چگونه گربه ها را تربیت کنیم؟
اگر بچه گربه شما در جای مقرر خود دستشویی نمی کند…۱) گربه ها به طور غریضی دوست دارند دستشویی خود را خاک کنند. پس به یک ظرف بزرگ با لبه کوتاه و مقداری شن نیاز دارید. شن آماده برای گربه را می توانید بخرید یا از باغچه بیاورید.
۲) گربه ها دوست دارند در جایی به دور از آدمها و رفت و آمد، و به دور از محل غذا خوردن و خواب خود دستشویی کنند. پس یک جای مناسب (ترجیحا در کنج دیوار) انتخاب کنید و ظرف شن را آنجا قرار دهید.۳) برای چندین روز اول، هر بار بعد از غذا خوردن، بیدار شدن از خواب، و بازی کردن، بچه گربه را به آرامی داخل ظرف شن بگذارید تا اگر تمایل داشت، کارش را انجام دهد. این کار را به یک روتین تبدیل کنید.
۴) برای دفعات اول ظرف را به طور کامل تمیز نکنید، تا بوی آن به گربه یادآوری کند که آنجا مکان دستشویی کردن است.
۵) بعد از هر بار استفاده گربه، شن های کثیف را دور بریزید. یک گربه دوست دارد در جای تمیز کارش را انجام بدهد.چگونه گربه ها را تربیت کنیم؟
اگر بچه گربه شما گاز می گیرد یا چنگ می زند….
۱) به هیچ وجه نگذارید گربه دست شما را با اسباب بازی اشتباه بگیرد. شاید این کار الان به نظرتان بچگانه و بی اهمیت باشد، اما وقتی گربه بزرگ شد و دندانها بزرگتری داشت، قطعا برایتان دلنشین نخواهد بود.
۲) هر بار گربه تان دست شما را چنگ زد، با صدای بلند با او حرف بزنید و بازی کردن را رها کنید. دوباره به بازی برگردید و اگر این کار را دوباره تکرار کرد، دوباره بازی را رها کنید.اگر گربه شما لوازم خانه را چنگ می زند…

۱) به او یک اسباب بازی مخصوص چنگ زدن بدهید و به اندازه کافی با بازی کردن خسته اش کنید.
۲) اکر قبلا به قسمتی از مبلمان آسیب زده، آن را بپوشانید تا یادش نیفتد و دوباره هوس این کار را نکند.
۳) ناخن های گربه تان را ماهانه بگیرید.
اینها راهکارهایی برای این مشکلات رایج بود. یادتان باشد، روش پاداش و تنبیه با خوراکی های مورد علاقه یک گربه و حرف زدن با او با تن صدای مختلف همیشه جواب می دهد. امیدواریم بتوانید یک گربه سالم و خوش اخلاق تربیت کنید! چگونه گربه ها را تربیت کنیم؟چگونه گربه ها را تربیت کنیم؟