پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چه زمانی سگها به غذای کم پروتئین نیاز دارند؟

چه زمانی سگها به غذای کم پروتئین نیاز دارند؟

مصرف پروتئین برای حفظ سلامت سگ ضروری است، با این حال گاهی ممنوعیت هایی در سگهای بیمار برای مصرف میزان پروتئین وجود دارد.
رژیم غذایی کم پروتئین هم مانند رژیم غذایی سگهای سالم دارای تنوع غذایی می باشد، این رژیم غذایی را گاها دامپزشکان برای درمان و کنترل برخی از بیماریها در سگها توصیه می کنند.
سگها به چه میزان پروتئین در رژیم کم پروتئین نیاز دارند؟
سگهای سالم روزانه 25 درصد از کل جیرۀ غذایشان را باید پروتئین تشکیل دهد. اما گروهی از سگها هستند که برای حفظ سلامت باید در برنامۀ غذایشان محدودیت مصرف پروتئین داشته باشند.
بطور مثال سگهایی که برای هضم این میزان پروتئین دچار مشکل و یا حتی مسمومیت می شوند باید با رژیم کم پروتئینی تحت درمان قرار گیرند.
این محدودیت 1.6 یا 1.7 گرم پروتئین برای هر کیلوگرم وزن سگ می باشد. مثلا یک سگ 7 کیلوگرمی باید روزانه 11 درصد پروتئین دریافت کند.
تشخیص این وضعیت بعد از انجام آزمایش تنها توسط دکتر دامپزشک امکان پذیر می باشد. تغییر رژیم پروتئنی غذایی سگ بدونه تجویز دامپزشک می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای حیوان بهمراه داشته باشد.
چه زمانی سگها نیاز به رژیم محدودیت مصرف پروتئین دارند؟
از مواردی که دکتر دامپزشک تشخیص به اجرای محدودیت مصرف پروتئین در وعده های غذایی سگ می دهد عبارتند از:
نارسایی های ژنتیکی کلیوی .
مشگلات مزمن کلیوی.
سنگ کلیه.
مشکلات ادراری.
نارسایی قلبی.
آلرژِی به مصرف پروتئین.
هضم پروتئین سبب تولید سموم آمونیاک می شود که حیوان سالم آنها را به وسیلۀ ادرار دفع می کند. اما این دفع آمونیاک تا زمانی بخوبی انجام می شود که کلیه ها سالم و عملکردی عادی داشته باشند.
در سگهایی که دچار مشکلات کلیوی هستند، با پائین آوردن سطح پروتئین مصرفی، میزان سموم حاصله از هضم پروتئین نیز کاهش پیدا می کند و به همین دلیل بدن نیاز به فعالیت بالا برای دفع سموم نخواهد داشت.
دستورالعمل غذاهای کم پروتئین در رژیم غذایی سگ
صاحبان بندرت می توانند غذاهای کم پروتئین را در لیست غذاهای آماده از پت شاپها تهیه کنند. از آنجایی که نیاز مصرف سگها به رژیم کم پروتئین انگشت شمار است، تولیدات کارخانه ها نیز در این زمینه بسیار محدود می باشد. در این بین فراموش نکنید که غذاهای آمادۀ کارخانه ای معمولا حاوی مواد نگهدارنده ای هستند که برای سگهای تحت درمان، مناسب نمی باشند. زیرا این مواد نگهدارنده شیمیایی می باشند و بدن سگ آنرا به عنوان مواد سمی شناسایی می کند که باید از طریق کلیه ها و کبد فیلتر شوند. و همین عمل می تواند فشار زیادی را بر روی این ارگانها وارد سازد.
بهترین روش تهیۀ غذا درخانه به وسیلۀ مواد طبیعی می باشد. مزیتی که تهیه غذا در خانه برای سگ دارد این است که شما می توانید غذای هر وعدۀ سگتان را با توجه به ذائقۀ آن تهیه کنید و هر روز از مواد متنوع در رژیم غذایی سگ استفاده کنید.
مطمئن باشید مواد غذایی که در اختیار سگ قرار می دهید دارای فسفر کم باشد. زیرا فسفر بالا توسط بدن انباشته می شود و باعث عدم تعادل بین کلسیم و پتاسیم می گردد.
افزایش سطح کلسیم در رژیم غذایی سگ مهم است، زیرا حیوان قادر به جذف آن به طور معمول نمی باشد. و اگر صاحبان بر میزان مصرف کلسیم دقت لازم را نداشته باشند این کمبود منجر به پوکی و شکستگی استخوان در حیوان خواهد شد.
سگ نیاز به مقدار زیادی ویتامین D3 دارد و حفظ آن در رژیم غذایی حیوان بسیار مهم می باشد.
در رژیم غذایی سگ باید از موادی با فیبر بالا و پروتئین پایین استفاده شود. فیبر باعث فعالیت بیشتر حرکات روده شده و سبب دفع سریع سموم از بدن حیوان می شود.
مانند: سبزیجات، میوه ها و غلات که شامل گوجه فرنگی، سیب، بلغور جو دوسر، ذرت، کدو تنبل، هویج، نخود فرنگی و... می شود.
استفاده از کربوهیدراتها در رژیم غذایی بهترین راه حل برای سگهایی است که با مشکلات کبدی روبرو هستند.
مانند: برنج و سیب زمینی و سبزیجات
پروتئین مورد نیاز را باید از عدس، لوبیا، گوشت تازۀ ماهی و یا مرغ تهیه نمود. لبنیات و سویا سرشار از پروتئین هستند و جایگزین مناسبی برای پروتئین گوشت قرمز می باشند.
از مواد غذایی چون جو، گوشت قرمز، کره حیوانی، شیر و ماست پرچرب، خامه و ... باید در تغذیۀ این گروه از سگها اجتناب کرد.
بسیاری از دامپزشکان معتقد هستند که نباید پروتئین را بصورت کامل از غذای این گروه از سگها حذف کرد، بلکه باید میزان مصرف آن را کاهش داد و از پروتئین گیاهی در جیرۀ غذایی استفاده کرد، زیرا پروتئین سبب پشتیبانی و نگهداری از عملکرد کبد و بازسازی آن و دیگر بافتهای بدن می شود و حذف پروتئین به صورت کامل از جیرۀ غذایی سگ به علت بازسازی نشدن بافتهای آسیب دیده سبب ایجاد شرایط سخت تر در بیماری حیوان می شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی