پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

نگهداری از مارهای عظیم الجثه به عنوان پت

نگهداری از مارهای بزرگ، دور جدیدی از تعهدها در زندگی شما خواهد بود. مقاله پیش رو، تعدادی از نکات لازم برای شما را که پیش از خرید یک مار که میتواند در سنین بلوغ اندازه بزرگی داشته باشد را خاطر نشان میکند.

 

 

 

 

نگهداری از مارهای عظیم الجثه به عنوان پت

 

 

 

 

 

 

 

 

محل مناسب برای زندگی طولانی مدت مار

 

یک پیتون شطرنجی با طول ۵۰ سانتی متر به راحتی در یک ویواریوم با حجم ۳۰ گالن زندگی میکند در حالی که این فضا به هیچ وجه برای یک پیتون شطرنجی بزرگ و بالغ کافی نیست. پیش از اینکه ماری را خریداری کنید که طول زیادی پیدا خواهد کرد، اطمینان حاصل کنید که میتواند فضای موردنیاز برای زندگی این حیوان را فراهم کنید. به دلایل متعددی (مانند زنده ماندن) نمیتوانید مار را در محلی خارج از محیط منزل نگهداری کنید.

 

شما نه تنها نیاز به فضای کافی برای قرار دادن ویواریوم مار خواهید داشت، بلکه هزینه کافی برای خریدن چنین محفظه بزرگی را نیز باید داشته باشید. برای خرید چنین ویواریومی معمولا باید چند صد دلار پرداخت کنید. اگر شما فقط به دنبال یک مار زیبا هستید، بهتر است که گزینه ای از بین مارهای کوچکتر را انتخاب کنید.

 

 

 

غذا دادن به مارهای بزرگ

 

مارهای بزرگ، با توجه به اندازه بدن شان، طعمه های بزرگی میخورند. مسلما طعمه های بزرگتر، قیمت بالاتری نسبت به طعمه های کوچک دارند. غذا دادن به یک مار بوآ که در هر وعده یک الی دو عدد موش صحرایی به قیمت چند دلار میخورد به طور کلی با غذا دادن به یک پیتون بارمس ۴ متری که در هر هفته، طعمه هایی نظیر خوک های کوچک را میخورد متفاوت است. در اینجا دو مسئله وجود دارد، مسئله اول توانایی شما در توانایی نگه داشتن و غذا دادن با چنین حجم بالایی است و مسئله دوم، توانایی مالی شما در پرداخت هزینه های خوراک چنین مار غول پیکری است که مسلما هزینه کمی نخواهد داشت.

 

 

 

ارتباط ایمن با مارهای عظیم الجثه

 

اگر بخواهیم به شکل صادقانه با مسئله روبه رو شویم باید بگوییم که مارهای بزرگ، توانایی به خطر انداختن جان شما را دارند و این مسئله نه تنها متوجه شما، بلکه متوجه تمام افرادی که به این مار نزدیک میشوند هم میشود. چنین ماری به هیچ عنوان یک اسباب بازی نیست که شما بتوانید در زمان هایی که میخواهید، آن را به دوستان خود نشان داده و از سر و گردن خود آویزان کنید. آنها قادرند در صورتی که برخورد بدی با آنها کنید به راحتی شما را بکشند.

 

اگر شما یک زن تنها با قد ۱۶۰ سانتی متر هستید و از چنین ماری به تنهایی نگهداری میکنید مسلما خود را در معرض خطری جدی قرار داده اید. تصور کنید مار شما نیاز به ویزیت شدن توسط دامپزشک را داشته باشد و شما مجبور باشید مار ۴ متری خود را از ویواریوم خارج کنید و برای این کار هیچکس را برای طلب کمک نداشته باشید. نکات عنوان شده به این معنی نیست که خانم ها توانایی لمس کردن مارهای بزرگ را ندارند اما حقیقت این است که در هنگام لمس کردن چنین مارهایی، حتی یک اشتباه کوچک میتواند به قیمت جان شما تمام شود.

 

دست زدن و نگهداری کردن از مارهای عظیم الجثه، تفریح و سرگرمی بسیار جالبی است، اما حقیقت این است که بیشتر افرادی که از چنین مارهایی نگهداری میکنند توانایی نگهداری از آنها را در زمانی که بیش از ۴ متر طول و نزدیک به ۱۰۰ کیلو وزن پیدا میکنند ندارند. به همین دلیل است که بهتر است هر فرد تازه کار، نگهداری از مارها را با یک نمونه کوچک و ساده آغاز کند.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos