پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

فرمان ششم: نشستن (Sit) در سگ ها

فرمان ششم: نشستن (Sit) یادگیری آموزش فرمان نشستن معمولا برای سگ ها بسیار آسان است. سگ ها به طور طبیعی تمایل به نشستن دارند اما این مهم است که سگ بین فرمان و انجام آن هماهنگی ایجاد کرده و با شنیدن فرمان سریعا به آن پاسخ دهد. این فرمان در گروه فرمان های اولیه قرار دارد که در مراحل بعدی آموزشی، پایه فرمان های دیگری همچون خوابیدن، منتظر ماندن و... محسوب می شود. مدت زمانی مورد نیاز برای این آموزش 5 الی 10 دقیقه و 2 تا 3 بار در روز است.
فرمان ششم: نشستن (Sit) در سگ ها

فرمان ششم: نشستن (Sit)

یادگیری آموزش فرمان نشستن معمولا برای سگ ها بسیار آسان است. سگ ها به طور طبیعی تمایل به نشستن دارند اما این مهم است که سگ بین فرمان و انجام آن هماهنگی ایجاد کرده و با شنیدن فرمان سریعا به آن پاسخ دهد. این فرمان در گروه فرمان های اولیه قرار دارد که در مراحل بعدی آموزشی، پایه فرمان های دیگری همچون خوابیدن، منتظر ماندن و... محسوب می شود.
مدت زمانی مورد نیاز برای این آموزش 5 الی 10 دقیقه و 2 تا 3 بار در روز است.

روش آموزش 
ابتدا خوراکی تشویقی که مورد علاقۀ سگ است را به سمت بینی سگ برده و با نشان دادن آن باعث جلب توجه حیوان می شوید. سپس خوراکی را در دست و بالای بینی سگ نگه داشته (اگر خوراکی بیش از حد بالاتر از بینی نگهداشته شود ممکن است سگ برای گرفتن آن درحالت ایستاده قرار گیرد و یا بپرد) خوراکی را از بالای بینی به سمت عقب سر ببرید. در این مرحله سگ باید با بینی دست شما را همراهی کرده و سر را به سمت عقب ببرد.
ابتدا نام سگ را بیان کرده و سپس فرمان بشین را واضح و محکم (بدون خشونت) تکرار کنید. به محض اینکه سگ پشت خود را بر روی زمین قرار داد، خوراکی تشویقی را همراه با کلمات محبت آمیز به او بدهید و با نوازش کردن نشان دهید که از کارش راضی هستید. در مراحل پیشرفته می توانید فاصله خود را به مرور از سگ بیشتر کرده و فرمان بشین را به سگ بدهید. این روند را 6 تا 7 بار تکرار کنید.

نکات مهم در این آموزش:
1_ اگر سگ تحت آموزش شما بسیار بازیگوش و پر هیجان است بهتر است این آموزش را با بند و قلده انجام دهید تا حیوان نتواند از محیط آموزش خارج شود و اگر آموزش قبل از زمان غذا خوردن سگ باشد بیشتر می توانید حیوان به انجام فرمان تشویق کنید.
2_ اگر سگ تحت آموزش بسیار بازیگوش و یا توله است بهتر است در زمان آموزش نشتن شما نیز در حالت نشسته قرار داشته باشید تا از فعالیت بیش از حد سگ کاسته شود.
3_ در صورتی که سگ بعد از چندبار تکرار فرمان در حالت نشستن قرار نگرفت، هرگز پشت سگ را به سمت زمین فشار ندهید. چون این عمل می تواند باعث ترس سگ از آموزش شود. در این زمان تنها صبر کنید و همچنان خوراکی را از سمت بینی سگ به عقب حرکت دهید، بعد از مدت کوتاهی سگ به صورت طبیعی می نشیند. اگرچه این نشستن سگ با فرمان شما همراه نبوده اما در زمانی که سگ قصد نشستن دارد فرمان را تکرار کرده و خوراکی تشویقی را به او بدهید.
4_ جلسات آموزشی را در کوتاه مدت و در طی روز در نقاط مختلف منزل، داخل حیاط و حتی خارج از منزل انجام دهید. همچنین بعد از یادگیری فرمان نشستن از آن در زمان غذا دادن و هنگام خارج شدن و داخل شدن به منزل به طور منظم استفاده کنید. این عمل باعث می شود که بعد ها سگ در زمان ورود و خروج مهمان ها یا قبل از غذا خوردن رفتار صحیحی از خود نشان دهد.
5_ هنگامی که سگ شما به خوبی این فرمان را آموخت دیگر نیازی نیست همیشه برای اجرای فرمان خوراکی تشویقی را سمت بینی سگ نگهدارید. می توانید خوراکی را در دست داشته باشید و با کمی فاصله فرمان را بیان کرده و خوراکی را در اختیار سگ قرار دهید و یا حتی به جای خوراکی تشویقی تنها از نوازش استفاده کنید. با این حال خوراکی تشویقی یک پاداش خوب و همیشگی است که انگیزۀ سگ را برای اجرای صحیح فرمانها بیشتر می کند.
________________________
مربی تربیت سگ: سارا رنجبر
ادامه دارد...


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread144227.html#ixzz3LrgQ4hN4 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos