پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری حیوانات بدون مجوز جرم است

'حسین محمدی' گفت: نگهداری هر گونه جانوری بدون اخذ مجوز از سازمان محیط زیست جرم تلقی می‌شود.

 

مدیرکل دفتر تنوع زیستی سازمان محیط زیست با بیان اینکه نگهداری هر گونه جانوری بدون اخذ مجوز از سازمان محیط زیست جرم تلقی می‌شود، گفت: ‌در صورت مشاهده ضمن کشف و ضبط این گونه‌ها با متخلفین برخورد جدی می‌شود.
حسین محمدی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: نگهداری حیوانات اهلی در محیط های مسکونی می‌تواند برای سلامت افراد و جامعه یک تهدید باشد و مسئولیت آگاهی رسانی و نظارت بر این امر بر عهده بهداشت محیط و سازمان دامپزشکی و سایر ارگان‌های مسئول است.
 مدیرکل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان محیط زیست افزود: در زمینه نگهداری حیوانات اهلی مثل سگ و گربه به صورت مجاز یا غیر مجاز سازمان محیط زیست مسئولیتی ندارد اما در رابطه با چگونگی نگهداری حیوانات وحشی سازمان حفاظت محیط زیست وظایف و مسئولیت‌هایی را بر عهده دارد.
 وی ادامه داد: سازمان محیط زیست با نگهداری غیرمجاز(بدون مجوز از محیط زیست) هر گونه جانور وحشی توسط اشخاص برخورد می کند.
 وی گفت: شرایط و ضوابط و معیارهای مربوط به متقاضیان و فضاهای نگهداری جانوران وحشی در باغ های وحش و سایر مراکز تکثیر و نگهداری از جانوران وحشی متناسب با هرگونه‌ تهیه و دراختیار این متقاضیان و مراکز قرار گرفته و آنها مکلفند این ضوابط و معیارها را رعایت کنند، برای رعایت نکات بهداشتی، تغذیه و غیره نیز دستورالعملی با مشارکت و همکاری سازمان دامپزشکی در حین آماده شدن است.
 وی ابراز داشت: بر همین اساس هر شخص حقیقی و حقوقی که متقاضی تکثیر و نگهداری جانوران وحشی باشد باید این اصول و معیارها را رعایت کنند.
 وی بیان داشت: در رابطه با تحصیل این گونه‌ها باید یادآور شد که متقاضیان نگهداری نباید از مراکز غیرمجاز گونه‌ها را خریداری و تامین کنند.
 محمدی اضافه کرد: این گونه‌های جانوری باید با اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین دارا بودن شناسنامه زیست محیطی تامین ونگهداری شوند در غیر این صورت نگهداری هر گونه جانوری بدون اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست غیرقانونی بوده و جرم تلقی می‌شود.
 وی یادآور شد: در صورت برخورد با اینگونه موارد ضمن کشف و ضبط این گونه‌ها با متخلفین برخورد جدی صورت خواهد گرفت.
 به گفته محمدی گونه‌هایی که بدون مجوز محیط زیست نگهداری می‌شود احتمالا این گونه‌ها توسط افراد از طبیعت زنده‌گیری شده‌اند و حیوانی که از طبیعت زنده گیری شود دیگر غیر قابل برگشت به طبیعت خواهد بود و حیوان تلف شده تلقی می‌گردد لذا برحسب مقررات محیط زیست مشمول ضرروزیان می‌گردد.
 وی ادامه داد: ممکن است این گونه‌های جانوری به صورت قاچاق از مراکز خرید و فروش تهیه شده باشد که در این صورت نیز نگهداری آن‌ها غیرقانونی و جرم محسوب می‌شود.
 محمدی افزود: توصیه ما به مردم این است که از خرید حیوانات وحشی بدون اخذ مجوز از سازمان محیط زیست جدا خودداری کنند در این زمینه به عرضه کننده‌های گونه‌های جانوری نیز هشدار می‌دهیم که نسبت به خرید و فروش غیرقانونی گونه‌های جانوری وحشی اجتناب کنند.
 وی یادآور شد: در ایام نوروز برخی از سودجویان از شرایط موجود و خرید و فروش ماهیان قرمز و همچنین از سنت‌های رایج در میان مردم سوء استفاده می‌کنند بطوریکه در کنار ماهی‌های قرمز اقدام به فروش مار آبی، لاک پشت و نیز سمندر می‌کنند.
 این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: به مردم توصیه می‌کنیم که نگهداری این گونه‌های نادر جانوری جرم است و در این میان به فروشندگان هشدار می‌دهیم که نسبت به خرید و فروش این دسته از حیوانات و جانوران جدا"خودداری کنند.
 وی در ادامه با اشاره به رشد صنعت تجارت جانوران وحشی در دنیا بیان داشت: صنعت تجارت جانوران وحشی در دنیا رو به افزایش است بطوریکه می‌توان گفت تجارت غیرقانونی جانوران وحشی و اجزا آن‌ها پس از تجارت مواد مخدر، انسان و اسلحه در رتبه 4 قرار دارند و روز به روز در حال افزایش است.
 محمدی با اشاره به تغییر سلیقه مردم برای نگهداری گونه‌های جانوری وحشی یادآور شد: در گذشته مردم بیشتر تمایل به نگهداری علفخواران و پرندگان داشتند اما اکنون شاهد تمایل به نگهداری حیوانات گوشت خوار و حتی خزندگان توسط برخی از افراد هستیم که این موضوع با آیین ما هم منافات دارد.
 وی متذکر شد: در صورتیکه این روند ادامه یابد بدون شک به جمعیت جانوران وحشی بومی کشور آسیب و لطمه وارد می‌شود بطوریکه در طولانی مدت موجب حذف گونه‌های بومی در کشور می‌شود.
 وی ادامه داد: در این باره می‌توان به وضعیت گونه‌های در حال انقراض مانند سمندرها و برخی پرندگان وحشی اشاره کرد.
 محمدی بیان داشت: سازمان محیط مسئولیت نظارت و معرفی افراد متخلف را به مراجع قضایی دارد و مراجع قضایی نیز همکاری لازم را با سازمان محیط زیست داشته‌اند. نگهداری حیوانات بدون مجوز جرم است
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos