پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
 • علاقمند کردن گربمون به باکس ◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
    یکی از دغدغه های صاحبان گربه، استفاده از باکس برای گربشونه. گاهی بنظرمیاد غیرممکنه که گربه حاضر بشه داخل باکس حمل و نقل بره. داخل باکس رفتن
 • علائم پریود در گربه ها ◄ علائم پریود در گربه ها
    گربه های ماده ی عقیم نشده در طول عمرشون نهایتا به یک دوره ی غریزی میرسن که میل به جفت گیری دارن و اونها رو به بلوغ جنسی میرسونه. تغییرات هورمونی که یک گربه رو برای تولید مثل آماده می کنه (فرآیندی که estrus یا oestrus نامیده میشه) در بازه زمانی شش تا ده ماهگی گربه شروع میشه.
 • نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها ◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
    بزرگ کردن بچه گربه ها خیلی شبیه بزرگ کردن بچه هاست . اگه ازشون خوب مراقب بکنید و درست تربیت بشن، تو بزرگسالی، یه گربه ی سالم و خوش اخلاق میشن. پس اگه بچه گربه ای دارین، هر چه سریع تر از این نکات استفاده کنین. در ادامه یادداشت نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشین!
 • زمان جفت گیری گربه ها ◄ زمان جفت گیری گربه ها
    همینطور که هوا گرم تر میشه، زمان جفت گیری گربه های ماده شروع میشه که معمولا به این دوره فحلی هم میگن. برای کسی که تا حالا یه گربه که دوره ی فحلی شو میگذرونه رو ندیده، ممکنه رفتار اون گربه براش آزاردهنده باشه و فکر کنه که آسیب دیده یا بیماری هایی مثل عفونت ادراری، شکستگی کمر یا مشکل رفتاری داره. اگه نمیدونین که گربه تون توی این دوره هست یا نه، از یه دامپزشک کمک بگیرین. در ادامه یادداشت زمان جفت گیری گربه ها با بلاگ پتچی همراه باشید.
 • حافظه گربه چقدر است؟ ◄ حافظه گربه چقدر است؟
    یه گربه ی لاغر که تو یه پارکینگ سرگردون بوده رو به بیمارستان دامپزشکی میبرن . 13 ساله ش بوده و کلیه ش از کار افتاده بوده. به هر حال درمان میشه و همونجا میمونه. 3 سال بعد، یه پدر و دختر به همون بیمارستان میرن و گربه رو میبینن و از شباهتش با گربه ی گمشده شون ، تعجب میکنن، اما گربه، با خوشحالی میپره و به سمتشون میره.
 • گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید! ◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
    اگر برای اولین بار است که تصمیم گرفته اید از یک گربه نگهداری کنید، باید بدانید که این یک تصمیم بسیار مهم است؛ هم برای شما و هم برای گربه ای که قرار است با شما زندگی کند.
 • 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید! ◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
    نگهداری از حیوانات از زمان های بسیار دور برای امور مختلفی توسط انسان ها صورت میگرفت. از اسب ها برای جابجایی، از سگ ها برای نگهبانی، از دام ها برای تهیه ی غذا و از گربه ها تنها چون موجوداتی همدم و دلنشین هستند. اما نگهداری از هر موجود زنده ای نکاتی دارد که باید با رعایت ان ها، ایمنی و سلامت حیوان را تضمین کرد.
 • سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید! ◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
    در زمانی که شما از گربه یا هر حیوان خانگی دیگری که نگهداری می کنید میسئولیتی را به صورت خود خواسته قبول می کنید! نگهداری گربه از جمله ی شاید دشوار ترین این مسئولیت های زندگی های امروزی است که بسیار طرفدار نیز دارد. گربه ها حیواناتی بازیگوش هستند که به همین دلیل کنترل کردن آنها و دور ماندن گربه نازنین تان از هر محیط ناشناخته ای بسیار طاقت فرساست.
 • استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها! ◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
    اکثر صاحبان گربه در زمان نگهداری گربه یا تربیتشان، یا در زمانی از بچه گربه نگهداری می کنند به این فکر می کنند که برای گربه شان قلاده تهیه کنند!
 • جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت ◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
    انتشار اخباری مبنی بر جراحی‌های زیبایی برای حیوانات خانگی با هزینه‌های چند ده میلیونی، واکنش‌های زیادی به دنبال داشته است. برخی از کابران شبکه‌های اجتماعی در انتقاد به این موضوع، وضعیت اقتصادی مردم را با هزینه‌های بالا برای حیوانات مقایسه کردند. اما این خبر و هزینه‌ها واقعیت دارد؟ فعالان حقوق حیوانات و روانشناسان درباره این زمینه چه می‌گویند؟
 • در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟ ◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
    مدتی است که بیماری کرونا ویروس در همه ی جهان فراگیر شده و صاحبان حیوانات خانگی حتما از خود سوال می کنند که چه کاری باید برای سگ یا گربه یا هر حیوان خانگی ای گه دارند انجام دهند؟
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28944    |     صفحه 1 از 2412
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری حیوانات بدون مجوز جرم است

'حسین محمدی' گفت: نگهداری هر گونه جانوری بدون اخذ مجوز از سازمان محیط زیست جرم تلقی می‌شود.

 

مدیرکل دفتر تنوع زیستی سازمان محیط زیست با بیان اینکه نگهداری هر گونه جانوری بدون اخذ مجوز از سازمان محیط زیست جرم تلقی می‌شود، گفت: ‌در صورت مشاهده ضمن کشف و ضبط این گونه‌ها با متخلفین برخورد جدی می‌شود.
حسین محمدی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: نگهداری حیوانات اهلی در محیط های مسکونی می‌تواند برای سلامت افراد و جامعه یک تهدید باشد و مسئولیت آگاهی رسانی و نظارت بر این امر بر عهده بهداشت محیط و سازمان دامپزشکی و سایر ارگان‌های مسئول است.
 مدیرکل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان محیط زیست افزود: در زمینه نگهداری حیوانات اهلی مثل سگ و گربه به صورت مجاز یا غیر مجاز سازمان محیط زیست مسئولیتی ندارد اما در رابطه با چگونگی نگهداری حیوانات وحشی سازمان حفاظت محیط زیست وظایف و مسئولیت‌هایی را بر عهده دارد.
 وی ادامه داد: سازمان محیط زیست با نگهداری غیرمجاز(بدون مجوز از محیط زیست) هر گونه جانور وحشی توسط اشخاص برخورد می کند.
 وی گفت: شرایط و ضوابط و معیارهای مربوط به متقاضیان و فضاهای نگهداری جانوران وحشی در باغ های وحش و سایر مراکز تکثیر و نگهداری از جانوران وحشی متناسب با هرگونه‌ تهیه و دراختیار این متقاضیان و مراکز قرار گرفته و آنها مکلفند این ضوابط و معیارها را رعایت کنند، برای رعایت نکات بهداشتی، تغذیه و غیره نیز دستورالعملی با مشارکت و همکاری سازمان دامپزشکی در حین آماده شدن است.
 وی ابراز داشت: بر همین اساس هر شخص حقیقی و حقوقی که متقاضی تکثیر و نگهداری جانوران وحشی باشد باید این اصول و معیارها را رعایت کنند.
 وی بیان داشت: در رابطه با تحصیل این گونه‌ها باید یادآور شد که متقاضیان نگهداری نباید از مراکز غیرمجاز گونه‌ها را خریداری و تامین کنند.
 محمدی اضافه کرد: این گونه‌های جانوری باید با اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین دارا بودن شناسنامه زیست محیطی تامین ونگهداری شوند در غیر این صورت نگهداری هر گونه جانوری بدون اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست غیرقانونی بوده و جرم تلقی می‌شود.
 وی یادآور شد: در صورت برخورد با اینگونه موارد ضمن کشف و ضبط این گونه‌ها با متخلفین برخورد جدی صورت خواهد گرفت.
 به گفته محمدی گونه‌هایی که بدون مجوز محیط زیست نگهداری می‌شود احتمالا این گونه‌ها توسط افراد از طبیعت زنده‌گیری شده‌اند و حیوانی که از طبیعت زنده گیری شود دیگر غیر قابل برگشت به طبیعت خواهد بود و حیوان تلف شده تلقی می‌گردد لذا برحسب مقررات محیط زیست مشمول ضرروزیان می‌گردد.
 وی ادامه داد: ممکن است این گونه‌های جانوری به صورت قاچاق از مراکز خرید و فروش تهیه شده باشد که در این صورت نیز نگهداری آن‌ها غیرقانونی و جرم محسوب می‌شود.
 محمدی افزود: توصیه ما به مردم این است که از خرید حیوانات وحشی بدون اخذ مجوز از سازمان محیط زیست جدا خودداری کنند در این زمینه به عرضه کننده‌های گونه‌های جانوری نیز هشدار می‌دهیم که نسبت به خرید و فروش غیرقانونی گونه‌های جانوری وحشی اجتناب کنند.
 وی یادآور شد: در ایام نوروز برخی از سودجویان از شرایط موجود و خرید و فروش ماهیان قرمز و همچنین از سنت‌های رایج در میان مردم سوء استفاده می‌کنند بطوریکه در کنار ماهی‌های قرمز اقدام به فروش مار آبی، لاک پشت و نیز سمندر می‌کنند.
 این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: به مردم توصیه می‌کنیم که نگهداری این گونه‌های نادر جانوری جرم است و در این میان به فروشندگان هشدار می‌دهیم که نسبت به خرید و فروش این دسته از حیوانات و جانوران جدا"خودداری کنند.
 وی در ادامه با اشاره به رشد صنعت تجارت جانوران وحشی در دنیا بیان داشت: صنعت تجارت جانوران وحشی در دنیا رو به افزایش است بطوریکه می‌توان گفت تجارت غیرقانونی جانوران وحشی و اجزا آن‌ها پس از تجارت مواد مخدر، انسان و اسلحه در رتبه 4 قرار دارند و روز به روز در حال افزایش است.
 محمدی با اشاره به تغییر سلیقه مردم برای نگهداری گونه‌های جانوری وحشی یادآور شد: در گذشته مردم بیشتر تمایل به نگهداری علفخواران و پرندگان داشتند اما اکنون شاهد تمایل به نگهداری حیوانات گوشت خوار و حتی خزندگان توسط برخی از افراد هستیم که این موضوع با آیین ما هم منافات دارد.
 وی متذکر شد: در صورتیکه این روند ادامه یابد بدون شک به جمعیت جانوران وحشی بومی کشور آسیب و لطمه وارد می‌شود بطوریکه در طولانی مدت موجب حذف گونه‌های بومی در کشور می‌شود.
 وی ادامه داد: در این باره می‌توان به وضعیت گونه‌های در حال انقراض مانند سمندرها و برخی پرندگان وحشی اشاره کرد.
 محمدی بیان داشت: سازمان محیط مسئولیت نظارت و معرفی افراد متخلف را به مراجع قضایی دارد و مراجع قضایی نیز همکاری لازم را با سازمان محیط زیست داشته‌اند. نگهداری حیوانات بدون مجوز جرم است
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ علاقمند کردن گربمون به باکس
◄ علائم پریود در گربه ها
◄ نکات مهم در مورد مراقبت از بچه گربه ها
◄ زمان جفت گیری گربه ها
◄ حافظه گربه چقدر است؟
◄ گهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ 8 نکته مهم که در نگهداری از گربه باید بدانید!
◄ سه بیماری متداول که در زمان نگهداری گربه با آنها روبه­­ رو می­شوید!
◄ استفاده از قلاده در زمان نگهداری گربه : نکات و ویژگی ها!
◄ جراحی حیوانات خانگی از رویا تا واقعیت
◄ در زمان بیماری کرونا چه اقداماتی برای حیوان خانگی خود باید انجام دهیم؟
◄ هر آنچه برای دوران پیری حیوانات خانگی باید بدانیم!
◄ چگونه می توان از دو یا چند گربه کنار یکدیگر نگهداری کرد؟
◄ چگونه با گربه خیابانی دوست شویم؟
◄ ایا گربه ها صاحب خود را میشناسند؟
◄ آیا گربه ها صاحب خود را دوست دارند؟
◄ نگهداری از گربه برای اولین بار؛ هر آنچه لازم است بدانید!
◄ چرا لیزر برای گربه ها جذاب است؟
◄ آیا سگ چاو چاو برای خانواده مناسب است؟
◄ هر آنچه برای سلامت دهان و لثه ی سگ باید بدانید!
◄ اصلاح موی سگ
◄ چند تمرین که در خانه می توانید با انواع نژاد سگ خانگی انجام دهید!
◄ معرفی پنج نژاد برتر سگ نگهبان
◄ زبون سگها
◄ باهوش ترین نژاد سگ
◄ یک سگ افسرده را سر حال بیاوریم؟
◄ چگونه نیازهای اولیه سگ خود را برطرف کنید!
◄ 5 راه برای بازی
◄ 9 غذایی که حیوان خانگی شما نباید بخورد!
بعدی 1 قبلی