دانلود بروشور «حقوق حیوانات: رویکرد 'پایان بهره‌کشی'»

چند خط ابتدایی بروشور:

«حیوانات و اسکیزوفرنیِ اخلاقی ما
ما ادعا می‌کنیم که برای حیوانات ارزش قائل‌ایم.
همه‌ قبول داریم که تحمیل غیرضروریِ رنج یا مرگ به حیوانات، غیراخلاقی‌ست. اما منظورمان دقیقاً چیست؟
به‌رغم همه‌ی معانی محتمل، معنا و منظور اصلی این باید باشد که تحمیل غیرضروریِ رنج یا مرگ به حیوانات، صرفاً چون لذت‌بخش و سرگرم‌کننده است و بی‌دردسر، و یا به آن عادت کرده‌ایم، اشتباه است.
این در حالی‌ست که بهانه‌ی اکثر قریب به اتفاقِ استفاده‌های ما از حیوانات، چیزی نیست جز لذت، سرگرمی، راحتی، یا عادت.»

ادامه را در دو فرمت A4 و US Letter از صفحه‌ی فیسبوک «دست از سر حیوانات بردارید» دانلود کرده و بخوانید:
https://www.facebook.com/iranianabol...414849/?type=1

این بروشور توسط پروفسور گری فرانسیون (استاد حقوق و اولین استادی که در یک دانشگاه حقوق آمریکایی کلاسی رو در بابِ حقوق حیوانات تدریس کردن!) و خانم آنا چارلتون که پارتنرشون هستن، در سال ۲۰۰۸ تهیه شده و به‌عنوانِ بحثی منطقی در دفاع از وگانیسم به عنوان تنها مفهوم واقعی باور به اینکه حیوانات اعضای جامعه‌ی اخلاقی محسوب میشن و اینکه اون‌ها هم مثل ما این حق اولیه رو دارا هستن که برده‌ی دیگران نباشن، و تشویق مردم به وگان‌شدن میشه بهش نگاه کرد. و از این نظر، منطق خوبی پشتش هست و به خوبی می‌تونه افراد رو متقاعد کنه. البته به عنوان مکمل نیاز به توضیحات بیشتر هم در این زمینه‌ها هست که به زودی ویدئوهای آموزشی رو هم در زمینه‌ی تئوری «پایان بهره‌کشی» ایشون ترجمه و ارائه خواهیم کرد.

امیدوارم مورد توجه دوستان واقع بشه و مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم. و مهم تر از همه اینکه تعداد زیادی از مردم بتونن این بروشور رو بخونن بلکه شاید ذهنیت‌شون تغییراتی بکنه. ۲ ماه تقریبا برای ترجمه و طراحی‌اش وقت گذاشتم و با مسئول برگه‌ی فیسبوک پروفسور فرانسیون هم کاملا در تمام این مراحل مکاتبه‌ی ایمیلی داشتیم و همچنین با چند مترجم و ویراستار هم همین‌طور، برای اینکه نتیجه کاملا قابل‌قبول و خوندنی باشه و لکنت زبانی و مفهومی درش وجود نداشته باشه! چون به هر حال تغییر دادن آدما کار سختی‌یه و باید آدم دقیق کار کنه تا موفق بشه.

امیدوارم که آدم‌های زیادی رو بتونیم با این اقدامات‌مون وگان کنیم.

با تشکر از دوستان از این تالار خوبی که دارید. به‌شدت مشتاق نظرات شما هستم.