پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

_گدایی کردن غذا در سگ ها

یکی از عادت های زشت سگ ها، گدایی و التماس کردن برای غذا است، که این عادت معمولا به علت رفتار اشتباه صاحبان به وجود می آید. اما متاسفانه صاحبان بدون اینکه بدانند؛ سگ خود را به داشتن چنین رفتارهایی تشویق می کنند. عادت گدایی غذا می تواند منجر به مشکلات گوارشی و چاقی در سگ ها گردد علاوه بر داشتن ولعی همیشگی برای گرفتن غذا از دیگران.

_گدایی کردن غذا در سگ ها
سگ ها برای غذا خوردن التماس می کنند چون غذا خوردن را دوست دارند و غذاهای ما به علت داشتن بوی خوش همیشه برای آنها از جذابیت بالایی برخوردار است اما در صورتی که بیشتر غذاهای انسانی برای سگ ها مضر هستند.
بله خیلی سخت است که صاحب بتواند در برابر نگاه های پر اشتیاق و رفتارهای ملتمسانۀ سگ که با نگاهش می گوید (فقط همین یک بار) مقاومت کند؛ اما این رفتار در طولانی مدت باعث ایجاد مشکلات جسمی و رفتاری در سگ ها می شود.
نکته: بیاد داشته باشید که در دنیای سگ سانان، اگر یک سگ تابع از سگ آلفا غذا گدایی کند با برخورد شدیدی مواجه می شود. پس زمانی که سگ برای گرفتن تکه ای از غذای شما التماس می کند، غذا دادن به سگ نشانۀ ضعف شما به عنوان یک رئیس قدرتمند است و در اینجا آلفا بودن شما کاملا در خطر قرار می گیرد.
روش کنترل:
برای کنترل این رفتار تمام افرادی که با سگ در ارتباط هستند باید از غذا دادن به سگ خارج از ظرف غذا، مکان غذا و زمان غذا خوردن حیوان جدا خودداری کنند. این نکته را صاحبان باید حتی به دوستانشان نیز به صورت جدی تذکر دهند.
قبل از اینکه مشغول صرف غذا شوید، اجازه ندهید سگ وارد آشپزخانه و یا محیطی که شما تصمیم به غذا خوردن دارید شود. بهتر است به سگ فرمان منتظر بمان را آموزش داده باشید تا بتوانید به صورت بهتری در این زمان حیوان را مورد کنترل قرار دهید. اگر نمی توانید با فرمان بمان سگ را تحت کنترل نگهدارید بهتر است او را در یک محدوده و یا اتاقی دیگر قرار دهید. در صورتی که سگ شروع به زوزه کشیدن و یا پارس کرد با جدیت اسم سگ و کلمه نه را بیان کرده و سپس با اسپری آبپاش آب را به صورت سگ اسپری کنید و تا زمانی که غذا خوردن شما و خانواده تمام نشده به سگ اجازۀ ورود را ندهید.


_گدایی کردن غذا در سگ ها
10 نکتۀ کلیدی برای جلوگیری از عادت گدایی غذا 
1_ زمان مشخصی را برای غذا دادن به سگ انتخاب کنند.
2_ ظرف آب و غذای معینی برای غذا خوردن سگ انتخاب کنید.
3_ همیشه در یک جای مشخص از منزل به سگ غذا دهند.
4_ هیچگاه صاحبان و یا افراد منزل در زمان تناول غذا به سگ تکه ای از غذای خود را ندهند.
5_ در زمان غذا خوردن سگ را از محیط دور کرده و یا حیوان را به و سیله زنجیر و قلاده مهار کنید.
6_ به سگ فرمان بشین داده و با کلمه نه حیوان را از رفتار اشتباهش آگاه سازید.
7_ آبپاشی در زمان غذا خوردن کنار خود داشته باشید و با نزدیک شدن سگ به سمت غذا کلمه نه را گفته و به صورت سگ آب بپاشید.
8_ تا زمانی که سگ یاد نگرفته است که نباید به خوراکی های روی میز پذیرائی لب بزند هیچ غذایی را در دسترس حیوان قرار ندهید.
9_ هیچگاه زمانی که از خرید به منزل باز می گردید و سگ احساس دلتنگی از خود نشان میدهد از بین کیسه های خرید خوراکیی برای شاد کردنش به او ندهید. 
10_ هیچگاه اجازه ندهید سگ با نگاه های معصومانه و لیسیدن دور تا دور دهان و یا راه انداختن آب از لب و لوچه هایش شما را متقاعد کند که تکه ای غذا به او بدهید.
________________________
سارا رنجبر: مربی تربیت سگ


--- ادغام شد ---

7_ تعقیب کردن

_گدایی کردن غذا در سگ ها

تمایل سگ ها به تعقیب هر چیزی که در حرکت است، قسمتی از غریزۀ شکار آنها می باشد. بسیاری از سگ ها حیوانات، مردم و وسایل نقلیه را تعقیب می کنند. تعقیب هر یک از این موارد می تواند نتایج خطرناکی را به همراه داشته باشد. در صورتی که شما به عنوان یک صاحب نتوانید این رفتار سگ را کنترل کنید، نمی توانید از فاجعه های احتمالی آن نیز جلوگیری به عمل آورید.روش جلوگیری از تعقیب 
برای جلوگیری از این رفتار سگ شما باید به صورت کامل فرمان های همقدم، آمدن، ایست و یا منتظر ماندن را آموخته باشد و در هر مکان و شرایطی آنها را اجرا کند. این آموزش ها را به صورت مداوم در محیط های پر رفت و آمد مانند پارک ها با سگ تمرین کنید. برای این منظور می توانید از بندی بلند استفاده کنید تا متوجه میزان فرمان پذیری سگ شوید. همچنین می توانید از محرک هایی مانند توپ و اسباب بازی های مورد علاقۀ سگ و حتی حیوانات استفاده کنید؛ ابتدا سگ را با بند و قلادۀ کمری تحت کنترل داشته، به سگ فرمان بشین و منتظر بمان را داده و سپس توپ را پرتاب می کنید در صورتی که سگ تصمیم به حرکت گرفت بند را کشیده و با اسپری آبپاش حیوان را مورد تنبیه قرار می دهید. 
سگها باید بیاموزند که به هیچ عنوان به دنبال هیچ وسیلۀ نقلیه (دوچرخه، موتور، اتومبیل) درحال حرکت ندوند. فرمانهایی که سگ برای جلوگیری از تعقیب باید آموخته باشد فرمان ایست یا منتظر ماندن، آمدن و همقدم می باشد.


_گدایی کردن غذا در سگ ها
ندویدن در پی دوچرخه و موتور
در این آموزش از فردی بخواهید که با این وسایل نقلیه به سمت شما و سگ براند. سگ را با بند و قلادۀ کمری تحت کنترل داشته باشید و بند را کمی آزاد نگهدارید. زمانی که فرد با موتور به سمت شما و سگ آمد فرمان ایست و یا بی حرکت را به سگ بدهید، و آبپاشی در دست داشته باشید و اگر سگ نافرمانی کرد بند را به سمت خود کشید، کلمه ایست را محکم بیان کنید و آب را به صورت سگ اسپری کنید. با چندبار تکرار این روش سگ دیگر دست از تعقیب این گونه وسایل نقلیه برمی دارد.
ندویدن در پی خودرو
برای این آموزش نیاز به دو فرد دارید تا شما را در این آموزش همراهی کنند. فردی که ماشین را براند و کمک راننده ای که سگ را بترساند.
در این آموزش نیز سگ را مانند مرحلۀ قبل با بند و قلادۀ کمری کنترل کنید و زمانی که سگ به ماشین درحال حرکت نزدیک شد، فردی که نقش کمک راننده را دارد با استفاده از یک اپسری آبپاش، بروی سگ آب می پاشد و یا با استفاده از یک بوق الکتریکی پر صدا، سگ را به وحشت در می آورد.
در مرحلۀ بعدی به همین روش راننده به آرامی ماشین را هدایت کرده و به سمت شما و سگ می راند، در این زمان شما بند را کوتاه کرده به سگ فرمان ایست و یا بشین را می دهید و زمانی که سگ اطاعت کرد حیوان را در پناه خود گرفته (بدن سگ را به پای خود تکیه می دهید) و نوازش می کنید و هیچ آزاری از سمت کمک راننده سگ را تهدید نخواهد کرد. با این روش سگ می آموزد اگر فرمان را اطاعت کند و در کنار شما باشد نه خیس می شود و نه خبری از آن صدای وحشتناک است.
هر یک از این سه روند آموزشی را می توانید با بستن سگ با بندی بلند و فاصله گرفتن از حیوان انجام دهید تا مطمئن شوید در نبود شما نیز سگ به سمت وسایل نقلیه حرکت نمی کند.
________________________
سارا رنجبر: مربی تربیت سگ


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread145551.html#ixzz3hGi7mskD 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos