پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

حشراتی که برای انسان‌ها غذا تولید می‌کنند

حشراتی که برای انسان‌ها غذا تولید می‌کنند

غذاها مستقیما از داخل جعبه‌ها، کنسروها و بطری‌ها بیرون نمی‌آیند بلکه قبل از رسیدن به دست ما مراحل مختلفی را در مزارع، آب‌ها و درون خاک طی کرده‌اند بنابراین منبع اصلی غذایی بشر طبیعت است و فناوری بدون طبیعت سالم از عهده امرار معاش انسان‌ها برنمی‌آید.

برای این که گیاهی از دانه‌ای بروید یا تخمی بارور شود، باید مراحلی طی شود و بسیاری از عوامل طبیعی نیز به این روند کمک می‌کنند.

حتما از دانستن این واقعیت که دقیقا چه گونه‌هایی از حشرات و حیوانات در مراحل پرورش منابع غذایی انسان‌ها دخیل هستند، متعجب می‌شوید. در این گزارش با هفت حشره و حیوان مهم که وظیفه تامین غذای ما را بر عهده دارند، آشنا می‌شویم که عبارتند از:

- زنبورها: زنبورها بعنوان مشهورترین حشرات تهیه‌کننده غذا، عمده‌ترین حشرات گرده افشان هستند که به تنهایی به تولید حدود یک سوم منابع غذایی ما کمک می‌کنند. بدون حضور زنبورها دیگر اثری از سیب، بادام و هزاران غذای مهم و حیاتی در رژیم غذایی انسان‌ها وجود نداشت.

- پروانه‌ها: شاهد اهمیت پروانه‌ها به اندازه زنبورها نباشد اما این حشرات که بال‌های زیبایی نیز دارند به اندازه خود در تولید غذای انسان نقش دارند. برای جلب پروانه‌ها می‌توانید در مزارع خود مقدار کمی نمک و املاح معدنی استفاده کنید و خواهید دید که چگونه به پرورش منابع غذایی گیاهی کمک می‌کنند.

- شاپرک: این حشرات در مقایسه با پروانه‌ها در کمک به پرورش منابع طبیعی در رده دوم قرار می‌گیرند اما از نظر تعداد از پروانه‌ها بیشتر هستند. در صورتی که این حشرات تبدیل به حشرات مزاحم شوند، تمامی بذرها و محصولات را نابود خواهند کرد اما در عین حال این حشرات نقش گرده افشانی مهمی را نیز ایفا می‌کنند. این حشرات بعنوان کارگران شیفت شبانه وظیفه زنبورها و پروانه‌ها را که روزهای پرمشغله‌ای دارند، تکمیل می‌کنند.

- کرم‌ها: اگرچه این حشرات گرده افشان نیستند اما بواسطه اکسیژن‌رسانی و حفظ املاح معدنی خاک، در تولید محصولات ارگانیک اهمیت بالایی دارند. بیل زدن زمین و مشاهده کرم‌ها در خاک می‌تواند نشانه خوبی از داشتن محصولات سالم کشاورزی باشد.

- کفشدوزک: این حشرات در حقیقت نوعی سوسک هستند، اگرچه ظاهر زیبایی دارند. آنها در واقع برخی از حشرات مضر که ممکن است محصولات شما را از بین ببرند را می‌خورند. اگرچه این حشرات گرده افشانی نمی‌کنند اما نقش مهمی در حفظ سلامت محصولات کشاورزی دارند. برای تشویق و گسترش این حشرات می‌توانید در مزرعه خود لانه‌ای برای آنها بسازید.

- پرندگان: شاید نام بردن از تمام پرندگان در این دسته‌بندی امکانپذیر نباشد اما نباید از تلاش بی‌وقفه آنها در گرده افشانی غافل شد. اگرچه تمام آنها عمل گرده افشانی را انجام نمی‌دهند اما برخی از آنها که معمولا در باغچه‌ها و باغ‌ها آنها را مشاهده می‌کنید نظیر مرغ مگس، مرغ عسل‌خوار و مرغ شکارچی عنکبوت جزو پرندگان گرده افشان هستند.

- خفاش‌ها: نسبت خفاش‌ها به پرندگان نیز مانند نسبت شاپرک‌ها به پروانه‌ها است. اگرچه ممکن است در شامگاه و با دیدن آنها فریادی از ترس سر بدهیم اما آنها نیز در واقع مانند شاپرک‌ها شب‌کار هستند و بویژه در مناطق استوایی و بیابانی، عمل گرده افشانی را انجام می‌دهند و نقش مهمی در پرورش بهتر درختان موز دارد.

حشراتی که برای انسان‌ها غذا تولید می‌کنند
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos