پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

فیل ماهی و میکتوفیده دارای طولانی ترین و کوتاهترین عمر در بین ماهیان

ف
حکیم مهر - مدیر گروه آبهای داخلی بخش ذخایر بیولوژیک و ارزیابی موسسه تحقیقات شیلات ایران گفت: فیل ماهی با ‪ ۷۰‬سال عمر در آبهای شمال کشور و میکتوفیده با یک سال عمر در آبهای جنوب کشور زندگی می‌کنند و به ترتیب طولانی‌ترین و کوتاهترین عمر را در بین ماهیان آبهای شمال و جنوب دارند.
فرخ پرافکنده که در خصوص ماهیان شمال کشور صحبت می‌کرد افزود: تاکنون مسن‌ترین ماهی با نام فیل ماهی از خانواده ماهیان خاویاری با ‪ ۷۰‬سال عمر در شمال کشور شناسایی شده است.
وی اظهارداشت: همچنین جوان‌ترین ماهی در شمال کشور با ‪ ۹‬سال عمر کیلکا به حیات خود ادامه می‌دهد.
مدیر ذخایر خلیج فارس و آبهای عمان موسسه تحقیقات شیلات ایران نیز در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا گفت: در آبهای جنوب کشور ، مسن‌ترین ماهی حدود ‪ ۲۰‬سال و جوان‌ترین زیر یک سال عمر می‌کنند.
تورج ولی نسب افزود: مسن‌ترین ماهی مانند سرخو و جوان‌ترین از نوع میکتوفیده از خانواده فانوس ماهیان است.

* تعیین سن ماهیان برای بهره برداری پایدار از ذخایر آبی کشور

پرافکنده با تاکید بر اهمیت تعین سن ماهیان برای حفظ ذخایر دریایی گفت:
براساس سیاست‌های بهره برداری پایدار از ذخایر آبی کشور تعیین سن ماهیان امری ضروری است، زیرا بر اساس صید مسوولانه می‌گویند بهتر است ماهیان حداقل یک بار تخم ریزی کنند بعد صید شوند.

وی ادامه داد: با این کار به پشتوانه ذخایر دریایی آسیب وارد نمی‌شود.
میکتوفیده با اشاره به اینکه دو روش برای تعیین سن ماهیان وجود دارد توضیح داد: یک روش کلی است و برای ماهیانی است که به صورت گله‌ای در آبهای شمال زندگی می‌کنند ، یک عدد کلی داده می‌شود و در واقع دراین روش به تعیین سن ماهیان نیازی نیست.
پرافکنده ادامه داد: اما در خصوص روش دیگر تعیین سن ، ماهیانی که در آبهای معتدل زندگی می‌کنند در فصل تابستان و زمستان میزان رشدشان متفاوت است ، به عبارتی رشد ماهیان در تابستان تندتر و در زمستان کندتر است.
وی با اشاره به اینکه برای تعیین سن ماهیان از رشد ساختمان استخوانی آنها استفاده می‌شود گفت: فلس ، سنگ گوش ، مهره‌ها و اپرکول یعنی همان پوششی که روی آبشش ماهی وجود دارد از جمله نمونه‌هایی است که برای تعیین سن ماهیان استفاده می‌شود.
وی با بیان اینکه بهترین گزینه برای تعیین سن همان سنگ گوش است گفت:
ماهیان در زمان کمبود غذا از فلس خود تغذیه می‌کنند ازاین رو فلس ماهی منبع زیاد دقیقی برای تعیین سن نیست.

مدیر گروه آبهای داخلی بخش ذخایر بیولوژیک و ارزیابی که خود کتابی در زمینه تعیین سن ماهیان نوشته است افزود: برای حفظ ذخایر بهتر است با توجه به سن ماهیان اقدام به صید آنها کنیم.
همچنین مدیر ذخایر خلیج فارس و آبهای عمان نیز گفت:
برای تعیین سن ماهیان در جنوب کشور تاکنون برروی گونه‌های زیادی از جمله حلوا سفید، شوریده، سنگ سر، شیرماهی ، حلوا سیاه، هامور و سرخو کار شده است که این مطالعات همچنان ادامه دارد.

ولی نسب در پایان اظهارداشت: میزان رشد ماهیان شمال با جنوب متفاوت است ، منطقه جنوب از نظر اکولوژیکی یک منطقه نیمه گرمسیری و شمال معتدله است از این رو میزان رشد ماهیان آنها نیز با هم متفاوت است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos