پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

انتخاب غذا برای سگ ها

مثلا یک سگ شپرد استرالیایی جوان ، به ورزش زیادی احتیاج دارد و این به این معنی است که باید غذای زیادی بخورد ، یا یک سگ چواچوا ۱۰ساله بیشتر وقتش را استراحت میکند و نباید زیاد غذا بخورد . معمولا روی بسته های غذایی که خریداری میکنید یک سری راهنمایی درمورد میزان غذا در هر وعده برای سگتان وجود دارد ولی فقط دامپزشک شما میتواند بگوید که سگتان چقدر غذا نیاز دارد که به وزن ایده آل برسد .

اینکه سگ شما چقدر غذا بخورد بستگی به ۳ فاکتور زیر دارد :
سن
میزان فعالیت
وزن ایده آل


انتخاب غذا برای سگ ها

همچنین دامپزشک شما میتواند غذاهایی به شما پیشنهاد دهد که مقاومت بدن او را در برابر بیماری ها زیاد کند ، مثلا سگهای نژادهای بزرگتر بیشتر مستعد ابتلا به ارتروز هستند و باید مواد غذایی دریافت کنند که مفاصل آنها را تقویت کند .
دامپزشک شما میتواند میزان کالری مورد نیاز سگ شما را در هر روز اندازه گیری کند اما اکثر غذاهای سگ فاقد اطلاعاتی در مورد میزان کالری آن هستند .
یک پیمانه از یک غذا ممکن است ۲۰۰تا ۴۰۰ کالری داشته باشد و این تفاوت زیادی است . دامپزشکان معمولا غذای خشک سگ را توصیه میکنند چون غذاهای خشک نسبت به غذاهای کنسروی سگ کالری کمتری دارند .
دامپزشک شما میتواند بر اساس بودجه شما و شرایط سگتان بهترین غذا را به شما پیشنهاد دهد ‌. بعضی ها ترجیح میدهند خودشان غذای سگشان را تهیه کنند ، در این موارد هم مشاوره با دامپزشک ضروری است تا مطمئن شوید تمام نیازهای غذایی سگتان را برآورده میکنید .

اگر سگتان غذایی را دوست داشته باشد این را به شما نشان میدهد . اگر سگتان بعد از خوردن غذایی دآار اسحال و استفراغ و یا بیحالی شد باید غذایش را عوض کنید .
اگر تصمیم دارید غذای سگتان را عوض کنید سعی کنید این کار را کم کم انجام دهید . شما میتوانید ابتدا از ۷۵ ٪ از غذای قدیمی و ۲۵ ٪ از غذای جدید به مدت چند روز استفاده کنید ، بعد از آن ۵۰ ٪ از غذای قدیمی و ۵۰ ٪ از غذای جدید ، و بعد از چند روز ۷۵ ٪ از غذای جدید و ۲۵ ٪ از غذای قدیمی و در نهایت غذای قدیمی را حذف کنید . اگر سگتان غذای قدیمی اش را دوست دارد و این غذا برایش مناسب است آنرا عوض نکنید . 
برای سگهای بالغ ۲وعده غذا کافی است ولی توله سگها چون متابولیسم بالایی دارد و به انرژی بیشتری برای رشد نیاز دارند باید وعده های غذایی بیشتری داشته باشند ، بخصوص در توله سگهای نژادهای کوچک تر که غذای کمتری در هر وعده میخورند و غذایشان زودتر هضم میشود . اگر به سگتان تشویقی و بیسکوییت هم میدهید به یاد داشته باشید که آنها نیز دارای کالری هستند . 
یک راه برای جلوگیری از اضافه وزن سگتان این است که در ابتدای روز وعده های غذایی اش را مشخص کنید و از غذاهای چرب و عجیب و غریب اجتناب کنید .

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos