پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از حیوان خانگی نابینا

خوشبختانه امروزه بیشتر مشکلات وبیماری های چشمی حیوانات خانگی توسط داروها و یا جراحی قابل درمان هستند، اما باز هم در برخی موارد درمان وجود ندارد و یا موفقیت در درمان حاصل نشده و باعث از دست رفتن بینایی و کوری می شود. آتروفی شبکیه و گلوکوم دو علت شایع نابینایی حیوانات خانگی هستند. حیوانی که بینایی خود را از دست داده، مشکلاتی نسبت


به قبل خواهد داشت، اما باز هم می تواند مانند دیگر همنوعانش زندگی شاد و راحتی داشته باشد.

اگر حیوان خانگی شما اخیرأ نابینا شده و یا حیوان نابینای خود را به مکان جدیدی منتقل کرده اید، نکاتی را باید رعایت کنید تا نابینایی او مانعی برای زندگی روزانه اش نباشد.
مهم ترین امر در نگه داری از یک حیوان کور،« صبر» داشتن است. به زودی حیوان خواهد آموخت که چگونه بدون دیدن اطراف جهت یابی کند و مسیر خود را پیدا کند به طوری که اگر در خانه خودش باشد، به سختی می توان فهمید که نابیناست.

نگهداری از حیوان خانگی نابینا

حیواناتی که به تدریج بیناییشان را از دست می دهند، بهتر خود را با وضعیت جدید وفق می دهند تا آنهایی که به طور ناگهانی کور می شوند. حیوانی که بینایی اش را به سرعت از دست دهد ممکن است ناهنجاری های رفتاری نشان دهد مثلأ متهاجم ، افسرده و یا ترسو شود، اما در هر دو مورد با کمی صبر می توان به حیوان یاد داد که به شرایط جدیدش عادت کند.نابینایی برای حیوانات خانگی آنطور که برای انسان مشقت دارد، نیست. برای انسان به معنای عدم توانایی در خواندن، رانندگی و از دست دادن استقلال است ولی برای حیوانات اینطور نیست.


حواس دیگر حیوانات بسیار قویتر از انسان است در این شرایط باید او را تشویق کرد تا از دیگر حواسش مثل بویایی، شنوایی و لامسه استفاده کند و آنها را تقویت کند. 


برای او اسباب بازی های صدادار تهیه کند، مثل توپ های زنگوله دار یا جغجغه. وقتی کنارش راه می روید با او صحبت کنید تا حیوان بتواند با دنبال کردن صدای شما مسیرش را تشخیص دهد. حتی می توانید حیوان خانگی دیگری به منزل بیاورید تا راهنمای حیوان نابینای شما باشد و با استفاده از بو و صدای آن مسیر خود را بیابد.


می توانید به حیوان نابینا آموزش دهید که هر اتاق منزل را با بوی آن بشناسد. برای این کار فقط کافی است که در هر اتاق یک شمع معطر با یک عطر خاص قرار دهید، دقت کنید که نیازی نیست شمع را روشن کنید. به این ترتیب حیوان می آموزد که بین هر مکان و رایحۀ آن مکان ارتباطی برقرار کند.بهتر است از خوشبو کننده های هوا استفاده نکنید، چون حیوانات شامۀ بسیار تیزی دارند و چون این خوشبو کننده ها بوی تندتری نسبت به شمع دارند، ممکن است حیوان این بوها را قاطی کند!همچنین می توانید پایه مبلمان و اثاثیه منزل را معطر کنید تا به این صورت حیوان بفهمد که این وسائل کجا هستند.لوازم منزل را طوری بچینید که حیوان با آنها برخورد نکند و از تغییر چیدمان اجتناب کنید. حیوان طوری جای وسایل را به خاطر می سپارد که شاید شما را متعجب کند.تغییر چیدمان وسایل، این نظم فکری او را به هم می زند و ممکن است مجبور شوید آموزش هایش را از سر بگیرید.اگر در خانۀ شما پله وجود دارد یا چارچوب دربرجسته است و یا هر مانع دیگری که ممکن است جلوی حرکت حیوان نابینایتان رابگیرد، می توانید از یک قالیچه یا پادری که بافت و جنسی متفاوت از فرش و کفپوش سایر قسمت ها دارد استفاده کنید و آن را در بالا و پایین پله ها و یا در دو طرف چارچوب در بیندازید. به این ترتیب حیوان پس از مدتی خواهد آموخت که هر وقت آن بافت را زیر پایش حس کرد بداند مانعی در جلو قرار دارد.سعی کنید هر فعالیت مربوط به او را در یک اتاق منزل انجام دهید و وسایل آن را درخانه پخش کنید. به این ترتیب حیوان شما در تمام فضای منزل احساس راحتی خواهد کرد و می داند برای انجام هر کاری باید به جای خاصی برود. مثلأ وقتی گرسنه است باید به آشپزخانه برود، وقتی می خواهد بخوابد باید به اتاقی برود که جای خوابش در آن است و یا وقتی می خواهد بازی کند 

باید به اتاقی برود که اسباب بازی هایش در آن است. این کار هم به شما کمک می کند که بفهمید حیوانتان در چه حالتی است و هم حیوان را مجبور به جهت یابی گردش و استفاده از حواس دیگرش می کند.


اگر تمام وسایل حیوان را (مثل ظرف غذا و آب، جای خواب و اسباب بازی ها) در یک جا قرار دهید. او در همان قسمت از خانه خواهد ماند و در حقیقت او را تشویق به منزوی بودن کرده اید.
سگ یا گربۀ نابینا را باید مجبور به انجام تمرین و فعالیت کرد تا از افزایش وزن بی رویه او جلوگیری شود. اما برای اینکار حیوان حتمأ باید قلاده داشته باشد و یا در محیطی امن و حصار کشی شده باشد.از جمله خطرات برای یک حیوان نابینا استخر شنا، خیابان و بالکن است. هرگز حیوان خود رابدون قلاده بیرون از خانه نبرید و حتمأ به او آموزش دهید تا با شما هم قدم باشد و در کنار شما راه برود و نه جلوتر.اگر در خانه استخر دارید دور آن را حصار کشی کنید تا حیوان در آن نیفتد، در غیر این صورت نباید اجازه دهید حیوان بدون اینکه کسی مراقبش باشد اطراف استخر برود. همچنین بهتر است استخر را پر از آب نگه دارید تا اگر حیوان نابینا در آن افتاد صدمه نبیند و راحتتر بتواند خارج شود.اگر سگ یا گربه شما به دلیل کاتاراکت نابینا شده بهتر است چشم های او را هر روز بررسی کنید و هر تغییری که در آنها پیش آمده را به دامپزشک گزارش دهید چرا که این تغییرات ممکن است نشاندهندۀ شروع گلوکوم یا uveitis باشد که برای حیوان دردناک است. قرمز شدن سفیدی چشم، بزرگ شدن اندازه چشم و پنجه زدن و مالیدن چشم می توانند از این دست تغییرات باشند.و در آخر به تمام افراد خانواده به خصوص بچه ها شرایط حیوان نابینا را گوشزد کنید و به آنها آموزش دهید حتمأ قبل از نوازش کردن و یا برداشتن حیوان او را صدا کنند و با صدا کردن او را از این کار آگاه کنند تا برداشتن ناگهانی حیوان باعث ترس او نشود.

سایت جامع حیوانات ایران 


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread150471.html#ixzz3Fuv0LzmV 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی