، زير مبلمان يا در حياط پيدا كنيد. اين امر ممكن است نشانه‌اي براي آخرين مرحله‌ي بارداري نيز باشد، اما اگر گربه شما عقيم شده يا نر است، در اين صورت اين رفتار نشانه بيماري يا داشتن درد است.


2. از دست دادن اشتها

گربه‌اي كه درد دارد به خوبي هميشه غذا نخواهد خورد. برخي از گربه‌ها، به خصوص اگر از مشكلات و درد دنداني يا مشكلات لثه در رنج باشند ممكن است از غذا خوردن امتناع كنند. در صورتي كه متوجه شديد گربه‌تان بيش از 48 ساعت است چيزي نخورده است بايد هر چه سريعتر با دامپزشك مشورت كنيد.


3. اختلالات تنفسی

گربه‌اي كه درد دارد، ممكن است اغلب تنفس سطحي يا نفس نفس زدن داشته باشد.


4. تحریک و بی خوابی

گربه‌اي كه درد دارد ممكن است بسيار تحريك پذير و آشفته باشد؛ در اين صورت ممكن است دائما در حال راه رفتن و ناآرام باشد و شما نيز قادر به آرام كردن او نباشيد.

همچنين در مواردي ممكن است بسیاری از گربه ها در طول شب بيدار بمانند. (در صورت داشتن درد)


5. با صداي بلند ميو ميو كردن

گربه اي كه درد دارد، ممكن است دردش را با صداي بلند ميو ميو كردن نشان دهد. البته اين نشانه ممكن است شبيه نشانه‌هاي زمان جفت خواهي باشد اما اگر گربه شما عقيم شده اين صداي بلند مي‌تواند نشانه درد باشد.

همچنين برخي از گربه‌ها ممكن است ميو ميو كردن را به علت درد متوقف كنند؛ بنابراين اگر شما متوجه شديد كه گربه‌تان كه قبلا معمولا ميو ميو مي‌كرد ولي حالا آن را ناگهان متوقف كرده‌ است، اين مسئله ميتواند يك علامت هشدار دهنده باشد.


6. تغییرات شخصیتي

در هنگام درد، گربه شما مي‌تواند تغييرات شخصيتي داشته باشد. ممكن است در هنگام صدا زدنش واكنشي نشان ندهد، بازي كردن را رد كند و حتي ممكن است در هنگام صدا زدنش تحريك پذير و حتي حالت تهاجمي داشته باشد.
ممكن است حتي زمانيكه به طور تصادفي بخش دردناك بدنش را لمس كنيد حالت تهاجمي بگيرد.


7. لنگيدن ناحيه دردناك و حساس بودن به لمس كردن

در صورتي كه گربه در ناحيه دست يا پا يا پشت درد داشته باشد ممكن است لنگان راه برود. همچنين در صورتي كه ناحيه دردناك در دسترس گربه باشد ممكن است پنجه‌هاي خود را روي ناحيه دردناك بكشد. به عنوان مثال، اگر گربه گوش درد داشته باشد پنجه‌هاي خود را در ناحيه گوش قرار خواهد داد.


علل اصلی درد در گربه ها عبارتند از:
مشکلات دندانی، زخم و صدمات و جراحات درمان نشده، مشکلات گوارشی، سرطان، عفونت‌ها (پوست، گوش، چشم، عفونت‌های دستگاه ادراری)، پشت درد، بیماریهای مفصل و مسمومیت است.

شما بايد توجه لازم را به رفتار گربه خود داشته باشيد و هنگامي كه در حال نظافت او هستيد، مطمئن شويد كه تمام علائم غير معمول، وجود توده، ورم و جراحات را بررسي كرده‌ايد. هر زمان كه گمان كرديد مشكلي وجود دارد هر چه سريعتر با دامپزشك مشورت كنيد. دامپزشك شما قادر است منبع درد را تشخيص دهد و با درمان به موقع از دردهاي كشنده بكاهد.برخی از داروهای شایع درد مورد استفاده در گربه ها توسط دامپزشك عبارتند از:
داروهای غیر استروئیدی، داروهاي ضد التهابی مانند metacam و آسپرين يا داروهاي مخدر مانند ترامادول است.براي درمان دارويي گربه حتما طبق توصيه دامپزشك عمل كنيد و هرگز براي درمان گربه خود از داروهاي انساني استفاده نكنيد به اين دليل كه اين داروها براي گربه سمي است و موجب مسموميت و مرگ او مي‌شود.

PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread161564-5.html#ixzz3uPTv6KqO 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos