پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

10 اموزش برای تغذیه همستر ها

10 اموزش برای تغذیه همستر ها
1- همسترها موجوداتی بسیار فعال با سوخت و ساز بالا هستند. اما این بدین معنا نیست که با هر بار خالی شدن ظرف غذا ، باید دوباره آن را پر کنید! همسترها مستعد چاقی و پیامدهای زیانبار آن نظیر دیابت ، عوارض قلبی عروقی ... و مشکلات کبدی هستند. به علاوه همسترها همیشه در گوشه و کنار قفس خود یک انبار مخفی غذا دارند! بنابراین نگران گرسنه ماندن کوچولوی شکموی خود نباشید.


2- بهترین انتخاب برای خوراک همستر، استفاده از خوراک آماده (پلت ) مخصوص همستر است که در واقع ترکیبی است از مغزها ، غلات و برخی سبزیجات خشک شده مغذی. در صورت عدم دسترسی به خوراک پلت مخصوص ( لطفا از پلت مرغی برای تغذیه همستر خود استفاده نکنید! ) می توانید در منزل ترکیبی از مغزها ( به استثنای بادام زمینی که برای همسترها مسمومیت زاست ) و دانه غلات آماده کرده و به عنوان بخشی اصلی خوراک همسترتان از آن استفاده کنید. تنها اشکال خوراک پلت یکنواخت و خسته کننده بودن آن است که می توان این مشکل را با مشوقهایی که در ادامه خواهد آمد به سادگی حل کرد. توجه داشته باشید که همه مغزها باید خام باشند؛ از مصرف مغزهای بوداده و شور جدا خودداری کنید.
3- همسترها علاقه زیادی به دانه آفتابگردان دارند ( ممکن است از بین اجزای مختلف غذا ، دانه آفتاب گردان را جدا کرده و بخورند) که متاسفانه به دلیل مقدار و نوع چربی موجود در این دانه ، مصرف بیش از حد آن چندان توصیه نمی شود . بهتر است مصرف آفتابگردان محدود شده و تنها به صورت تشویقی/ میان وعده ( دو تا سه بار در هفته و به مقدار کم ) خورانده شود.
4- مقدار خوراک روزانه مجاز ، یک قاشق غذاخوری ( یک بار در روز) از ترکیب بالا به عنوان وعده اصلی است. به شمااطمینان می دهم که همستر شما به غذای بیشتری نیاز ندارد!
5- بهترین زمان تغذیه ( وعده اصلی ) ، نزدیک به غروب آفتاب و تاریکی هواست. همستر جونده ای شبزی است و این زمان تغذیه با خصوصیات طبیعی حیوان سازگار تر است.

6- همستر برای حفظ سلامت دندانها و مقابله با رشد دائمی آنها به خوراکی های سخت برای جویدن نیازمند است. بلاکهای جویدنی مخصوص جوندگان ( ترجیحا مینراله ) ، اسنک ها و تشویقی های مخصوص جوندگان ، بیسکوییتهایی با شیرینی ناچیز ( مثل ساقه طلایی ) ، تشویقی های مخصوص سگ ، استخوانهای جویدنی مخصوص سگ و ... می توانند علاوه بر کمک به حفظ سلامت دندانها ، به عنوان تشویقی استفاده شوند. 
7- بیسکوییت یا استخوانهای مخصوص سگ بهتر است هر دو هفته یکبار و دراندازه های کوچک در اختیار همستر قرار بگیرند. تشویقی های مخصوص همستر را می توانید دو تا سه بار در هفته ، در ابتدای روز و همزمان با بیدار شدن حیوان و یا به عنوان میان وعده سرو کنید. میان وعده را فراموش نکنید و در عین حال زیاده روی هم نکنید. همستر به واسطه متابولیسم بالا و فعالیت زیاد در طول روز به میان وعده نیاز خواهد داشت. 
8- سومین بخش از رژیم غذایی مورد نیاز همستر به میوه و سبزیجات تازه اختصاص دارد. غذای تازه را به صورت تدریجی و در آغاز به عنوان تشویقی به رژیم غذایی همستر اضافه کنید. مصرف بیش از اندازه/ ناگهانی سبزیجات می تواند به اسهال و حتی مرگ حیوان منجر شود. مصرف میوه و سبزیجات برای ایجاد تنوع در خوراک و همچنین تامین برخی مواد مغذی ضرورت دارد. سبزی و میوه را به خوبی بشویید و به خوبی آبکشی کنید. ( حتی وجود مقدار ناچیز مواد ضدعفونی کننده ممکن است به مرگ همستر منجر شود ) می توانید از میوه و سبزیجات 4-3 بار در هفته و به مقدار اندک استفاده کنید. حتما باقی مانده سبزیجات را قبل از گندیدن از قفس همستر خارج کنید.
9- بهتر است از ظروف سرامیکی کوچک به عنوان ظرف غذا استفاده کنید. ظروف بزرگتر هم فضای زیادی از قفس را اشغال می کنند و هم شما را وسوسه خواهند کرد که غذای بیشتری بریزید! ظروف پلاستیکی جویده می شوند و لبه های تیز آنها ممکن است باعث ایجاد جراحت در همستر شود. ترجیا ظرف غذا را دور از محل استراحت همستر قراردهید . دور ترین نقطه از محلی که حیوان برای ادرار و مدفوع کردن استفاده می کند. بهتر است ظرف غذا را به صورت هفتگی و همزمان با نظافت قفس با آب گرم و کمی مواد شوینده شستشو دهید.
10- استفاده از این مواد در تغذیه همستر ممنوع است ( برخی از آنها برای همستر سمی و برخی دیگر به دلایل مختلف مضر هستند ) : شکلات ، سیر و پیاز ، لوبیا قرمز ( به ویژه به صورت خام ) ، کاهو ، بادام زمینی ، سیب زمینی ، غذاهای تند / شور/ شیرین / چرب .

PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread147413.html#ixzz3A5gSaapH 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی