پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

10۰غذایی که برای سگها مضر هستند :

سگها عاشق خوردن هستند . مشکل اینجاست که بعضی از غذاهای ساده ای که شما میخورید برای سگ شما مناسب نیستند ‌. سگها هم مثل شما عاشق هله هوله هستند . اگر میخواهید سگتان سالم بماند مجبور نشوید به دامپزشکی بروید بیایید نگاهی به لیست غذاهایی که برای سگها مضر هستند بیندازیم :

 

 

10۰غذایی که برای سگها مضر هستند :

شکلات :

تئوبرومین یک ماده شیمیایی است که از خانواده کافئین است و در چایی و شکلات یافت میشود . این ماده برای بیشتر انواع حیوانات کشنده است ، گربه و سگ هم جزو همین حیوانات هستند . بیشتر صاحبان سگها ممکن است حتی اسم این ماده سمی را هم ندانند اما میدانند که شکلات برای حیوان آنها مضر است . بیشتر مردم فکر میکنند خطر مسمومیت با تئوبرومین خیلی کم است و یا فکر میکنند شکلات خیلی خطرناک نیست ، مخصوصا برای سگهای بزرگ .
میزان خطر این ماده باتوجه به وزن فرد سنجیده میشود . اگر سگ شما از از نژاد بزرگ است و یک تکه کیک شکلاتی یا ویفر شکلاتی از روی زمین خورده است نگران نباشید ، خطری او را تهدید نمیکند ، اما اگر سگتان از نژادهای کوچک است و این اتفاق افتاده است فورا او را به دامپزشکی ببرید چون با توجه به وزنش میزان کشنده ای تئوبرومین وارد بدنش شده است ‌.

 

10۰غذایی که برای سگها مضر هستند :

شیرینی جات و آدامس :

اکسیلیتون یک افزودنی شیرین کننده است که در اکثر آبنبات ها ، آدامس ها و محصولات تخصصی دامپزشکی یافت میشود . این ماده در بیشتر محصولات گیاهی در طبیعت نیز یافت میشود . این ماده برای مصرف انسانی بیخطر است ، اما برای سگها سمی است . این ماده میتواند برای آنها کشنده باشد ، پس اگر سگتان از این محصولات خورد ، فورا او را به دامپزشکی ببرید .

10۰غذایی که برای سگها مضر هستند :

پیاز :

وقتی سگها و گربه هادر مدت طولانی و به مقدار زیاد از پیاز تغذیه کنند موجب آسیب دیدن سلولهای خونی در آنها میشود . این در مورد تمام خانواده پیاز صدق میکند . 

 

10۰غذایی که برای سگها مضر هستند :

قهوه :

چند دقیقه قبل در مورد تئوبرومین صحبت کردیم . کافئین هم موجب همان مشکلات ولی از نوع شدیدترش میشود .
وقتی درمورد کافئین صحبت میکنیم ، تئوبرومین یکی از مواد آن است . سگ خود را از تمام محصولات حاوی کافئین مثل قهوه ، کاپوچینو ، طعم دهنده های قهوه ، دانه های قهوه شکلاتی ، نوشیدنی های انرژی زا و نوشابه دور نگه دارید . 

 

10۰غذایی که برای سگها مضر هستند :

انگور و کشمش :

انگور برای سگها سمی است . متاسفانه ما هنوز نمیدانیم توکسین چیست و چطور باعث مسمومیت میشود ، به همین خاطر نمیتوانیم بگوییم چند دانه انگور ممکن است موجب مرگ سگ شما شود . برای امنیت بیشتر ، اگر متوجه شدید سگتان چند دانه انگور خورده است ، فورا او را به دامپزشکی ببرید . اگر دامپزشک قبل از اینکه کلیه های او آسیب ببیند بتواند او را مداوا کند مشکلی پیش نخواهد آمد . 
کشمش چیزی جز دانه های خشک شده انگور نیست ، اما باعث تعجب است که ضررش از انگور بیشتر است .

 

10۰غذایی که برای سگها مضر هستند :

الکل :

جای تعجب ندارد که الکل برای سگها مضر است ! درواقع الکل برای ماهم سمی است . چون سگها از ما کوچکتر هستند خطر آن برای آنها بیشتر اشت .

 

10۰غذایی که برای سگها مضر هستند :

قارچ ها :

قطعا انواعی از قارچ ها وجود دارند که هیچ ضرری برای سگ شما ندارند ، ولی بعضی از آنها موجب مسمومیت میشوند . مسمومیت قارچ ممکن است بعد از چند روز علائمش را نشان دهد . سگتان را برای بازی به جاهای امن ببرید تا از خطر مسمومیت قارچ دور بماند .

 

10۰غذایی که برای سگها مضر هستند :

اووکادو :

اووکادو از ۲ جهت سگها را تهدید میکند ، اول اینکه برگهای اووکادو بزرگ است و ممکن است موجب خفگی سگ شما شود و اگر ورم کند موجب ایجاد مشکل در سیستم گوارشی سگ شما میشود . 
دومین خطر ، خطر مسمومیت است . این گیاه ماده سمی بنام پرسین تولید میکند که برای اکثر حیوانات کشنده است . این ماده موجب اسیب به قلب میشود . 

 

10۰غذایی که برای سگها مضر هستند :

دانه ماکادمیا :

سگها تنها حیواناتی هستند که دانه ها ماکادمیا برایشان سمی است و هنوز علت این سمی بودن مشخص نشده است . اگر دانه ماکادمیا با کمی شکلات مخلوط شود میتواند موجب مرگ سگ شما شود پس مراقب باشید .

 

از غذاهای سالم استفاده کنید :
سگها عاشق خوردن هرچیزی ، حتی غذاهایی که مطمئن نیستند غذا اند هستند . اگر میخواهید از غذای خودتان به سگتان بدهید ، مطمئن شوید از ترکیباتی که برای او مضر است در غذایتان استفاده نشده باشد .

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی