پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

7_ تعقیب کردن در سگ ها

تمایل سگ ها به تعقیب هر چیزی که در حرکت است، قسمتی از غریزۀ شکار آنها می باشد. بسیاری از سگ ها حیوانات، مردم و وسایل نقلیه را تعقیب می کنند. تعقیب هر یک از این موارد می تواند نتایج خطرناکی را به همراه داشته باشد. در صورتی که شما به عنوان یک صاحب نتوانید این رفتار سگ را کنترل کنید، نمی توانید از فاجعه های احتمالی آن نیز جلوگیری به عمل آورید.روش جلوگیری از تعقیب

--- ادغام شد ---7_ تعقیب کردن در سگ ها

تمایل سگ ها به تعقیب هر چیزی که در حرکت است، قسمتی از غریزۀ شکار آنها می باشد. بسیاری از سگ ها حیوانات، مردم و وسایل نقلیه را تعقیب می کنند. تعقیب هر یک از این موارد می تواند نتایج خطرناکی را به همراه داشته باشد. در صورتی که شما به عنوان یک صاحب نتوانید این رفتار سگ را کنترل کنید، نمی توانید از فاجعه های احتمالی آن نیز جلوگیری به عمل آورید.روش جلوگیری از تعقیب 
برای جلوگیری از این رفتار سگ شما باید به صورت کامل فرمان های همقدم، آمدن، ایست و یا منتظر ماندن را آموخته باشد و در هر مکان و شرایطی آنها را اجرا کند. این آموزش ها را به صورت مداوم در محیط های پر رفت و آمد مانند پارک ها با سگ تمرین کنید. برای این منظور می توانید از بندی بلند استفاده کنید تا متوجه میزان فرمان پذیری سگ شوید. همچنین می توانید از محرک هایی مانند توپ و اسباب بازی های مورد علاقۀ سگ و حتی حیوانات استفاده کنید؛ ابتدا سگ را با بند و قلادۀ کمری تحت کنترل داشته، به سگ فرمان بشین و منتظر بمان را داده و سپس توپ را پرتاب می کنید در صورتی که سگ تصمیم به حرکت گرفت بند را کشیده و با اسپری آبپاش حیوان را مورد تنبیه قرار می دهید. 
سگها باید بیاموزند که به هیچ عنوان به دنبال هیچ وسیلۀ نقلیه (دوچرخه، موتور، اتومبیل) درحال حرکت ندوند. فرمانهایی که سگ برای جلوگیری از تعقیب باید آموخته باشد فرمان ایست یا منتظر ماندن، آمدن و همقدم می باشد.


7_ تعقیب کردن در سگ ها
ندویدن در پی دوچرخه و موتور
در این آموزش از فردی بخواهید که با این وسایل نقلیه به سمت شما و سگ براند. سگ را با بند و قلادۀ کمری تحت کنترل داشته باشید و بند را کمی آزاد نگهدارید. زمانی که فرد با موتور به سمت شما و سگ آمد فرمان ایست و یا بی حرکت را به سگ بدهید، و آبپاشی در دست داشته باشید و اگر سگ نافرمانی کرد بند را به سمت خود کشید، کلمه ایست را محکم بیان کنید و آب را به صورت سگ اسپری کنید. با چندبار تکرار این روش سگ دیگر دست از تعقیب این گونه وسایل نقلیه برمی دارد.
ندویدن در پی خودرو
برای این آموزش نیاز به دو فرد دارید تا شما را در این آموزش همراهی کنند. فردی که ماشین را براند و کمک راننده ای که سگ را بترساند.
در این آموزش نیز سگ را مانند مرحلۀ قبل با بند و قلادۀ کمری کنترل کنید و زمانی که سگ به ماشین درحال حرکت نزدیک شد، فردی که نقش کمک راننده را دارد با استفاده از یک اپسری آبپاش، بروی سگ آب می پاشد و یا با استفاده از یک بوق الکتریکی پر صدا، سگ را به وحشت در می آورد.
در مرحلۀ بعدی به همین روش راننده به آرامی ماشین را هدایت کرده و به سمت شما و سگ می راند، در این زمان شما بند را کوتاه کرده به سگ فرمان ایست و یا بشین را می دهید و زمانی که سگ اطاعت کرد حیوان را در پناه خود گرفته (بدن سگ را به پای خود تکیه می دهید) و نوازش می کنید و هیچ آزاری از سمت کمک راننده سگ را تهدید نخواهد کرد. با این روش سگ می آموزد اگر فرمان را اطاعت کند و در کنار شما باشد نه خیس می شود و نه خبری از آن صدای وحشتناک است.
هر یک از این سه روند آموزشی را می توانید با بستن سگ با بندی بلند و فاصله گرفتن از حیوان انجام دهید تا مطمئن شوید در نبود شما نیز سگ به سمت وسایل نقلیه حرکت نمی کند.
________________________
سارا رنجبر: مربی تربیت سگ


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread145551.html#ixzz3hGixqF46 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos