پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه ◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
    مجسمه های واقعی از حیوانات ساخته شده از لایه های روزنامه های بازیافتی. حیوانات روزنامه - مجسمه های کاغذی ساخته شده توسط Hitotsuyama Studio.
 • آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ◄ آثار هنری رنگارنگ سه بعدی
    آثار هنری رنگارنگ سه بعدی ساخته شده از هزاران نوار کاغذی رول شده، شکل گرفته و با دقت چیده شده است. Paper Strips Art ایجاد شده توسط هنرمند quilling کاغذ Rebekah Jenkins دارای پرتره های سه بعدی از گربه ها، سگ ها، خفاش ها، شیرها و دیگر حیوانات زیبا است.
 • ظرف نودل شبیه سگ ◄ ظرف نودل شبیه سگ
    لیوان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل شیبا اینو رامن دست ساز از سرامیک توسط تتسویا ایشیدا.
 • گیتار گودزیلا ◄ گیتار گودزیلا
    گیتار الکتریک جالبی که شبیه هیولای دریایی گودزیلا بنفش نمادین از فیلم‌های محبوب طراحی شده است. نسخه محدود گیتار الکتریک گودزیلا شکل ساخت شرکت ژاپنی. گیتار گودزیلا با چراغ های LED بنفش یکپارچه با قیمت 5550000 ین.
 • کوله پشتی مگسی ◄ کوله پشتی مگسی
    کوله پشتی غیرمعمولی که شبیه مگس غول پیکر با بال های سبز است. کوله پشتی مگس شکل خلاقانه با الهام از حشرات که توسط KrukruStudio از چرم مشکی درست شده درست به موقع برای هالووین. مگس غول پیکر را به پشت بپوش!
 • اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲ ◄ اسباب بازی های غول پیکر و حیوانات شکم پر ۲
    نمایشگاه هنری Dushi اثر هنرمند هلندی Florentijn Hofman متشکل از اسباب‌بازی‌های غول‌پیکر و حیوانات عروسکی است که مطمئناً لبخندی بر لبان شما خواهد آورد.
 • کیسه های خلاقانه ◄ کیسه های خلاقانه
    کیسه‌های خرید خلاقانه تصاویری از گربه‌ها و سگ‌های شایان ستایش را در بند دارند. کیسه های خرید Pet Leash و بسته بندی منحصر به فرد طراحی شده توسط Yuelan Liu برای سری محصولات "Buddies" که برای گربه ها و سگ ها ایجاد شده است. کیف خرید خود را به پیاده روی ببرید!
 • اثاری هنری با گربه ◄ اثاری هنری با گربه
    هنرمند روسی سوتلانا پترووا گربه چاق شایان ستایش زرتشت خود را در نقاشی های معروف قرار می دهد. هدف از این پروژه فوق العاده استفاده از گربه ها برای بهبود هنر کلاسیک است.
 • اثار هنری با برگ ◄ اثار هنری با برگ
    هیروتاکا هاماساکی، معلم دبیرستان ژاپنی، از برگ های ریخته شده و شکوفه های گیلاس آثار هنری موقت می سازد. لند آرت زیبا با استفاده از برگ های زرد و قرمز در نارا، ژاپن ساخته شده است
 • لامپ شبیه زنبور ◄ لامپ شبیه زنبور
    حشرات Steampunk از قطعات بازیافتی ساعت و لامپ های قدیمی ایجاد شده اند. لامپ‌ها و قطعات ساعت قدیمی به قطعات هنری پوشیدنی اصلی تبدیل شدند. سنجاق سینه لامپ بامبلبی Steampunk دست ساز توسط Denise Humphrey.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29206    |     صفحه 1 از 2921
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

حمایت 46 هنرمند از «یوز ایرانی»

«یوزپلنگ ایرانی» این روزها حال خوبی در زادگاه خودش ندارد. یوزپلنگ ایرانی تنها گونه برجای مانده از یوز آسیایی است که خطر انقراض، این‌گونه نایاب را تهدید می‌کند. از همین رو، 46 هنرمند ایرانی بر آن شده‌اند تا با همراهی گالری «گلستان» به حمایت از یوز سرزمین‌شان برخیزند.

 

 
 
 
 
 حمایت 46 هنرمند از «یوز ایرانی»
 دوگونه‌ یوزپلنگ‌ در حیات وحش دنیا شناخته شده‌اند که‌ شامل گونه‌ آسیایی‌ و آفریقایی‌ بوده است. گونه‌ آفریقایی‌ در شمال‌ این‌ قاره‌ منقرض‌ شده‌ و فقط محدود به‌ جنوب‌ این‌ قاره‌ مانده است‌ ‌و برنامه‌های‌ حفاظتی‌ برای جلوگیری از نابودی آن درحال اجراست‌‌. یوزپلنگ آسیایی‌ هم که از سوریه‌ و عربستان‌‌ تا هندوستان‌ و ترکمنستان‌ زیست داشت، از ‌20‌ سال‌ پیش‌‌ جز در ایران منقرض‌ شده‌ است‌‌. در ایران هم برای اینکه تنها یوزپلنگ آسیایی که اکنون به یوز ایرانی شهرت دارد، حفاظت شود، از ‌40‌ سال‌ پیش‌ برنامه‌های‌ حفاظتی‌ شروع شده که از ‌20‌ سال‌ پیش‌ نیز تشدید شده است. با توجه به وضعیت این حیوان نادر و شکارچیانی که حفاظت از یوزپلنگ ایرانی را در معرض تهدیدقرار می‌دهند، 46هنرمند ایرانی از جمله عباس کیارستمی، ابراهیم حقیقی، بهرام دبیری، کامبیز درمبخش، مریم زندی، قباد شیوا، رعنا فرنود، رضا کیانیان، سیمین اکرامی، فاطمه امدادیان، گلی توکلی، رعنا جوادی، حسین محجوبی، منوچهر معتبر، گیزلا وارگاسینایی و... برای اولین‌بار دور یکدیگر جمع شده‌اند تا با ارایه آثارشان و عواید فروش آن بتوانند گامی در راه حمایت از این‌گونه و توجه بیشتر جامعه به آن را فراهم کنند. گالری گلستان نیز همراهی هنرمندان را در این حرکت برعهده دارد. لیلی گلستان، مدیر گالری گلستان که برگزاری این نمایشگاه را برعهده دارد، درباره شکل‌گیری این نمایشگاه به «شرق» گفت: «از طرف موسسه‌ای با عنوان میراث وحش پارسیان که در زمینه حمایت از محیط‌زیست فعالیت می‌کند، با من تماس گرفتند و بعد از صحبت‌هایی که با هم داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که باید منابع مالی در زمینه محیط‌زیست و کمک به یوزپلنگ و پلنگ ایرانی جمع‌آوری شود، چون حامی مالی که بخواهد در زمینه محیط‌زیست فعالیت کند، کم است و به همین‌دلیل به منابع مالی نیاز داشتیم که منجر به اقدام‌های عملی شود.»
او سپس درباره جزییات این نمایشگاه اضافه کرد: «وقتی این موضوع با هنرمندان، مطرح شد بسیار استقبال کردند که در نهایت 46 اثر از نسل‌های مختلف و در رشته‌های نقاشی، مجسمه و عکس جمع‌آوری شد.»
گلستان درباره نحوه فروش آثار ابراز کرد: «قیمت آثار، همان قیمت‌هایی است که خود هنرمندان پیشنهاد کرده‌اند. معمولا در نمایشگاه‌ها رسم است که 70درصد فروش به هنرمند و 30درصد به گالری می‌رسد اما در این نمایشگاه 50درصد عواید فروش به هنرمند و 50درصد باقی مانده‌ای که به گالری گلستان تعلق می‌گیرد، یکسره به نهاد میراث وحش پارسیان اختصاص پیدا می‌کند.» او با بیان اینکه گالری گلستان نه تنها سهم خود در فروش آثار را به حفاظت از محیط‌زیست و یوز ایرانی می‌دهد، بلکه هزینه‌ای هم بابت برگزاری نمایشگاه از هنرمندان نمی‌گیرد، به استقبال هنرمندان و خریداران اشاره کرد: «وقتی از هنرمندان خواستیم که در این طرح مشارکت کنند، همکاری زیادی کردند اما از سوی دیگر باید از استقبال خریداران و مجموعه‌داران بگویم که برایم خیلی جالب بود چون از حالا برای خرید آثار، علاقه نشان داده‌اند و همین نشان می‌دهد که علاقه‌مندان محیط‌زیست در ایران کم نیستند. با توجه به این تمایل پیش‌بینی می‌کنم، نمایشگاه خیلی‌خوبی داشته باشیم و بتوانیم به فروش خوبی دست پیداکنیم.»
گلستان اما درباره تاثیر چنین حرکت‌هایی در توجه مردم به محیط‌زیست و حمایت از یوزپلنگ‌ها گفت: «نمی‌توان گفت قبلا چنین کارهایی صورت نگرفته است، منتهی بیشتر شامل جمعی بود که در یک محفل گرد هم می‌آمدند تا در مورد محیط‌زیست صحبت کنند. فکر می‌کنم وقتی چنین کارهایی رشد پیدا کند، تاثیر خود را خواهد گذاشت.»
او در این مورد به تجربه خود اشاره کرد: «اولین تاثیر این نمایشگاه روی خود من بود، چون من خیلی حیوان‌دوست نبودم و از روز اولی که این طرح مطرح شد با خود می‌گفتم، مرا با یوز چه‌کار، درحالی‌که الان درگیر این کار شدم و فکر می‌کنم در مورد دیگران هم همین‌طور باشد و قطعا بازدیدکنندگان را هم درگیر می‌کند.»
بهرام دبیری، یکی از نقاشان شرکت‌کننده در این نمایشگاه نیز با بیان اینکه لیلی گلستان بدون هیچ چشمداشتی از این کار حمایت کرده است، گفت: «موسسه حیات وحش میراث پارسیان، یک نهاد غیرانتفاعی و مردمی است که در زمینه حفاظت از حیات‌وحش مشغول است و یکی از کارهای آنها نگهداری از یوزپلنگ ایرانی است. با اینکه این حیوان در پارک ملی گلستان در استان سمنان حفاظت می‌شود اما گاهی شکارچیان محلی باعث می‌شوند حفاظت از یوزپلنگ موردتهدید قرار بگیرد.»
این نمایشگاه که «هنرمندان برای حفاظت از طبیعت» نام دارد، پنجشنبه، 26 بهمن از ساعت 9 الی 21 در گالری گلستان به نشانی خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک 34 برگزار می‌شود.
 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مجسه هایی از حیوانات ساخته شده با روزنامه
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle