پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

دلفين دومين جاندار باهوش جهان


جام جم آنلاين: مطالعات جديد و اسکن مغزي دلفينها نشان مي دهد اين ماهي هاي دوست داشتني پس از انسان دومين جاندار باهوش در جهان هستند و از قابليتهاي احساسي و درکي بسيار بالايي برخوردارند.

به گزارش خبرگزاري مهر، زماني که مقياسهاي هوش انساني براي اندازه گيري هوش ديگر جانداران مورد استفاده قرار گيرد، اين دلفينها هستند که پس از انسان از نظر قدرت تفکر در رتبه دوم هوشمندترين موجودات جهان قرار مي گيرند. بر اساس مطالعات جديد دلفينها قادر به انجام مهارتها و هشياري هايي هستند که در گذشته تنها به انسانها نسبت داده مي شده است.
اسکنهاي جديد «ام آر آي» نشان مي دهد مغز دلفينها نسبت به ابعاد بدن آنها در مقايسه با نسبت ابعاد مغز به بدن جانداري در اندازه يک دلفين چهار يا پنج بار بزرگتر است که اين پديده در مورد انسان نيز وجود دارد.
به گفته محققان دانشگاه اموري در صورتي که از ابعاد مغز به عنوان استانداردي براي هوش جاندار استفاده کنيم مي توان نتيجه گرفت که دلفينها دومين جاندار هوشمند جهان به شمار مي روند و از نظر قدرت مغزي پس از انسان در رتبه دوم قرار گرفته اند.
محققان معتقدند که اندازه مغز دليلي نيست که به تنهايي بتواند ميزان هوشمندي جاندار را به اثبات برساند به همين دليل دو مدرک ديگر را به منظور اثبات نظر خود ارائه کرده اند.
گستردگي غير طبيعي ويژگي هاي متنوع نئوکورتکس مغز دلفينها - بخشي از مغز که با تفکر برتر و پردازش اطلاعات احساسي در ارتباط است - اولين مدرکي است که محققان از آن براي اثبات ايده خود استفاده کرده اند و مدرک دوم مهارتهاي رفتاري شبه انساني اين جانداران است. مطالعاتي که بر روي رفتارهاي اين جانداران صورت گرفته نشان مي دهد دلفينها از توانايي هاي رفتاري مانند خود شناسي در برابر آينه، فراگيري فرهنگ، درک سيستمهاي ارتباطي مبتني بر نماد و درک مفاهيم انتزاعي برخوردارند.
با توجه به اين توانايي ها محققان اعلام کردند نمايشهايي که در پارکهاي آبي توسط دلفينها اجرا مي شود خطرات بالقوه روانشناسانه اي براي اين جانداران هوشمند و حساس در پي دارد و تصور نادرست و خطايي را از توانايي هاي طبيعي هوش اين جانداران به نمايش مي گذارد.
مطالعات نشان داده است در زمان شناي دلفينها، زماني که اين جانداران توسط قايقها به منظور تشکيل يک گله به کنار يکديگر هدايت مي شوند، برخي از آنها به اندازه اي هراسان مي شوند که در اثر حمله قلبي مي ميرند. ديگر دلفينها در اثر خستگي ناشي از تلاش زياد براي آزادي جان خود را از دست داده و بقيه آنها در اثر به دام افتادن در تورها به شدت آسيب ديده يا مي ميرند.
بر اساس گزارش ام بي سي، شواهد علمي نشان مي دهد دلفينها به اندازه اي حساس و آسيب پذير هستند که در زماني که مجبور به زندگي در اتاقکهاي انفرادي در پارکهاي آبي مي شوند به شدت عذاب کشيده و در معرض آسيبهاي شديد روحي قرار مي گيرند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos