اولین نکته توجه داشته باشید او همه چیز را بلد نیست و انجام نخواهد داد! این وظیفه شماست تا بعنوان یه تربیت کننده با صبر و انرژی خود او را به یادگیری تشویق کنید . اگر صبر و انرژی را بطور مساوی بکار ببرید حتما در پایان کار یه سگ تربیت شده ی خوب خواهید داشت

در تربیت باکسر صبور بودن خیلی حیاتی است . او که همه چیز را یک روزه یاد نمیگیرد! این امر زمان میبرد پس با صبر و تحمل و بصورت پیوسته این کار را ادامه دهید بخاطر داشته باشید لحظه ها با ارزش هستند .

هیچوقت تربیت را بعنوان مشکل نگاه نکنید بنابراین این زمان را بعنوان یک تفریح برای شما و سگتان در نظر بگیرید . تربیت او یک فرصت مناسب برای ایجاد یک رابطه ی محکم بین شماست .

حتما آلفاپذیری را به او بیاموزید او میبایستی متوجه شود که شما رئیس هستید . با چند اقدام ساده میتوان این نکته را نشان داد مثلا همیشه اول غذای خود را میل کنید سپس به او اجازه ی خوردن غذا را بدهید و هیچ زمانی اجازه ی نافرمانی به او ندهید همچنین یک راه ساده اینکه نگذارید جلوتر از شما و یا افراد خانواده تان قدم بزند.

همیشه از ساده شروع کنید بهترین نقاط برای شروع " نشستن " , " ماندن " و " خوابیدن " است . هر زمانی که او این نکات را فرا گرفت میتوانید مراحل پیشرفته تری را شروع کنید . 

در تربیت همیشه استوار و ثابت قدم باشید اگر استوار نباشید او از ادامه دلسرد و مایوس میشود . بطور مثال وقتی محکم میگویید " بشین " و او انجام نمیدهد عصبی نشوید تنها او را به اینکار آشنا کنید همچنین هیچ زمانی دستورات را تغییر ندهید اگر از نشستن امتناع کرد بطور مثال نگویید " همین حالا بشین " به یاد داشته باشید سگ ها کلمات را میاموزند نه جملات را . 

تربیت درست زمانی تکمیل است که نیازی به تکرار فرامین نباشد پس وقتی دستور " بخواب " را میدهید هیچ زمان تکرارش نکنید به او نشان دهید درست این است که فقط انجام دستور نخست تشویق در پی دارد . اگر اینکار را انجام ندهید حتما در آینده به مشکل خواهید خورد . 

همیشه تشویقی به همراه داشته باشید بطور مثال مقداری غذای مخصوص سگ یا خوراکی های مورد علاقه ی او .

بعضی اوقات تربیت باکسر کمی نا امید کننده است و اما سعی کنید انرژی تان را حفظ کنید و همچنین بخاطر داشته باشید هیچ زمانی از تنبیهات بدنی استفاده نکنید فقط به آرامی و خونسرد کار خود را ادامه دهید تا هم شما و هم سگ شما اوقات خود را به خوشی بگذرانید.

در آخر تربیت باکسر نیازمند زمان و تلاش هم از سوی شما و هم از سوی سگتان است پس با استفاده از تلاش و گذاشتن وقت میتوانید یک سگ تربیت شده داشته باشید تنها نکات بالا را رعایت و تلاش و زمان را فراموش نکنید . بعدا بخاطر تربیت درست از خودتان تشکر خواهید کرد!

تربیت باکسر

منبع :Ir Boxer باکسر ایران