نیازهای تغذیه ای ماهیها کدامند ؟
پروتئین ها ، چربی ها ، کربوهیدرات ها یا قندها ، ویتامین ها ، مواد معدنی . 

پروتئین ها : یکی از اجزا مهم غذا هستند که در همه غذاهای جانوری و در اغلب غذاهای گیاهی وجود دارند . موارد مصرف و کاربرد پروتئین در ماهی عبارتند از : 
- ساختن بافت ها یا اندام های جدید یا رشد و توسعه آنها 
- در موارد خاص ، تولید انرژی از آن و تامین نیاز بدن به انرژی 
ماهیهای گوشتخوار بیشتر پروتئین مورد نیاز خود را فقط می توانند از غذاهای جانوری و هضم آنها , تامین کنند . ماهیان گیاهخوار نیزفقط قادرند با خوردن گیاهان و هضم آنها پروتئین مورد نیاز را جذب بدن خود کنند . 

میزان نیاز به پروتئین در ماهیان گوشتخوار بیشتر از ماهیان گیاهخوار و همه چیز خوار است . با توجه به نقش اصلی پروتئین در بدن ماهی که ایجاد زمینه برای رشد است ، بچه ماهیها و ماهیهای جوان به مقادیر بیشتری از پروتئین نیاز دارند ، زیرا رشد آنها بیشتر و سریع تر است و به تدریج با افزایش سن که سرعت رشد ماهی کاهش می یابد ، میزان نیاز به پروتئین کمتر می شود . در صورت تامین نشدن پروتئین ماهی ها به حد کافی ، رشد ماهی کاهش می یابد . 
- میزان مقاومت ماهی در برابر بیماری ها کم می شود . 
- بنابراین سالم و سرحال بودن و برخورداری ماهی از رشد کافی نشانه این است که ماهی پروتئین مورد نیاز بدن خود را به حد کافی از غذاهایی که می خورد ، تامین و دریافت می کند . 

چربی ها :

یکی دیگر از اجزا غذا هستند . چربی ها یک منبع غنی از انرژی برای سلول های بدن به حساب می آیند ، زیرا از سوختن آنها در داخل سلول های بدن مقادیر زیاد انرژی تولید و آزاد می شود . بطور کلی نقش های مهم آن ها در بدن ماهی عبارتند از :
-نقش ساختمانی یا حضور در ترکیب برخی قسمت های بدن ماهی و کمک به رشد و توسعه اندام های بدن . 
-جزء بعضی از مایعات و ترشحات مهم بدن هستند که در بدن وظایف مهمی بر عهده دارند . 
- کمک به جذب برخی از ترکیبات و مواد غذایی حاصل از هضم غذا در دستگاه گوارش ماهی مانندبرخی ویتامین ها . میزان چربی که وارد بدن ماهی می شود باید در حد تامین نیاز باشد ، زیرا در صورت کافی نبودن میزان آن ، رشد ماهی کاهش می یباد و بالاتر بودن میزان چربی از حد نیاز ماهی نیز مشکلاتی را برای ماهی به دنبال خواهد داشت . ماهیها از نظر مقدار چربی مورد نیاز باهم یکسان نیستند ، برای مثال ماهی آزاد به مقادیر بالاتر و گربه ماهی به مقادیر بسیار کمتر چربی نیاز دارد . 

کربوهیدرات ها یا قندها :
این دسته از ترکیبات غذایی به عنوان منبع انرژی برای ماهیها هستند . از نظر میزان اهمیت ، کربوهیدرات ها بعد از پروتئین ها و چربی ها قرار می گیرند . انواع ماهی ها ااز نظر مقدار توانایی هضم و استفاده از کربوهیدرات ها باهم یکسان نیستند و ماهیهایی که در آب های گرم زندگی می کنند ، بهتر از ماهیهای آب های سرد و دریا می توانند کربوهیدرات را هضم و جذب کنند ، زیرا شیره ها و ترشحات گوارشی مربوط به هضم کربوهیدرات ها در این ماهیها فعال تر است . 

ویتامین ها :
از دیگر ترکیبات غذایی مورد نیاز ماههی هستند ، مانند ویتامین ها ی a.b.c و ..... که باید به میزان نیاز وارد بدن ماهی شوند ، زیرا از اهمیت بسیار زیاد در سلامتی و رشد ماهی برخوردارند و همچنین برای انجام بسیاری از فعالیت های مهم بدن ، وجود مقادیر کافی آنها ضروری است . 

مواد معدنی :
شامل آهن،منیزیم ، کلسیم و فسفر می باشند که ماهی به آنها نیاز دارد . ماهیهای مختلف که در آب های متفاوت زندگی می کنند ، از نظر مقدار مواد معدنی مورد نیاز یکسان نیستند . ماهیان دریایی که در آب شور دریا زندگ می کنند ، میتوانند بخشی از مواد معدنی مورد نیاز خود را از آب دریا تامین کنند. اما در ماهیان آب شیرین این امکان پذیر نیست ، زیرا میزان غلظت خون و مایعات بدن این ماهیها از آب شیرین بالاتر است . 

در زمان نزدیک به رسیدن ماهی به بلوغ جنسی ، نیاز ماهی به برخی تر کیبات غذایی از حد عادی آن بیشتر می شود ، مانند پروتئین ها ، مواد معدنی و ویتامین ها
هر چه اندازه غذای خورده شده توسط ماهی کوچکتر باشد ، هضم آن سریع تر و زودتر انجام می شود و به همین دلیل زودتر از دستگاه گوارش یا معده و روده ماهی عبور خواهد کرد . 

- درجه حرارت آب یا دمای آب :

هدف از ماندن یا توقف غذا در دستگاه گوارش ماهی ، هضم آن و سپس جذب به بدن است . با بالا رفتن دمای آب عمل هضم غذا در معده و روده ماهی با سرعت بیشتری انجام می شود . به همین دلیل با افزایش دمای آب ، عبور غذا از دستگاه گوارش ماهی سریع تر انجام میشود و مدت توقف غذا در این دستگاه کاهش می یابد . 

غذا و تغذیه در ماهی