پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

حشراتی که برای انسان‌ها غذا تولید می‌کنند

حشراتی که برای انسان‌ها غذا تولید می‌کنند

غذاها مستقیما از داخل جعبه‌ها، کنسروها و بطری‌ها بیرون نمی‌آیند بلکه قبل از رسیدن به دست ما مراحل مختلفی را در مزارع، آب‌ها و درون خاک طی کرده‌اند بنابراین منبع اصلی غذایی بشر طبیعت است و فناوری بدون طبیعت سالم از عهده امرار معاش انسان‌ها برنمی‌آید.

برای این که گیاهی از دانه‌ای بروید یا تخمی بارور شود، باید مراحلی طی شود و بسیاری از عوامل طبیعی نیز به این روند کمک می‌کنند.

حتما از دانستن این واقعیت که دقیقا چه گونه‌هایی از حشرات و حیوانات در مراحل پرورش منابع غذایی انسان‌ها دخیل هستند، متعجب می‌شوید. در این گزارش با هفت حشره و حیوان مهم که وظیفه تامین غذای ما را بر عهده دارند، آشنا می‌شویم که عبارتند از:

- زنبورها: زنبورها بعنوان مشهورترین حشرات تهیه‌کننده غذا، عمده‌ترین حشرات گرده افشان هستند که به تنهایی به تولید حدود یک سوم منابع غذایی ما کمک می‌کنند. بدون حضور زنبورها دیگر اثری از سیب، بادام و هزاران غذای مهم و حیاتی در رژیم غذایی انسان‌ها وجود نداشت.

- پروانه‌ها: شاهد اهمیت پروانه‌ها به اندازه زنبورها نباشد اما این حشرات که بال‌های زیبایی نیز دارند به اندازه خود در تولید غذای انسان نقش دارند. برای جلب پروانه‌ها می‌توانید در مزارع خود مقدار کمی نمک و املاح معدنی استفاده کنید و خواهید دید که چگونه به پرورش منابع غذایی گیاهی کمک می‌کنند.

- شاپرک: این حشرات در مقایسه با پروانه‌ها در کمک به پرورش منابع طبیعی در رده دوم قرار می‌گیرند اما از نظر تعداد از پروانه‌ها بیشتر هستند. در صورتی که این حشرات تبدیل به حشرات مزاحم شوند، تمامی بذرها و محصولات را نابود خواهند کرد اما در عین حال این حشرات نقش گرده افشانی مهمی را نیز ایفا می‌کنند. این حشرات بعنوان کارگران شیفت شبانه وظیفه زنبورها و پروانه‌ها را که روزهای پرمشغله‌ای دارند، تکمیل می‌کنند.

- کرم‌ها: اگرچه این حشرات گرده افشان نیستند اما بواسطه اکسیژن‌رسانی و حفظ املاح معدنی خاک، در تولید محصولات ارگانیک اهمیت بالایی دارند. بیل زدن زمین و مشاهده کرم‌ها در خاک می‌تواند نشانه خوبی از داشتن محصولات سالم کشاورزی باشد.

- کفشدوزک: این حشرات در حقیقت نوعی سوسک هستند، اگرچه ظاهر زیبایی دارند. آنها در واقع برخی از حشرات مضر که ممکن است محصولات شما را از بین ببرند را می‌خورند. اگرچه این حشرات گرده افشانی نمی‌کنند اما نقش مهمی در حفظ سلامت محصولات کشاورزی دارند. برای تشویق و گسترش این حشرات می‌توانید در مزرعه خود لانه‌ای برای آنها بسازید.

- پرندگان: شاید نام بردن از تمام پرندگان در این دسته‌بندی امکانپذیر نباشد اما نباید از تلاش بی‌وقفه آنها در گرده افشانی غافل شد. اگرچه تمام آنها عمل گرده افشانی را انجام نمی‌دهند اما برخی از آنها که معمولا در باغچه‌ها و باغ‌ها آنها را مشاهده می‌کنید نظیر مرغ مگس، مرغ عسل‌خوار و مرغ شکارچی عنکبوت جزو پرندگان گرده افشان هستند.

- خفاش‌ها: نسبت خفاش‌ها به پرندگان نیز مانند نسبت شاپرک‌ها به پروانه‌ها است. اگرچه ممکن است در شامگاه و با دیدن آنها فریادی از ترس سر بدهیم اما آنها نیز در واقع مانند شاپرک‌ها شب‌کار هستند و بویژه در مناطق استوایی و بیابانی، عمل گرده افشانی را انجام می‌دهند و نقش مهمی در پرورش بهتر درختان موز دارد.

حشراتی که برای انسان‌ها غذا تولید می‌کنند
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی