پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

ایا بازی کردن گربه من مهم است چطوربا گربه ام بازی کنم

ایا بازی کردن گربه من مهم است چطوربا گربه ام بازی کنم
بازی کردن و فعالیت جسمانی برای گربه ها بسیار مهم است. بازی کردن با آنها امتیازات فیزیکی و مغذی زیادی را به همراه دارد و بعضی از رفتارهای بد گربه مثل چنگ انداختن را از بین میبرد. گربه‌های خانگی مخصوصا بچه گربه‌ها بخاطر علاقه زیادی به بازی کردن دارند. بازی کردن‌ آن ها نوعی تقلید از روش‌های شکار کردن و دفاع است که می‌تواند تمرین خوبی برای بچه گربه‌ها باشد.
 
 
در روزگاران دور گربه ها در بیرون از خانه زندگی میکردند و برعکس امروزه به عنوان حیوانات خانگی نگهداری نمیشدند. در آن زمان گربه ها غذای خود را از محیط بیرون بدست می آوردند یا شکار میکردند، گربه ها به طور غریزی کارهای خود را از قبیل گرفتن موش و بقیه جانوران و دویدن انجام میدادند و فعالیت بدنی زیادی داشته اند.در حقیقت فعالیت گربه ها دارای نظم و روال خاصی بوده است.به این ترتیب آنها سرگرم میشدند و همیشه از نظر سلامت جسمانی در وضعیت خوبی قرار داشته اند.
 
امروزه اکثر گربه ها در خانه کم تحرک هستند و مثل گذشته نمیتوانند به شکار بپردازند.اما فعالیت روزانه گربه ها مسئله بسیار مهمی است.این امر موجب سلامت فیزیکی و مغذی آنها میشود و آنها را خوشحال میکند. خوشبختانه راه های سرگرم کننده زیادی برای گربه ها وجود دارد بدون اینکه خراب کاری کنند.
 
سرگرم کردن گربه در مواقعی که در خانه تنها است 

آیا گربه شما زمان زیادی را تنها در خانه سپری میکند‌؟ خیلی از گربه ها زمانی که افراد در بیرون خانه مشغول کار هستند مدت های زیادی را در خانه تنها هستند.
اگر گربه شما در این شرایط قرار دارد خیلی مهم است که راهی برای سرگرم کردن آن در مواقعی که تنها است پیدا کنید.اگر شما این کار را نکنید ممکن است گربه شما یک راه موزیانه برای سرگرم کردن خود پیدا کند و خراب کاری زیادی انجام دهد که این مساله  اصلا برای شما جالب نخواهد بود.

گربه ها دوست دارند بپرند و از یک جا بالا بروند، قرار دادن محل هایی که گربه بتواند راحت از آنها برود بسیار مفید است. شما میتوانید با ایجاد ۲ الی ۳ مانع مخصوص بالا رفتن و پریدن سرگرمی زیادی را برای گربه خود ایجاد کنید. سعی کنید موانع را طوری ایجاد کنید که منظره بیرون از خانه هم دیده شود که برای گربه شما بسیار جالب است.
 
چنگ زدن وسایل توسط گربه باعث عصبانیت و ناراحتی شما نسبت به گربه ی خانگیتان میشود.گربه ها نیاز به چنگ زدن دارند و این مسئله ذاتی میباشد و این چیزی است که آنها به طور غریزی انجام میدهند.نظر های اشتباهی از قبیل اینکه آنها برای جدا کردن لایه های قدیمی ناخنشان این کار را انجام میدهند وجود دارد.
هیچ وقت گربه ی خود را برای چنگ زدن وسایل خانه یا هر اشتباه دیگر تنبیه نکنید. تنبیه گربه ها هیچ تاثیری ندارد و گربه ی شما متوجه نمی شود که به خاطر کار اشتباه خود تنبیه شده.گربه ها تنبیه شدن را به کار اشتباه ارتباط نمیدهند بلکه آن را از شما میبینند. شما میتوانید با تهیه کردن اسکرچر مخصوص به گربه خود یاد بدهید که این کار را بر روی آن انجام دهد. مطمئن شوید اسکرچر برای گربه ی شما مناسب است. گربه ها دوست دارند به هنگام چنگ زدن کش بیایند واین برای ماهیچه های آنها بسیار مفید و خوب  است.شما میتوانید تعدادی اسباب بازی از اسکرچر گربه خود آویزان کنید تا برای گربه ی شما هیجان انگیز تر باشد. 

غذا خوردن پرنده ها خیلی میتواند برای گربه شما جذاب و هیجان انگیز باشد. اگر میتوانید محلی را در پشت پنجره خود ایجاد کنید که برای پرنده ها غذا بریزید و گربه نیز به آن دسترسی داشته باشد.شما میتوانید با این کار گربه خود را ساعت ها سرگرم نگه دارید.همچنین آکواریم ماهی نیز میتواند گربه شما را سرگرم کند.فقط مطمئن شوید سقف آن را گذاشته اید و گربه شما جز تماشا کردن ماهی ها نمیتواند کار بیشتری انجام دهد.

سعی کنید در نقاط مختلف خانه اسباب بازی هایی را در ارتفاع مناسب آویزان کنید، گربه ها از پیدا کردن این اسباب بازی ها خیلی خوشحال میشوند. همچنین بسیاری از گربه‌ها از بازی کردن با کاموا یا ریسمان و کشیدن آن بر روی زمین نیز لذت می‌برند
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos