پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

سگها نیز به تقلید رفتار همنوعان خود میپردازند

!
یکی از ویژگی های بارز هوش انسان ها ، توانایی آنها برای درک اهداف و نیات دیگران است . این توانایی به تدریج در طول دوره شیرخوارگی توسعه می یابد . سوالی که در این بین وجود دارد این است که این حس تا چه حد در حیوانات وجود دارد ؟

به گزارش خبرنامه بین المللی وت نیوز بر اساس نتایج تحقیقات جدیدی که توسط Friederike و Huber ، از دانشگاه وین ، و Zsofia Viranyi ، از دانشگاه ایتوویوس در بوداپست ، صورت پذیرفته است ، شباهت قابل توجهی میان انسان و سگها در تقلید اعمال دیگران مشاهده شده است .

این محققین در مطالعه خود به پدیده ایی تحت عنوان " تقلید انتخابی " اشاره کرده اند . بر اساس این فرضیه ، سگها نیز مانند نوزاد انسانها ، صرفا به تقلید از اعمال دیگران نخواهند پرداخت . بلکه آنها با توجه به شرایط ، به انتخاب و تنظیم رفتارهای تقلیدی خود خواهند پرداخت .

در این مطالعه ، سگها را با شرایطی روبرو نمودند که برای بازکردن محفظه نگهداری غذای خود ، بایستی از دهان استفاده می کردند . این در حالی بود که یکی از سگهای ماده ، انجام این کار را با استفاده از دست ، آموزش دیده بود . سگهای دیگر با مشاهده بازشدن درب محفظه توسط این سگ ماده ، تلاش نمودند تا با استفاده از دست خود محفظه را باز نموده و به غذای خود دست یابند .

اما هنگامی که سگ ماده با دهان خود توپی را حمل میکرد و با دست خود به بازکردن محفظه می پرداخت ، سایر سگها به عمل " تقلید انتخابی " روی آورده و با دهان خود اقدام به باز نمودن محفظه میکردند . این نکته بدان معناست که برای سگها ، هدف از انجام هر کاری مهم است . در واقع ، این حیوانات با مشاهده درگیری دهان سگ ماده یاد شده ، به راه آسانتر روی آورده و درب محفظه ها را با دهان خود باز نمودند . اما هنگامیکه دهان سگ ماده آموزش دیده آزاد بوده و با دست خود محفظه را باز میکرد ، سایر سگها این نکته را دریافتند که دلیلی خاص برای انجام اینکار وجود دارد . بنابراین با تقلید از سگ یاد شده ، سعی در باز نمودن محفظه ها با دست خود نمودند .

تعداد زیادی از چنین مطالعاتی که به بررسی تشابهات قابل توجه شناختی ، میان انسان و سگ پرداخته است ظرف سال های اخیر مستند شده است . احتمال آن می رود که چنین تشابهاتی به دلیل نگهداری این حیوانات در منازل و ارتباط نزدیک آنها با انسانها باشد .

نتایج کامل این مطالعه در مجله Current Biology به چاپ رسیده است .
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos