پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ایا بازی کردن گربه من مهم است چطوربا گربه ام بازی کنم

ایا بازی کردن گربه من مهم است چطوربا گربه ام بازی کنم
بازی کردن و فعالیت جسمانی برای گربه ها بسیار مهم است. بازی کردن با آنها امتیازات فیزیکی و مغذی زیادی را به همراه دارد و بعضی از رفتارهای بد گربه مثل چنگ انداختن را از بین میبرد. گربه‌های خانگی مخصوصا بچه گربه‌ها بخاطر علاقه زیادی به بازی کردن دارند. بازی کردن‌ آن ها نوعی تقلید از روش‌های شکار کردن و دفاع است که می‌تواند تمرین خوبی برای بچه گربه‌ها باشد.
 
 
در روزگاران دور گربه ها در بیرون از خانه زندگی میکردند و برعکس امروزه به عنوان حیوانات خانگی نگهداری نمیشدند. در آن زمان گربه ها غذای خود را از محیط بیرون بدست می آوردند یا شکار میکردند، گربه ها به طور غریزی کارهای خود را از قبیل گرفتن موش و بقیه جانوران و دویدن انجام میدادند و فعالیت بدنی زیادی داشته اند.در حقیقت فعالیت گربه ها دارای نظم و روال خاصی بوده است.به این ترتیب آنها سرگرم میشدند و همیشه از نظر سلامت جسمانی در وضعیت خوبی قرار داشته اند.
 
امروزه اکثر گربه ها در خانه کم تحرک هستند و مثل گذشته نمیتوانند به شکار بپردازند.اما فعالیت روزانه گربه ها مسئله بسیار مهمی است.این امر موجب سلامت فیزیکی و مغذی آنها میشود و آنها را خوشحال میکند. خوشبختانه راه های سرگرم کننده زیادی برای گربه ها وجود دارد بدون اینکه خراب کاری کنند.
 
سرگرم کردن گربه در مواقعی که در خانه تنها است 

آیا گربه شما زمان زیادی را تنها در خانه سپری میکند‌؟ خیلی از گربه ها زمانی که افراد در بیرون خانه مشغول کار هستند مدت های زیادی را در خانه تنها هستند.
اگر گربه شما در این شرایط قرار دارد خیلی مهم است که راهی برای سرگرم کردن آن در مواقعی که تنها است پیدا کنید.اگر شما این کار را نکنید ممکن است گربه شما یک راه موزیانه برای سرگرم کردن خود پیدا کند و خراب کاری زیادی انجام دهد که این مساله  اصلا برای شما جالب نخواهد بود.

گربه ها دوست دارند بپرند و از یک جا بالا بروند، قرار دادن محل هایی که گربه بتواند راحت از آنها برود بسیار مفید است. شما میتوانید با ایجاد ۲ الی ۳ مانع مخصوص بالا رفتن و پریدن سرگرمی زیادی را برای گربه خود ایجاد کنید. سعی کنید موانع را طوری ایجاد کنید که منظره بیرون از خانه هم دیده شود که برای گربه شما بسیار جالب است.
 
چنگ زدن وسایل توسط گربه باعث عصبانیت و ناراحتی شما نسبت به گربه ی خانگیتان میشود.گربه ها نیاز به چنگ زدن دارند و این مسئله ذاتی میباشد و این چیزی است که آنها به طور غریزی انجام میدهند.نظر های اشتباهی از قبیل اینکه آنها برای جدا کردن لایه های قدیمی ناخنشان این کار را انجام میدهند وجود دارد.
هیچ وقت گربه ی خود را برای چنگ زدن وسایل خانه یا هر اشتباه دیگر تنبیه نکنید. تنبیه گربه ها هیچ تاثیری ندارد و گربه ی شما متوجه نمی شود که به خاطر کار اشتباه خود تنبیه شده.گربه ها تنبیه شدن را به کار اشتباه ارتباط نمیدهند بلکه آن را از شما میبینند. شما میتوانید با تهیه کردن اسکرچر مخصوص به گربه خود یاد بدهید که این کار را بر روی آن انجام دهد. مطمئن شوید اسکرچر برای گربه ی شما مناسب است. گربه ها دوست دارند به هنگام چنگ زدن کش بیایند واین برای ماهیچه های آنها بسیار مفید و خوب  است.شما میتوانید تعدادی اسباب بازی از اسکرچر گربه خود آویزان کنید تا برای گربه ی شما هیجان انگیز تر باشد. 

غذا خوردن پرنده ها خیلی میتواند برای گربه شما جذاب و هیجان انگیز باشد. اگر میتوانید محلی را در پشت پنجره خود ایجاد کنید که برای پرنده ها غذا بریزید و گربه نیز به آن دسترسی داشته باشد.شما میتوانید با این کار گربه خود را ساعت ها سرگرم نگه دارید.همچنین آکواریم ماهی نیز میتواند گربه شما را سرگرم کند.فقط مطمئن شوید سقف آن را گذاشته اید و گربه شما جز تماشا کردن ماهی ها نمیتواند کار بیشتری انجام دهد.

سعی کنید در نقاط مختلف خانه اسباب بازی هایی را در ارتفاع مناسب آویزان کنید، گربه ها از پیدا کردن این اسباب بازی ها خیلی خوشحال میشوند. همچنین بسیاری از گربه‌ها از بازی کردن با کاموا یا ریسمان و کشیدن آن بر روی زمین نیز لذت می‌برند
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی