پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

گربه شیر خوار میخواهم !!!!!

یکی از معضلاتی که متاسفانه کم هم با آن درگیر نیستیم ، علاقه و اصرار شدید عده ای از خریداران گربه پرشین هست به اینکه توله گربهء مورد نظرشون را در کوچک ترین سن ممکن تهیه کنند و نزد خود بیارند. در طول این سالها کم نبودند افرادی که با اصرار فراوان به بنده درخواست می کنند که بچه گربه مورد نظرشان را در سن سه چهار هفتگی و گاهی اوقات حتی زودتر تحویل بگیرند ! و به قول معروف خودشون با شیشه شیر یا قطره چکان بچه گربه
ء خود را بزرگ کنند. این برخورد غلط فقط میتونه از دو چیز نشات گرفته باشه. یا خودخواهی ما انسان ها ، یا کم اطلاعی .
دوستان عزیز لطفا توجه کنید. در بحث نگهداری از یک حیوان ، چه سگ چه گربه چه هر حیوان دیگری ، هرگز نمیشه و نباید اخلاقیات را مورد بی توجهی قرار داد. همیشه در ارتباط خود با گربهء خود یک اصل را در نظر بگیرید. و آن اینکه قرار نیست در این رابطه ، صرفا ما انسان ها و مالکین گربه ها لذت ببریم. بلکه قرار بر این است که در این رابطه هم گربه و هم انسان ، هر دو به یک اندازه لذت ببرند و احساس آرامش کنند. اگر در رابطهء شما با گربهء شما صرفا شما هستید که لذت می برید و گربهء شما از این رابطه راضی نیست ، این یک رابطهء بیماره .
حالا سوال اینجاست. آیا این عمل از حیث اخلاقی صحیح هست که یک بچه گربهء نحیف و تازه متولد شده که کاملا به مادرش از همه لحاظ وابسته هست را از مادر جدا کنیم؟ آیا این خودخواهی انسان نیست که یک مادر را از فرزندش درحالی جدا کنه و هردو به هم کاملا وابسته هستند؟ مگر نه اینکه هر موجود زنده ای حق داره از موهبت مهر مادری بهره مند باشه؟
گربه شیر خوار میخواهم !!!!!

هر بچه گربه باید حداقل تا ۸ هفتگی نزد مادرش باشه. این حداقل زمانی هست که یک بچه گربه باید از مهر مادری بهره مند باشه. جالبه بدونید در برخی از کشورهای اروپایی و برخی از ایالت ها در ایالات متحده جدا کردن بچه گربه از مادرش قبل از ۸ هفتگی ( و در برخی نقاط قبل از ۱۲ هفتگی) جرم تلقی میشه و پیگرد قانونی داره. اما متاسفانه این روزها شاهد این هستیم که افراد زیادی اقدام به خرید بچه گربه هایی ۶ هفته ای ، ۴ هفته ای و یا حتی کوچک تر می کنند ! وقتی از آنها سوال می کنیم چرا این موجود نگون بخت را در این سن کم از مادرش جدا کردید ؟ در پاسخ اکثرا میگند:” میخواستم به خودم عادت کنه!” یا ” عیب نداره من خودم براش شیر خشک مخصوص بچه گربه گرفتم!” . یا “صاحبش گفت میتونی از مادرش جداش کنی!”
دوستان عزیز ، جدا کردن یک بچه گربه از مادرش در قبل از ۸ هفتگی نه تنها از حیث اخلاقی عملی کاملا غلط و ظالمانه هست ، بلکه بدترین ضربه ها را هم به فیزیک و هم به روح بچه گربه وارد می کنه. متاسفانه برخی از فروشندگان که صرفا مسائل مالی را در نظر میگیرند و اخلاقیات را کاملا زیر پا میذارند اقدام به فروش بچه گربه های پرشین چهار پنج هفته ای می کنند. و برخی از خریداران هم یا از روی خودخواهی یا از روی کم اطلاعی با اشتیاق اقدام به خرید این گربه ها می کنند. چه اشتباه بزرگی.
تجربه ثابت کرده بچه گربه هایی که به اندازهء کافی شیر مادر نمی خوردند ، سیستم ایمنی قوی ای ندارند و در آینده احتمال اینکه به بیماری های مختلف دچار بشند در این بچه گربه ها به مراتب بیشتره. حتی اگر شما بهترین نوع شیر را هم برای بچه گربهء خود فراهم کنید هیچ چیزی جای شیر مادر را نمیتونه بگیره. آنتی بادی هایی که فقط در شیر مادر یافت میشند ، آیندهء سلامتی را برای بچه گربه ها تضمین می کنند. جدای از فیزیک و جسم بچه گربه که در این حالت بزرگ ترین ضربه را می خوره ، روحیهء بچه گربه ای که از مادرش در سن کم جدا شده باشه هم دچار ضربه هایی بزرگ و غیرقابل جبران میشه.
بچه گربه در کنار مادر خود از لحاظ روحی رشد می کنه. بسیاری از اساسی ترین اصول زندگی گربه ای را از مادرش می آموزه. بچه گربه ای که در پنج شش هفتگی ازمادر جدا بشه هرگز این فرصت را به دست نمیاره.
پس هرگز هرگز هرگز اقدام به جدا کردن هیچ بچه گربه ای از مادرش در قبل از ۸ هفتگی نکنید. به ویژه پرشین ها که به مراتب از دیگر نژادها حساس تر و آسیب پذیرتر هستند. اگر دوست دارید گربه پرشین شما از حیث جسمی و هم از حیث روانی گربه ای کاملا سالم باشه ، به او اجازه بدید حداقل ۸ هفته در کنار مادرش باقی بمانه.

PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread161973.html#ixzz3sVN4SYAD 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos