پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

جدول افزایش قیمت خودرو در سال 91

جدول افزایش قیمت خودرو در سال 91

 جدول گرانی خودرو از ابتدای امسال تاکنون


سال 91 درحالی روزهای پایانی خود را می گذراند که برای تمام بخش های اقتصادی کشور سرشار از کش و قوس های فراوان بود که در این میان صنعت خودرو و به ویژه بازار خرید و فروش آن در ماه های پایانی سال جلوه می کند.با وجود آنکه سال 91 برای بیشتر حوزه ها پرخبر و هر یک در جایگاه خود حائز اهمیت است اما به نظر می رسد افزایش یکباره قیمت خودرو آن هم در فاصله چند ماه مانده به پایان سال و نیاز مردم به خرید این کالا سایر موارد را تحت شعاع قرار داده و در صدر اخبار قرار گرفت.

اما براستی چه عواملی باعث شد تا قیمت ها تا به این حد در خودرو افزایش یافته و هیچ کسی نتواند تاکنون پاسخگویی مشکلات باشد. آیا نرخ ارز و کمبود منابع نقدینگی برای تأمین مواد اولیه تا به این حد می توانست قیمت خودرو را با افزایش 100 درصدی روبه رو کند.خودروسازان معتقدند به هیچ عنوان تمایلی به گران شدن خودرو ندارند زیرا در این صورت حجم خریداران کمتر خواهد شد، اما ارزش پول ملی در این مدت کاهش پیدا کرده و شرکت های خودروساز در بورس زیان دیده اند به طوریکه در 8 ماه اول سال، دو شرکت اول خودروسازی کشور 2000 میلیارد تومان ضرر داده اند و ارزش سهام شرکت های بورسی خودروساز از 140 تومان به زیر 100 تومان رسیده است.آنان با اشاره به اینکه 85 درصد خودرو از مواد اولیه و قطعات واسطه داخلی و خارجی تشکیل شده است می گویند: طی یکسال گذشته موادی که از خارج وارد می شد، به دلیل افزایش یورو از 1400 تومان به 5000 تومان گران شده و همچنین قیمت مواد اولیه داخلی همچون ورق آلومینیوم، فولاد، مواد پلیمری و تایر خودرو نیز بیش از 2 برابر شده است.البته در این میان خودروسازان یکی از دلایلی را که نتوانستند به قطعه ساز بدهی های خود را پرداخت کنند، مشکلات گشایش اعتبار می دانند به نحوی که سال گذشته با 10 درصد گشایش اعتبار انجام می گرفت، اما در حال حاضر با 135 درصد این کار صورت می گیرد و همچنین دو شرکت ایران خودرو و سایپا ظرف یکسال، 4 هزار میلیارد تومان هزینه بابت لیزینگ کرده اند.

این اظهارات در حالی از سوی خودروسازان بیان می شود که نمایندگان مجلس همچنان دلایل آنها را در گرانی خودرو قانع کننده ندانسته و در این رابطه معتقدند مردم این دلایل را مکرر شنیده اند، اما هیچ وقت به این سوالات پاسخ داده نشده که آیا تنها کشور ما صنعت خودرو دارد و آیا بحران پولی، تورم و کاهش تولید تنها برای ما اتفاق می افتد، آیا صنعت خودرو در کشور ما نوپاست؟چطور در صنایع نوینی که تازه وارد شده ایم، همچون صنایع غذایی و هسته ای انتظارات برآورده شده اما در صنعت خودرو که 45 سال سابقه دارد، همیشه نارضایتی وجود دارد.به اعتقاد آنان خروجی و نتیجه این همه سال فعالیت در این صنعت باید در رضایتمندی مشتری و رقابتی شدن و ورود به بازارهای جهانی دیده شود که در شرایط کنونی هیچ کدام از اینها موفق نشده است.به نحوی که صنعت خودرو مدام حمایت شده و کمک های بلاعوض و وام های کم بهره گرفته اما دلایلی که مطرح شد، تنها یک توجیه است برای آوردن دلیل و بهانه برای اشتباهات و سوء مدیریت های این صنعت که بارها به مردم گفته شده است.روی هم رفته باید گفت در این مسیر حتی موافقت دولت با قیمت گذاری خودرو براساس قیمت تجاری، حد فاصل قیمت بازار و مبادله ای هم نتوانست مؤثر باشد چرا که این تصمیم نه تنها نا به سامانی بازار را کنترل نکرد بلکه از همان ساعات نخست ابلاغ این مصوبه قیمت ها در سطح بازار افزایش و خبری از تعدیل قیمت ها نبود.این افزایش قیمت در حالی در بازار حاکم شد که براساس این مصوبه خودروسازان می بایست عرضه را بیشتر و بازار را به سمت تثبیت هدایت و نظر مردم را تأمین نمایند.

اما این امر نیز محقق نشد و در نهایت با انتقاد رئیس جمهور روبه رو گردید به نحوی که وی با ابلاغ دستوری به مسؤلان مربوطه خواستار کاهش قیمت ها در اسرع وقت شد چرا که مصوبه قبلی دولت قیمت تجاری را در اختیار خودروساز قرار داده بود که همین امر بر افزایش قیمت ها تأثیر ویژه ای می گذاشت.بر همین اساس شورای رقابت به عنوان مرجع قیمت گذاری خودرو با همکاری کمیته های تخصصی سازمان حمایت مأمور دریافت اطلاعات خودروسازان در قیمت گذاری های جدید شد و قرار است در جلسه فردا (یک شنبه ) قیمت های جدید خودرو را شورای رقابت تعیین و اعلام نماید به طوری که همین امر باعث شده تا مردم از دو هفته گذشته دیگر تمایلی به خرید نداشته و در انتظار کاهش قیمت ها برای خرید خودروهای مورد نیاز خود برای تعطیلات نوروزی باشند.اما باید این نکته را متذکر شد که قیمت خودروهای تولید داخلی طی 11 ماه گذشته به طور میانگین رشد 100 درصدی را تجربه کرده است به نحوی که اگر خرداد امسال پژو 206 تیپ2 ، 14 میلیون و 700 هزار تومان خرید و فروش می شد این رقم در حال حاضر به 34 میلیون تومان افزایش یافته است.تندر 90 مدلE 2، در خردادماه امسال 17 میلیون و 700 هزار تومان در بازار بفروش می رسید که در حال حاضر با نرخ 33 میلیون تومان خرید وفروش می شود.پراید 132 نیز که امسال در صدر خودروهای در حال افزایش قیمت قرار داشت اگر در خردادماه 10 میلیون و 400 هزار تومان به فروش می رسید امروز باید برای خرید یک دستگاه آن 17 میلیون و 500 تومان هزینه صرف کرد.حال باید منتظر ماند و دید در جلسه روز آینده شورای رقابت قیمت های جدید تا چه میزان رشد قیمتی گذشته را کاهش داده و بازار چه واکنشی را به قیمت های اعلامی خواهد داد.جدول افزایش قیمت خودرو در سال 91 :


جدول افزایش قیمت خودرو در سال 91
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی