پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تهران درخت مي خواهد يا چمن؟

 دکتر فرهنگ مراقي - امروزه اهميت کاشت درختان در شهرها و اطراف آن بر کسي پوشيده نيست. درختان به عنوان تصفيه‌کنندگان هوا و ريه‌هاي شهري نقش بسزايي در تلطيف هوا از يک طرف و ايجاد محيط دلپذير براي زندگي از طرف ديگر بازي مي‌کنند.هر ساله هزينه‌هاي زيادي براي درخت کاري در بوستان‌هاي شهري، حاشيه اتوبان‌ها و کمربندهاي سبز اطراف شهرها صورت مي‌گيرد. از طرف ديگر بايد با صرف هزينه‌هاي مستمر و دايمي اين گونه‌هاي کاشته شده آبياري و محافظت گردند. بسياري از جنگل¬¬کاري‌هاي شهري به جهت نيازهاي آني کشت شده و به نظر مي¬رسد که با توجه به گونه‌هاي استفاده شده از آنها ديدگاه‌هاي بلند مدت در انتخاب درختان مد نظر ناست.
در حال حاضر با مراجعه به وب‌گاه‌هاي مختلف که نسبت به معرفي گونه‌هاي درختي براي جنگل کاري يا درخت کاري شهري معرفي مي‌شوند حداکثر به نياز آبي آنها، تحمل آنها به گرما و سرما، زيبايي ظاهري و در مراحل بعدي به ميزان مقاومت آنها به آفات و بيماري‌ها اشاره مي‌شود. در حال حاضر به نظر مي‌رسد که در تهران نيز بيشتر اين موارد مورد توجه است. ليکن ساير موارد ديگر از قبيل ميزان آلرژي‌زايي درختان و اثرات دگرآسيبي آنها با ساير گونه‌هاي گياهي کمتر مد نظر است.
يکي از مهمترين اهدافي که در بحث درخت کاري شهرهايي که شهرداري‌هاي آنها خود کفا است، اين است که در زمان بهره‌برداري از درختان- زماني که درختان مسن مي‌گردند و نياز به قطع آنها است و يا به دليل برخورد يا نزديکي به ابنيه شهري نياز به قطع آنها است. درآمد حاصل از فروش آنها تا چه ميزان از هزينه انجام شده براي کاشت و نگهداري آنها را در طي سال‌هاي بهره‌برداري مي‌تواندجبران کند. به عبارت بهتر در يک آينده بلندمدت جنگل‌هاي درون شهري يا حاشيه شهري بايد بتوانند هزينه کاشت و نگهداري خود را تامين کنند، حتي اين اميد را بايد داشت که موجب درآمدزايي نيز گردند.
واقعيت آن است که در حال حاضر گونه‌هاي کاشته شده قديمي در تهران تا حدي نسبت به آلودگي هوا در حال واکنش و حذف تدربجي هستند که به طور مشخصي مي‌توان به درختان چنار، نارون، اقاقيا..... که هريک به دليل نسبت به شرايط موجود واکنش داده و در حال حاضر تا حد زيادي کاشت آنها محدود شده است اشاره نمود.
از طرف ديگر نياز به جايگزيني گونه‌هاي فوق سبب گشته که هر از گاهي گونه‌هاي جديدي مطرح و کاشت گردند که در سالهاي اخير به کشت گسترده سرو نقره¬اي و اخيرا هم نوع کاکوزاي توت سفيد و اکاليپتوس مي‌توان اشاره کرد. ليکن اگر در سطح شهر تهران، ارتفاعات شمال شهر و يا درزمين‌هاي حاشيه شهر گشت‌وگذاري صورت گيرد نهال‌هاي هيکدام از اين گونه به صورت خودرو در زمين‌هاي باير داخل و خارج شهر مستقر نشده و تشکيل توده نداده‌اند. ليکن اگر بتوان از يک يا چند گونه مهاجم که توانايي بالايي در استقرار داشته باشد استفاده نمود بسياري از مشکلات خود به خود حل مي‌گردد مثل حالتي که در جنوب ايران براي يکي از واريته‌هاي اکاليپتوس پيش آمده و تا حدي توسط مردم پذيرفته شده که به آن نام محلي بيدي داده‌اند. با بررسي صورت گرفته توسط کارشناسان اين شرکت هم اکنون برخي از گونه‌هاي وارداتي در سطح شهر تهران مستقر شده و در حال حيات هستند با بررسي سابقه اين گونه‌ها مشخص گرديده که حداقل يکي از آنها نيز در گذشته در برخي کشورها به عنوان گونه مهاجم وارد شده و هم اکنون به عنوان يک گونه کاملا پذيرفته شده مورد استفاده است. بررسي نشان داده که برخي از اين گونه‌هاي مهاجم، در برخي از زمين‌هاي باير حاشيه و داخل شهر تهران وارد شده و در حياط تعدادي از منازل به صورت خودرو مستقر شده‌اند. متاسفانه به محض اينکه گفته مي‌شود گونه مهاجم است در مقابل آن موضع گيري مي‌شود اما يک مثال قديمي مي‌گويد: برخي در جلوي توفان ديوار مي‌سازند و برخي آسياب بادي
بررسي نشان داده که يکي از اين گونه‌هاي مهاجم در يک دوره حدود 200 ساله که توسط مهاجران به ايالت ويرجينيا آمريکا وارد شده است. تشکيل جنگل‌هاي نسبتا خالصي به مساحت 67 ميليون فوت مربع در اين ايالت داده است نکته منحصر به فرد اين موضوع آن است که جنگل‌هاي حاصل عموما بر روي خاک‌هاي فقير يا تخريب يافته و در حاشيه بزرگراه‌ها و جاده‌ها مستقر شده‌اند.
به عبارت بهتر زمين‌هاي حاصلخيز و مرغوب به جهت کشت محصولات و گونه‌هاي بومي به کار رفته در حالي که زمين‌هاي نامرغوب که مورد توجه نبوده توسط اين گونه اشغال شده است. بر خلاف برخي ديدگاه‌ها که بيان مي‌دارند با اين گونه‌ها بايد مقابله گردد در آنجا گفتند چگونه مي‌توان از خود اين گونه براي مهار آن استفاده نمود، پس از بررسي‌هاي مشخصي به جهت يافتن کاربردهاي چوب، برگ، شهد، گرده و اسانس اين گونه را انجام داده و سپس براساس آن به درآمدزايي‌هاي متنوعي دست يافتند که قسمتي از اين درآمد صرف محدودسازي دامنه پراکنش گونه گرديد تا رويشگاه‌هاي طبيعي هم در معرض فشار و نابودي قرار نگيرد. امروزه در خارج از کشور از اين گونه، انواع الوار به جهت توليد وسايل خانگي و شهري، انواع زغال، خمير کاغذ، نئوپان، توليد عسل و ابريشم بدست مي‌آيد. که تصوير برخي از کاربردهاي آن در ذيل مشخص گرديده است:

قطع درخت وتهيه الوار

توليد ابريشم

ساخت روکش و لوازم ظريف

استفاده از الوار وتوليد زغال
به نظر مي‌رسد با توجه به اينکه در اقليم‌هاي مختلف ويژگي‌هاي درختان تغيير مي‌کند با انجام يک مطالعه جامع که شامل بررسي نوع چوب، خمير کاغذ، آلرژي‌زايي، نوع هوموس توليدي و تعداد ديگر از پارامترهاي موردنياز ما است، مي‌توان از اين گونه مهاجم که امروز به راحتي در تهران و برخي از شهرهاي ديگر مستقر شده هم به عنوان يک گونه زينتي به جهت استفاده از آن در پارک‌ها و معابر و کمربند سبز حاشيه شهري استفاده نمود و از طرف ديگر با احداث انواع کارگاه‌هاي هدفمند نسبت به استفاده از چوب و ساير مواد استحصالي از آن اقدام نمود.
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos