پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تحویل سکه‌های پیش‌فروشی طی روزهای آینده

تحویل سکه‌های پیش‌فروشی طی روزهای آینده
جدیدترین مرحله پیش فروش سکه بانک مرکزی در حالی از اسفند ماه سال گذشته آغاز و به دلیل «استقبال کم متقاضیان» در پایان همان ماه متوقف شد که دیروز ريیس‌کل بانک مرکزی از تحویل پیش از موعد سکه‌های پیش‌فروش شده در این مرحله خبر داد.

 وی همچنین از افزایش چشمگیر تزریق ارز به مرکز مبادلات ارزی توسط بانک مرکزی خبر داد و افزود: این روند در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

محمود بهمنی در گفت‌وگو با «تسنیم» در خصوص تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده زمستان سال گذشته اظهار کرد: «تمام کسانی که سال قبل در دور سوم پیش‌فروش سکه برای مقاطع 6 ماهه اقدام به پیش خرید سکه کرده‌اند می‌توانند ظرف چند روز آینده برای تحویل گرفتن سکه‌های خود به شعب بانک‌های عامل مراجعه کنند.»

وی افزود: «بانک مرکزی آمادگی کامل برای تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده پیش از شهریورماه را دارد و به همین دلیل ظرف چند روز آینده بسترهای اجرایی لازم در این خصوص فراهم خواهد شد.» به گفته ريیس‌کل بانک مرکزی «خریداران سکه‌های پیش‌فروش شده در زمستان سال قبل در صورت تمایل نسبت به تحویل سکه‌های پیش‌خریدی در روزهای آینده می‌توانند اقدام کنند.»

دور تازه پیش‌فروش سکه‌ طلا هشتم اسفند سال گذشته آغاز شد و تا بیست و هشتم این ماه ادامه یافت. این سومین فاز پیش‌فروش سکه محسوب می‌شود که به نسبت سه دوره قبلی با استقبال کم شهروندان روبه‌رو شد؛ تا جایی که بانک مرکزی ترجیح داد مرحله جدید پیش فروش سکه را متوقف کند.

بنا بر آمار موجود که از سوی بانک مرکزی ارائه شده ، طی چهار مرحله پیش فروش سکه و تا آخرين روز سال گذشته ۹ ميليون و ۵۰۰ هزار سكه پيش‌فروش شده است.

سهم فاز چهارم (اسفند 91) حداکثر ۵۰۰ هزار سکه برآورد می‌شود. در دو فاز نخست ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار سکه به فروش رفته است. بانک مرکزی بهای سکه‌ پیش‌فروشی را با سر رسید ۶ ماهه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان تعیین کرده بود که با قیمت بازار تفاوت چندانی نداشت. بهای خرید آزاد هر قطعه سکه طرح قدیم پس از تعطیلات نوروز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود. استقبال ناچیز مردم بانک مرکزی را وادار کرد یک هفته بعد قیمت‌های پیشنهادی را ۵۰ هزار تومان کاهش دهد.

این اقدام نیز به دلیل افت بهای طلا در بازار چندان موثر نبود. ضمن این که خریداران مجبورند هنگام تحویل گرفتن سکه‌ها، ۶ درصد مالیات بپردازند. بنا بر برآوردها، حجم نقدینگی به حدود ۴6۰ هزار میلیارد تومان رسیده است و روند رو به رشد افزایش نقدینگی، یکی از عوامل موثر در بالا رفتن میزان تورم محسوب می‌شود. مرکز آمار ایران در گزارشی که دهم فروردین منتشر شد میزان تورم در دوازده ماه منتهی به اسفند ۹۱ را نسبت به دوره مشابه سال پیش ۳۱/۵ درصد اعلام کرده است.

نوسان قیمت‌ها در بازار

بهای ارز دیروز هم دوباره نوسانی شد و البته روند افزایشی قیمت آن تا ظهر بیشتر دوام نیاورد و قیمت‌ها در مسیر بازگشت تا ساعت 15 اندکی از قیمت باز شده نیز پایین‌تر ایستاد. برخی عوامل افزایشی و کاهشی موثر بر بازار ارز را می‌توان از لابه‌لای اخبار بازار سهام و بازار پول پیدا کرد. در عین حال مسائل منطقه ای نیز همچنان مورد توجه بازار قرار می‌گیرد.

روز گذشته بلوکی دیگر از سهام شرکت‌های وابسته به پتروشیمی برای عرضه در بورس دچار مشکل شد و بالابودن قیمت این سهم عملا عرضه آن را به بعد از انتخابات موکول کرد. دیروز مقرر شده بود كه تعداد 450ر1ميليون سهم معادل 5 درصد از سهام شرکت سرمايه‌گذاري نفت و گاز و پتروشيمي تامين (تاپیکو)متعلق شرکت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي عرضه شود، اما به دليل عدم توافق خريدار و فروشنده عرضه سهام اين شركت انجام نشد.

خريداران براي اين سهام قيمت 2500 ريالي را در نظر گرفته بودند اين در حالي است كه فروشنده قصد داشت سهام اين شركت را به قيمت 3200 ريال به فروش برساند. از آنجا كه تا پايان وقت معاملات، توافق بر سر قيمت سهام صورت نگرفت و كشف قيمت انجام نشد. در بروز این اتفاق مصوبه اخیر مجلس در خصوص رد پیشنهاد حذف تزریق 26 درصد از درآمد پتروشیمی‌ها به صندوق توسعه ملی نیز مهم ارزیابی شده و تعلل برای خرید و ارزنده بودن این سهم زیر سوال رفته بود.

بازار سهام دیروز هم در این مسیر نزدیک به 2 درصد افت تجربه کرد و 834 واحد دیگر کاهش یافت. بازار ارز از این منظر نیز دچار افزایش قیمت انتظاری شد. در این مسیر همچنین برخی تردیدها در خصوص نتیجه مطلوب دیدار جلیلی و اشتون در استانبول بر تنور افزایش قیمت‌ها در بازار می‌دمید.

در عین حال خبر تحویل پیش از موعد سکه‌ها توسط بهمنی قدری از انتظار قیمتی بازار کاست و در اوج قیمت سکه ، 10 هزار تومان آن را ارزان کرد. روز گذشته قیمت هر قطعه سکه تا 1 میلیون و 320 هزار تومان هم بر تابلوها خودنمایی کرد.

تا این سطح بهای سکه نسبت به روز دوشنبه تقریبا 10 تا 15 هزار تومان افزایش داشت. پس از آن قیمت دوباره تا يك میلیون و 310 هزار تومان هم افت کرد.نیم سکه دیروز 690 هزار تومان فروخته شد که نسبت به روز دوشنبه تغییری نداشت. ربع سکه البته نسبت به روز دوشنبه 10 هزار تومان ارزان‌تر شد و به 425 هزار تومان رسید.

در بازار طلا دیروز بهای هر گرم طلای 18 عیار تا 123 هزار و 270 تومان بالاتر رفت. قبل از ظهر بهای آن تقریبا از این سطح 500 تومان ارزان‌تر بود. دیروز البته اتفاق دیگری نیز در بازار رخ داد. دیروز طبق یک سنت به مناسبت سالروز وفات امام‌هادی (ع) بازار طلا تعطیل بود و برخی تاخیرها در اعلام قیمت و نوسان قیمت نیز به این مساله ربط داشت.

طلا در بازارهای جهانی

طلا در بازارهای جهانی دیروز اندکی افت داشت. در بازار‌های جهانی بالا ماندن ارزش دلار در مقابل ارزهای عمده افت قیمت طلا را موجب شده است. در عین حال برخی به دلیل اعلام بهبود نرخ شاخص خرده‌فروشی در آمریکا تداوم برنامه تسهیل مقداری را پایدار می‌دانند که این اتفاق می‌تواند به افزایش قیمت طلا بیانجامد.

در مقابل اعلام برخی شاخص‌ها ی اقتصادی از جمله همین شاخص خرده‌فروشی در آلمان در ماه آوریل فشار زیادی بر قیمت طلا وارزش یورو داشته است.
قیمت طلا به کمتر از 1300 دلار می‌رسد

همچنین شرکت معدنی آنگلوگلد در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد احتمال کاهش قیمت جهانی طلا به کمتر از 1300 دلار در هر اونس طی ماه‌های آینده وجود دارد.

به گزارش سایت طلا به نقل از فاکس بیزینس؛ ريیس جدید شرکت معدنی آنگلوگلد تاکید کرد: شرکت‌های معدنی جهان باید خود را برای قیمت‌های کمتر طلا آماده کنند و بر اساس برآوردهای انجام شده احتمال کاهش قیمت طلا به کمتر از 1300 دلار در هر اونس در ماه‌های آینده وجود دارد.

بر اساس این گزارش، ريیس شرکت آنگلو گلد تصریح کرد: صنعت جهانی طلا با شرایط و دوران سختی روبه‌رو است. ما باید به قیمت‌های پایین طلا عادت کنیم و خود را برای این دوران آماده نماییم. شرکت آنگلوگلد تصمیم گرفته است برای مقابله با روند نزولی قیمت جهانی فلزات گرانبها به خصوص طلا بخشی از دارایی‌های خود را بفروشد. این شرکت همچنین سرمایه گذاری‌های خود را برای اجرای پروژه‌های جدید معدنی کاهش داده است.

این شرکت همچنین قصد دارد تا پایان امسال معدن طلای خود را در کشور آفریقایی نامیبیا به فروش رساند. قیمت جهانی طلا پس از رشد متوالی در 12 سال گذشته از ابتدای امسال تا کنون به شدت کاهش داشته است. 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos